Çözüldü Mi5s bataryasındaki çözemediğim problem

BasbakanCenk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Xiaomi Mi5S
Konular
1
Merhaba arkadaşlar, hepinize iyi akşamlar öncelikle.

2017 yılının Temmuz ayında Mi5s almıştım. Uzunca zaman kendisiyle gayet iyi anlaştık ama son zamanlarda bi' sıkıntı yaşıyorum.

Sıkıntım şu, telefonun bataryasının %50'lik kısmını şarj ediyorum gibi geliyor. Telefonu şarja taktığım ilk zaman, tahmini şarj süresini 1 saat 50 dakika veya 2 saat 20 dakika gibi veriyor. 2-3 saniye geçtikten sonra Telefonun şarj olmasına kalan süre 1 saat 10 dakika diyor. Yani yarı yarıya düşürüyor neredeyse.

5-6 saniyede %5'ten %12-13'e fırlıyor şarj yüzdesi. Eskiden rahatça 6 saat ekran süresi ve 1 gün 10 saat gibi kullanım süresi alırdım. Ne zamandır bu sorunum var, 1 günü zor çıkarıyor ve 3 saat ekran süresini zar zor görüyorum.

Sizce bu sorun yazılımsal olabilir mi? Telefonu şöyle güzelce wipelasam düzelir mi?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Şarjın dolmasında bir sıkıntı yokta ekran süresi aşırı düşük tabi aralıksız çok pil tüketen bir oyun oynamıyorsanız , hangi romu kullanıyorsunuz?

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Miui 8 ile Miui9 arasında pil tüketimi olarak farkedilir bir fark var. Miui9 güncellemesini aldıysanız bunu giz önünde bulundurun.pil kullanımında pili ne tuketiyor kontrol edii ve fabrika ayarlarına sifirlamanizi tavsiye ederim.

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Miui 8 ile Miui9 arasında pil tüketimi olarak farkedilir bir fark var. Miui9 güncellemesini aldıysanız bunu giz önünde bulundurun.pil kullanımında pili ne tuketiyor kontrol edii ve fabrika ayarlarına sifirlamanizi tavsiye ederim.
Farklı cihazlarda durum değişiyor mu bilmiyorum ama Mi 4'te MIUI 8'e göre daha uzun bir ekran süresi alıyordum .

BasbakanCenk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Xiaomi Mi5S
Konular
1
Şarjın dolmasında bir sıkıntı yokta ekran süresi aşırı düşük tabi aralıksız çok pil tüketen bir oyun oynamıyorsanız , hangi romu kullanıyorsunuz?
önceden quick charge ile ettiğim zamanları biliyorum, böyle aşırı kısa sürelerde hızlıca artıp, aşırı kısa sürelerde çok fazla düşüyor batarya durumu. 10 dakika içinde %10'dan %55'lere kadar yükselebiliyor, ardından 5 dakika kullanınca %25-30'a düşüyor gibi... Telefonu sadece unlock durumuna getirdim. Onun haricinde her şeyi global sürümde kullanıyorum.

Android 7.0 MIUI Global 9.2 Kararlı Sürüm.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2

BasbakanCenk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Xiaomi Mi5S
Konular
1
MIUI 8-9 ile alakalı değil arkadaşlar. İkisinde de aynı sıkıntıyı yaşadım maalesef.

burak0640

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 5Prim
Konular
42
Bende temmuz ayında Mi5 Prime aldım son 2 haftadır bende de şarj konusu böyle eskiden en kötü 5 saat ekran süresi alırken şuan 4 ü zor görüyorum

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
MIUI 8-9 ile alakalı değil arkadaşlar. İkisinde de aynı sıkıntıyı yaşadım maalesef.
Hocam anlatiminiza bakilirsa piliniz olmuş gibi duruyor ama telefonu fabrika ayarlarina döndürüp deneyin bir.

Üst Alt