Yardım Mİ5 Sim Kart Etkinleştirilemiyor Hatası

Sueda49

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şueda
Cihazım
Xiaomi MI5
Konular
2
telefonum mi5 telefon açılınca pın kodunu istiyor ama şebeke bir türlü gelmiyor sim kart etkinleştirilemedi yazıyor senkronizasyon için ayarlara girdiğim zaman mesaj ve arama senkronizasyonu kapalı durumda açmayı deniyorum ama bir türlü açılmıyor ne yapabilirim ? Telefon dilini ingilizce yapıp aktivasyonu tekrar denedim ama mesaj ve arama off durumunda diğer forumlarda gördüğüm kadarıyla bu sorunla karşılaşan başka arkadaşlarda var ama onlardan mesaj ücreti kesiyormuş ben öyle bir durumla da karşılaşmadım hepsiburada dan almıştım garantisi var ama ithalatçı garantili olduğu için göndermeye korkuyorum ne yapmalıyım ?

Sueda49

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şueda
Cihazım
Xiaomi MI5
Konular
2
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Zaten açmıyacaksınız yazdıklarımı tekrar okur musunuz lütfen
denedim ama olmadı maalesef başka neler yapabilirim facepalm~~:S

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sorunu ben mi yanlış anladım acaba...

SIM kartınızı telefonunuza taktığınızda durum çubuğunda yer alan şebeke sinyal göstergesinde çarpı işareti çıkıyor değil mi? Aynı şey sadece sizin SIM kartınızda değil, farklı bir SIM kart taktığınızda da oluyor?

Telefonunuzun arama bölümünde *#06# tuşlayıp gelen ekran görüntüsünü bana özel mesaj ile gönderebilir misiniz? (IMEI numaralarınız yazacağı için buradan paylaşmayın)

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9

SIM kartınızı telefonunuza taktığınızda durum çubuğunda yer alan şebeke sinyal göstergesinde çarpı işareti çıkıyor değil mi? Aynı şey sadece sizin SIM kartınızda değil, farklı bir SIM kart taktığınızda da oluyor?

Telefonunuzun arama bölümünde *#06# tuşlayıp gelen ekran görüntüsünü bana özel mesaj ile gönderebilir misiniz? (IMEI numaralarınız yazacağı için buradan paylaşmayın)
Ben o durumu sordum hocam kayutlı diyor ama kayıtlı olsa bu durum gerçekleşmez
Rom değişikliği yaptırıyorum eğer yazılımsal olsa sorun düzelirdi.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ben o durumu sordum hocam kayutlı diyor ama kayıtlı olsa bu durum gerçekleşmez
Rom değişikliği yaptırıyorum eğer yazılımsal olsa sorun düzelirdi.

IMEI -BTK sisteminde kayıtlı olmasına rağmen- cihazda okunamıyor gibi geldi hocam. *#06# ile emin olmakta fayda var bence :)
[doublepost=1516696777,1516696618][/doublepost]Aslında şimdi mesajları tekrar okudum da... Arkadaş IMEI sorunu değil diyor ama nereden ve nasıl kontrol ettiği hakkında bilgi vermemiş. Belki de BTK kaydında problem vardır :?

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
IMEI -BTK sisteminde kayıtlı olmasına rağmen- cihazda okunamıyor gibi geldi hocam. *#06# ile emin olmakta fayda var bence :)
[doublepost=1516696777,1516696618][/doublepost]Aslında şimdi mesajları tekrar okudum da... Arkadaş IMEI sorunu değil diyor ama nereden ve nasıl kontrol ettiği hakkında bilgi vermemiş. Belki de BTK kaydında problem vardır :?
Başka bir problem olamaz diye düşünüyorum gelişmelerden beni de bilgilendirirseniz sevinirim

Oyla:

Sueda49

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şueda
Cihazım
Xiaomi MI5
Konular
2

e devletten sorgulatmıştım hemen özelden yolluyorum :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Başka bir problem olamaz diye düşünüyorum gelişmelerden beni de bilgilendirirseniz sevinirim

IMEI'ler sağlam ve kayıtlı. Darbeden kaynaklı olarak donanımsal bir arıza var gibi görünüyor gozdemir hocam. Cihaz garantili olduğu için servise gönderilmesini tavsiye ettim.

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
IMEI'ler sağlam ve kayıtlı. Darbeden kaynaklı olarak donanımsal bir arıza var gibi görünüyor gozdemir hocam. Cihaz garantili olduğu için servise gönderilmesini tavsiye ettim.
Teşekkürler hocam bilgilendirme için , darbe aldığı konu içerisinde belirtilmemişti sanırım hiç düşünemedik

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Oyla:

a44c811d

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Normal
Cihazım
Xaomi redmi4
Konular
0
Allah rızası için yardımcı olun sinirden cqtliycam. Bende de aynı hata veriyor. Sim kart erkinlewtirilemedi. Dogrulamak liçin mesaj gönderin diyor. Doğrula diyorum herhangi bişey olmuyor. Redmi not 4 benim. . Yardımcı okun

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:
Üst Alt