Recovery Mi5 ve Diğer Xiaomi Cihazlara TWRP Yükleme Anlatımı MIUI9/10 (Nougat/Oreo)

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Xiaomi Mi5 ve Diğer Xiaomi Cihazları için
TWRP Yükleme Anlatımı

Merhaba arkadaşlar Mi5 ve bazı cihazlara Android Oreo güncellemesi geldiği için ve Oreo henüz alamayan diğer cihazlar için TWRP ve Magisk Root yöntemini yeniden ele alarak sizlere güncel konu sunmak istedim. Mi5 harici diğer cihazlar da aynı adımları kullanarak cihazına ait TWRP img dosyasını indirerek Root yapabilir.

ÖNEMLİ NOT:
Yapacağınız işlemlerde sorumluluk tamamen tarafınıza aittir.
Ancak dikkatli ve adım adım yapmanız durumunda herhangi bir problem olmayacaktır.
Zira oluşabilecek durumlardan forumumuz ve konu sahibi sorumlu tutulamaz.

-- Bootloader Kilidinizin açık olması gerekmektedir.
-- İşlemleri 64Bit bilgisayarımda yaptığım için 32Bit bilgisayarda deneyimleyen olursa konuya ekleme yapılır.
-- Telefonun hafızasındaki dosyalarınızı her ihtimale karşı yedekleyiniz.
-- ADB Fastboot Driver Programını İndirin:
-- PdaNet Driverlarını İndirin:
-- Root için Magisk zip Dosyası: (Telefon Hafızasına işlemlere başlamadan Magisk.zip indirmeniz gerekir veya unutursanız TWRP yükledikten sonra cihazı Pc’ye bağlayıp indirdiğiniz Magisk’i cihaza atabilirsiniz.)
-- Mi5 için TWRP Dosyası:
-- Xiaomi cihazlar için TWRP Dosyası:

TWRP Yükleme İşlemi:

Adım-1:
Öncelikli olarak yukarıdaki dosyaları indirin ve programları bilgisayarınıza kurun.

Adım-2:
İndirdiğiniz "twrp-*.*.*-gemini.img" (hangi TWRP sürümü ise) dosyasını bilgisayarınızda "C:\" sürücüsü içine atın ve adını "recovery" olarak değiştirin. Dosya uzantısını gösterme bilgisayarınızda açık ise ".img" silmemeniz gerekiyor.

Adım-3:
Bilgisayarınıza yüklediğiniz Minimal ADB programını açın ve Adım-4’teki adımları yaparak cihazı bilgisayara bağlayın.

Adım-4:

Cihazınızı Kapatıp, Fastboot Moda almanız gerekecek. Ses Kısma + Güç Düğmesine aynı anda 3 sn. kadar basılı tutun. Fastboot mod açılacaktır. Aşağıdaki komutları sırasıyla isterseniz kopyala-yapıştır marifetiyle Minimal ADB içerisine komut olarak çalıştırın.

fastboot flash recovery c:\recovery.img
fastboot boot c:\recovery.img

Adım-5:
TWRP açıldığında dili İngilizce olarak açılacaktır, aşağıdaki görüntüdeki gibi “Select Language” kısmından dil seçebilir ve kutucuğu işaretleyip TWRP açılış ekranının bir dahaki seferde atlanmasını sağlayabilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Adım-6:
Açılan ekranda aşağıdaki ekran görüntülerinde yapmanız gerekenlerin üzerine basılı olarak ekledim. “İnstall” a basıp, Magisk.zip dosyasını attığınız yeri bulun. Ve Magisk.zip dosyasını seçip ekranın aşağısındaki kaydırma satırını kaydırın ve yükleme başlayacak. Magisk yüklemesi bitince aşağıda “Reboot” çıkacak cihazı yeniden başlatın.

TWRP Moda Tekrar Girmek İçin:
Telefonu Kapatın. Ses Açma + Güç Düğmesine aynı anda 3 sn. kadar basılı tutun ve kaldırın. TWRP açılmasını bekleyin.
Veya; Ayarlar>Telefon Hakkında>Sistem Güncelleme> Sağ Üstte 3 Noktaya Tıklayın > Kurtarma Modunda Yeniden Başlat’a Tıklayın. Cihaz yeniden açılacak ve TWRP açılmasını bekleyin.

Son düzenleme:

Hellme

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
Hocam elinize, emeğinize sağlık. Güncel ve yararlı bir konu olmuş. Oreo güncellemesi den sonra sıkıntı çekenler çözümü burada bulacaklar.

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Hocam elinize, emeğinize sağlık. Güncel ve yararlı bir konu olmuş. Oreo güncellemesi den sonra sıkıntı çekenler çözümü burada bulacaklar.
Sağolun hocam rica ederim clap~~

mericmutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mneriç
Cihazım
mi5
Konular
0
Selamlar hocam, öncelikle anlatımınız için teşekkürler. Telefona recovery yi yüklüyorum ilk yüklemeden sonra recovery ye boot da ediyor, ancak sonra orjinal recovery ye kendi kendine geri dönüyor
nedendir ki?

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Selamlar hocam, öncelikle anlatımınız için teşekkürler. Telefona recovery yi yüklüyorum ilk yüklemeden sonra recovery ye boot da ediyor, ancak sonra orjinal recovery ye kendi kendine geri dönüyor
nedendir ki?
recoveryi yüklediğinizde TWRP'nin ilk açılışında Magisk zipini de flaşlamanız gerekiyor. TWRP kurup Recovery ekranını görüp Magisk flaşlamadan yeniden başlatırsanız TWRP kalkar Stock Recovery e döner. Yani kısacası TWRP+Magisk.zip Root için bir bütün.

felekcan0066

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
acemi
Cihazım
mi5
Konular
1
hocam 4. adımdan bir türlü 5. adıma gecemedik videolu anlatım nerde bulabiliriz acaba

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
hocam 4. adımdan bir türlü 5. adıma gecemedik videolu anlatım nerde bulabiliriz acaba
4. Adımdaki komutları pc'den girince recovery yükleniyor mu eğer yüklendiyse 5. Adım otomatik 5 sn içinde açılacaktır. Eğer cmd ekranında komutları girince waiting for devices yazıyorsa pc driverları eksik demektir. Cihazı görmüyordur. Sizin yaşadığınız sorun nasıl.

felekcan0066

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
acemi
Cihazım
mi5
Konular
1
hocam waiting for devices yazıyor her defasında.ama cihazı görüyor pc ayrıca gelişmiş ayarlardaki usb hata ayıklama seçeneği aktif durumda.yani hocam cihaz fastboot moda geçinge pc cihazı görmüyor nedense...

Son düzenleme:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
hocam waiting for devices yazıyor her defasında.ama cihazı görüyor pc ayrıca gelişmiş ayarlardaki usb hata ayıklama seçeneği aktif durumda.yani hocam cihaz fastboot moda geçinge pc cihazı görmüyor nedense...
MiFlash Tool yüklü mü hocam bilgisayarınızda.
Yüklü değilse buradan indirip yükleyin.
Yüklü ise görüntülerdeki gibi Driver-Reinstall yapın ADB ekranını kapatıp açıp yeniden deneyin.

Üst Alt