Soru Mi5s İçin Miui 11/12 ?

Lascopelis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi5z
Konular
6
Arkadaşlar Mi5s cihaz için Miui 11 ya da 12 romu mevcut mudur ? Arama yaptım ama pek bir şey bulamadım yardımcı olur musunuz ? Teşekkür ederim hayırlı forumlar

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz hocam.

Lascopelis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi5z
Konular
6
Teşekkürler. Yükleme aşamaları normal rom yükleme olayı gibi midir ?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Teşekkürler. Yükleme aşamaları normal rom yükleme olayı gibi midir ?
Aynen hocam, twrp üzerinden yükleme yapıyorsunuz fakat yedeklerinizi aldıktan sonra yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Birde temiz kurulum ile geçiş yapın.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Peki hocam twrp sürümü önemli mi. twrp 3.0.2 sürümü mevcut bende. 2 yıl önce yüklemiştim sanırım
Güncel twrp ile yapmanız daha sağlıklı olacaktır hocam

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Uzun zamandır MIUI 11 eu stable romunu kullanmaktayım üzerine floppy kernel kurdum suanlik memnunum ama cihaz ısınınca sıcak havalarda özellikle fazla yüklenince hafif kasmalar yaşanıyor o yüzden Pixel Roma geçmek istiyorum ama uzun yıllar MIUI arayüzü kullandığım için görüntüsü ve alışkanlıklarımdam nasıl vazgcecicem bilemiyorum bu arada MIUI 12 eu ilk başta cikicakti yani listede vardı mi5s ama daha sonra android 8 tabanlı olduğu için listeden kaldırdılar android 9 ve üstü sürümlere destek vericeklermiş sadece

sertokus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
6.0,1
Cihazım
Mi 5s
Konular
13
Uzun zamandır MIUI 11 eu stable romunu kullanmaktayım üzerine floppy kernel kurdum suanlik memnunum ama cihaz ısınınca sıcak havalarda özellikle fazla yüklenince hafif kasmalar yaşanıyor o yüzden Pixel Roma geçmek istiyorum ama uzun yıllar MIUI arayüzü kullandığım için görüntüsü ve alışkanlıklarımdam nasıl vazgcecicem bilemiyorum bu arada MIUI 12 eu ilk başta cikicakti yani listede vardı mi5s ama daha sonra android 8 tabanlı olduğu için listeden kaldırdılar android 9 ve üstü sürümlere destek vericeklermiş sadece
Lingerie OS son sürümünü yükledim alışamadım hocam. Geri miui 11 e döndüm. Telefonda ısınma sorunu bende de var. Yazın Muğla sıcağında teli kullanamadım. Hele navigasyon desen açamadım. Şarj da ise aşırı ısınıyor. Ben bu miui 11 de gereksiz olan 102 uygulamayı kapattım ve aynı zamanda gereksiz programların başlamasını da engelledim. Bir de bataryayı yeniledim. Böyle olunca şuan performansından nispeten memnunum. Ama sıcak havalarda yine kasar diye tahmin ediyorum.

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Lingerie OS son sürümünü yükledim alışamadım hocam. Geri miui 11 e döndüm. Telefonda ısınma sorunu bende de var. Yazın Muğla sıcağında teli kullanamadım. Hele navigasyon desen açamadım. Şarj da ise aşırı ısınıyor. Ben bu miui 11 de gereksiz olan 102 uygulamayı kapattım ve aynı zamanda gereksiz programların başlamasını da engelledim. Bir de bataryayı yeniledim. Böyle olunca şuan performansından nispeten memnunum. Ama sıcak havalarda yine kasar diye tahmin ediyorum.
Şuan geçtim hocam pixel romdayim yillardir MIUI arayuzu kullanmaktayim başka bir arayüze geçmek zordu ama kasmalardan uygulama durdu hatalarindan son zamanlarda sıkılmıştım açıkçası rom yağ gibi hiçbir bug yok ekran süresi genelde hep aynı mobil veri ile 4 - 4 bucuk saat arası görüntü bakımından çok sade hız bakimindan çok hızlı hele ki üzerinde kurulu Gcam muazzam fotolar çekiyor telefonun kamerasi hakkını vermeye başladı sıkılırsam bu romdan MIUI ya geri dönmek istersem ya RevOS yada Masik denemek istiyorum özellikle RevOS romu merak ediyorum MIUI tabanlı bir rom ikiside RevOS da ekran süreleri akıl alicak gibi değil 5-6 saatlerden bahsediyorlar benimde pil 8 ay önce değişti kendim deji batarya takmistim

Mi 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Şuan geçtim hocam pixel romdayim yillardir MIUI arayuzu kullanmaktayim başka bir arayüze geçmek zordu ama kasmalardan uygulama durdu hatalarindan son zamanlarda sıkılmıştım açıkçası rom yağ gibi hiçbir bug yok ekran süresi genelde hep aynı mobil veri ile 4 - 4 bucuk saat arası görüntü bakımından çok sade hız bakimindan çok hızlı hele ki üzerinde kurulu Gcam muazzam fotolar çekiyor telefonun kamerasi hakkını vermeye başladı sıkılırsam bu romdan MIUI ya geri dönmek istersem ya RevOS yada Masik denemek istiyorum özellikle RevOS romu merak ediyorum MIUI tabanlı bir rom ikiside RevOS da ekran süreleri akıl alicak gibi değil 5-6 saatlerden bahsediyorlar benimde pil 8 ay önce değişti kendim deji batarya takmistim

Mi 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam muhakkak sıkılacak ve geçeceksiniz MIUI ya ,revos u bende merak ediyorum ama eskisi gibi değilim soğudum zırt pırt rom değişmiyorum. Sizin dediğiniz gibi yapıp kernel kurup core control kapatıp kullanıyorum kasma yok ısınma var helede şarja takınca,tek eksik batarya onuda değiştim mi bir kaç sene daha gider inşallah revos tecrübelerini bekliyorum
Selametle
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada uzun bir zaman eu kullandıktan sonra mi room dayım memnunum hocam masik hiç görmedim bile nasıl bir şey :)

Üst Alt