Rehber Mİ5 TWRP ve Root Yöntemi [ Android Nougat ]

Axaris

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Hocam twrpde datalar crypted olduğu için şifre istiyor sürekli. Bunun bir çözümü yok mudur wipe data yapmak istemiyorum. Başka bir sürüm twrp atsak veya başka birşey ? Android 6 dayken wipe data yaptığımı hatırlamıyorum.

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
fastboot flash recovery c:\recovery.img

komutu olarak yazıyorsunuz değil mi?
hocam adb komutu ile twrp de yeniden başlat nasıl diyoruz?
hangi kodu yazarak yani. Ben rom güncellediğimde bazen twrpye girmek için tuş kombinasyonuda değişiyr, flashlama kodunu girdikten sonra recoveryde yeniden başlartmayıda girsem daha iyi olucak

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam twrpde datalar crypted olduğu için şifre istiyor sürekli. Bunun bir çözümü yok mudur wipe data yapmak istemiyorum. Başka bir sürüm twrp atsak veya başka birşey ? Android 6 dayken wipe data yaptığımı hatırlamıyorum.
Telefonunuzu yazmamışsınız. Mi5 için Android sürümünüze uygun Zcx twrp yükleyebilirsiniz. Farklı sürüm olunca şifre istiyor. Marshmallow ise Zcx 6'yı, Nougat ise Zcx 7'yi yükleyebilirsiniz.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Axaris

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Telefonunuzu yazmamışsınız. Mi5 için Android sürümünüze uygun Zcx twrp yükleyebilirsiniz. Farklı sürüm olunca şifre istiyor. Marshmallow ise Zcx 6'yı, Nougat ise Zcx 7'yi yükleyebilirsiniz.

Sağolun hocam az önce Zcx twrp ile wipe atmadan rootladım teşekkürler.

Themunay

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
18

Yeni gelen güncellemeleri twrp ve rootu kaldırıldığı için tekrardan wipe yapmak zorunda bıraktığı için yüklemiyorum. Zcx 7 yi yüklesem ve güncelleme işlemini yapsam ardından root işlemlerini yaparken all wipe cache yapmak zorunda kalır mıyım hocam? Hafızayı 0 MB olarak mi görür yani halen?

rastegamer

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Batu
Cihazım
Mi5
Konular
18
Arkadaşlar. Telefonum Mi5 miui sürümüm 8.2.1.0. Android 7 var. Ben twrp nin sitesine girdim. Twrp sitesinde Mi5 için en son sürüm
3.1.0-1. Fakat burda 3.0.2-3 sürümü var. Hangisini kurmalıyım. Birde şifre sorunu yaşarmıyım?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Yeni gelen güncellemeleri twrp ve rootu kaldırıldığı için tekrardan wipe yapmak zorunda bıraktığı için yüklemiyorum. Zcx 7 yi yüklesem ve güncelleme işlemini yapsam ardından root işlemlerini yaparken all wipe cache yapmak zorunda kalır mıyım hocam? Hafızayı 0 MB olarak mi görür yani halen?
Eğer mevcut rom Marshmallow ise Zcx 6'yı yüklemeniz, eğer Nougat ise Zcx 7'yi yüklemeniz gerekiyor. Bu şekilde hafıza 0Mb olarak görünmez ve wipe Data yapmak zorunda kalmazsınız.
Ayrıca wipe cache yapmanın bir zararı yoktur. Bu sadece geçici olarak depolanan verileri siler.

mrtcnozn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mertcan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
0
mi logosunda kaldım nasıl çözerim acaba ?

ertugrulunal9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ERTUĞRUL
Cihazım
XİAOMİ Mİ 5
Konular
13
arkadaşlar twrp yükledikten sonra telefonu tekrardan başlatmak istedim ama telefon mi logosunda takıldı twrp ya da fastboot moda alabiliyorum ama telefon açılmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Üst Alt