Yardım Mi5 - Tepki Yok - Sarj Almıyor

dizefurkan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Merhabalar,
1 yıldır kullandığım cihazım garip bir şekilde aniden kapandı. Hemen fastboot moda alayım dedim, aldım, sonra bir şey yapamadan tekrar kapandı. Sonrasında ise ne sarj aldı, ne fastboot moda girdi, ne bir led, ne bir selam...
Bilgisayara bağlayınca görüyor
XiaoMiFlash ile Flashlamaya çalıştığımda hata veriyor, edl modunda iken bilgisayar bağlı bir şekilde bıraktım, sonra çıkarıp sarja koydum ama bu yöntemde işe yaramadı.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Araştırdığım kadarıyla şu sıralar çoğu Mi5 çöküşe geçmiş...
Nedir bunun akıbeti? Yardımcı olabilecek var mıdır?

(Not: Sorunumu tekrardan dile getirmek için, Mi5 forumu altında bu sabah açtığım konuyu silmek istedim fakat bir türlü silemedim. Olası bir -aynı konuyu tekrardan açmayınız uyarısı için duyurulur.)

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Diğer açtığınız konuda cevaplamıştım ve forumda bu konuda açılmış onlarca konu var onlara da bakmışsınız anladığım kadarıyla. Siz telefonu Fastboot moduna aldığınızda ekranda Fastboot yazısı var mıydı(bunu ekranın sağlam olduğunu anlamak için soruyorum) ikinci olarak telefonunuzu resimde gördüğünüz şekilde bilgisayara bagladiiginizda telefonun ekranında herhangi birşey var mı yoksa siyah ekran mı?

Oyla:

dizefurkan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Diğer açtığınız konuda cevaplamıştım ve forumda bu konuda açılmış onlarca konu var onlara da bakmışsınız anladığım kadarıyla. Siz telefonu Fastboot moduna aldığınızda ekranda Fastboot yazısı var mıydı(bunu ekranın sağlam olduğunu anlamak için soruyorum) ikinci olarak telefonunuzu resimde gördüğünüz şekilde bilgisayara bagladiiginizda telefonun ekranında herhangi birşey var mı yoksa siyah ekran mı?

Tekrardan merhaba hocam, ilk kapandığında fastboot moduna almıştım ve evet ekranda fastboot logosu vardı ve sonra recovery menüye girdim (default gelen) oradan wipe data yaptım, tüm datayi sifirladim sonra tekrar fastboot moda girdim sonra bir anda telefon kapandı ve su an ki durumdayim; ne yazık ki ekranda hiçbir tepki yok, sadece siyah ekran. (O diğer konu çok dışarda kaldı, o yüzden tekrar açtım.)

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Tekrardan merhaba hocam, ilk kapandığında fastboot moduna almıştım ve evet ekranda fastboot logosu vardı ve sonra recovery menüye girdim (default gelen) oradan wipe data yaptım, tüm datayi sifirladim sonra tekrar fastboot moda girdim sonra bir anda telefon kapandı ve su an ki durumdayim; ne yazık ki ekranda hiçbir tepki yok, sadece siyah ekran. (O diğer konu çok dışarda kaldı, o yüzden tekrar açtım.)
Peki bu halde bilgisayara bagladığınızda taşınabilir aygıtlar kısmında telefonunuz Mi5 veya mtp aygıtı olarak görünüyor mu?

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Hayır gözükmüyor
Yapacağınız 3 şey var;
1- Telefonun şarjının bitmesini bekleyip şarj bittikten sonra yeniden başlatmak.
2- Telefonun arka kapağını açıp pil soketini söküp tekrar takmak.
2-Edl modda miflash ile rom atmak. Bu tehlikeli bir işlem olduğu için bunu tavsiye etmiyoruz telefonun çöp olma durumu yüksektir. Bu çaresiz kalınan durumlarda bilen kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Siz şu an bu noktada değilsiniz. Şarjın bitmesini beklemeniz sizin için en basit ve sağlıklı yöntem.

Oyla:

dizefurkan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Yapacağınız 3 şey var;
1- Telefonun şarjının bitmesini bekleyip şarj bittikten sonra yeniden başlatmak.
2- Telefonun arka kapağını açıp pil soketini söküp tekrar takmak.
2-Edl modda miflash ile rom atmak. Bu tehlikeli bir işlem olduğu için bunu tavsiye etmiyoruz telefonun çöp olma durumu yüksektir. Bu çaresiz kalınan durumlarda bilen kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Siz şu an bu noktada değilsiniz. Şarjın bitmesini beklemeniz sizin için en basit ve sağlıklı yöntem.
1- Telefonun sarjısının bitmesini bekleme durumunu kablo ile bilgisayara bağlayıp, bekleyip, sonrada sarja takarak algıladım ve bu şekilde yaptım -olmadı.
2- Telefonun arka kapağını açıp, pil soketinin anakartla olan bağlantısını söküp tekrar taktım -olmadı.
3- Edl modda miflash ile rom atmayı denedim, hata verdiği için ne yazık ki -olmadı. Bu süreçte izlediğim kaynaklardan birisi;
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:
Üst Alt