İnceleme Mi5 Pro / Mi5s / Mi5s Plus Farkları

peyer9

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fırat
Konular
2
Arkadaşlar çok kararsız kaldım bana yardımcı olursanız sevinirim.

Xiaomi Mi 5S 64GB
Yalnız burda 3 gb yazmış ama anlatımda 4gb diyor.

Xiaomi Mi5 Pro 128Gb

İnternete araştırdığım kadarı ile bazı kişiker
Ekrana basınca reng değişimi oluyormuş diyor. yada home tuşuna basıncada aynı.
4.5 kullanımında bazı kişiler sıkıntı yaşamış.
Bazıları tlf kürdan gibi kırılıyor demiş.

Ve aklıma gelmeyen bşrkaç şey daha vardı.

Şu anda Huawei mate 8 64gb 4gb ram gold kullanıyorum abim tlf alacak mate 8 ona verip mi5 yada mi5s almaya değermi.
Bildim bileli hep miui romlara hayranım. samsung s4 lg g3 note 3 te hep miui romları kullanırdım. mate 8 ne yazıkki rom olayı pek yok macera telefonu değil ama sağlam telefon.

Mi5s 3gb ram 64 gb
Mi5 4 gb ram 128 gb

Şimdi bunların hangisi karar vermeme yardımıcı olurmusunuz.

illskylark

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
Mi 9, mi5s
Meslek
Ziraat mühendisi
Konular
4
Mi 5s 4/128gb bulursan onu al ben çok memnunum alüminyum kasa ekran canlılığı mükemmel ramin fazla olması Android'de her zaman iyidir. Android fazla rami sever açıkçası ve uzun süre kullanırsın. Artı 3d touch özelliği henüz işimize yaramasa da ilerleyen günlerde uygulamalar 3d touch'a uyumlu olduğu zaman vazgeçilmezin olabilir.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DARHALL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
henüz yok
Konular
0
Merhabalar değerli forum üyeleri, konunun ilk sayfasındaki görselde mi5 s ve mi5 s plus arasında kaldım, plus 128 gb tamam ama, mi5 s 32 gb mi 64 gb mi onu anlamadım? bu ultrasonik parmak sensörü ve 3d touch 5s te var 5s plus ta yok gözüküyor.

burda 5s 32 gb var burda da 3 gb ram diyor ama aynı ürüne n11 den bakınca 4gb ram diyor 32 gbliği için

burdanda buldum bu iki linkide:

o yüzden kafam karıştı açıkçası hani bu özellikler 5s in 32 gbliğinde varmı yoksa sadece 64 gb de mi ar diye? çünkü 5s almayı düşünüyorum 5s plus yerine daha iyi geldi bana 5s:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

özellikle bu video 5s plus yerine 5s e daha sıcak bakmama sebep oldu ois olmaması 5s te dezavantaj gibi düşünüyordum ama sonuç ortada eis diye bir sistem varmış 5s te, plus a göre çok çok iyi yani 5s anladığım kadarıyla. Ama dediğim gibi üstte hepsi burada ve n11 de ram farkları kafamı karıştırdı ve 5s in 32 gb liğinde de ultrasonic parmak izi sensörü ve 3d touch var mı yoksa bu sadece 64 lüğüne mi özel bu konuda da kullanan yada bilgisi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Teşekkür ediyor iyi forumlar diliyorum...

DARHALL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
henüz yok
Konular
0
Mi 5s 4/128gb bulursan onu al ben çok memnunum alüminyum kasa ekran canlılığı mükemmel ramin fazla olması Android'de her zaman iyidir. Android fazla rami sever açıkçası ve uzun süre kullanırsın. Artı 3d touch özelliği henüz işimize yaramasa da ilerleyen günlerde uygulamalar 3d touch'a uyumlu olduğu zaman vazgeçilmezin olabilir.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadaş ta mi5s plus için 4 gb ram demiş 6 gb ram var diyorlar ve konunun ilk mesajındaki görselde 3d touch olmadığı yazıyor arkadaş touch var diyor yine kafam karışıyor :D kararsız kalıyorum acil dönerseniz ona göre ön sipariş vericem 32 gb liği :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
DARHALL hocam Mi5s ilk çıktığında sadece 128 ve 64GB'lık modeller vardı dolayısıyla konuda yok. Ancak sonradan 32'lik bir model daha çıkartıldı ve bu versyionda RAM miktarı 4GB.

3D touch özelliği sadece 128'likte bulunan bir özellikti. Zaman içerisinde bu özelliğin diğer versiyonlarda da bulunduğu anlaşıldı ve son çin güncellemesi ile birlikte diğer versiyonlarda da kullanılabilir hale getirildi. (3D touch özelliğinin 64 ve 32'lik versiyonlarda çalıştığını bizzat test etmedim, sadece açıklamalar bu şekilde. Eğer sizin için çok önemli ise teyit edebilmem için bir süre daha bekleyebilirsiniz.)

DARHALL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
henüz yok
Konular
0
DARHALL hocam Mi5s ilk çıktığında sadece 128 ve 64GB'lık modeller vardı dolayısıyla konuda yok. Ancak sonradan 32'lik bir model daha çıkartıldı ve bu versyionda RAM miktarı 4GB.

3D touch özelliği sadece 128'likte bulunan bir özellikti. Zaman içerisinde bu özelliğin diğer versiyonlarda da bulunduğu anlaşıldı ve son çin güncellemesi ile birlikte diğer versiyonlarda da kullanılabilir hale getirildi. (3D touch özelliğinin 64 ve 32'lik versiyonlarda çalıştığını bizzat test etmedim, sadece açıklamalar bu şekilde. Eğer sizin için çok önemli ise teyit edebilmem için bir süre daha bekleyebilirsiniz.)

güzel mesajınız için teşekkür ediyorum hocam, genel olarak aralarında çok fark yok anladığım kadarı ile 3d touch değildle ultrasonic parmak izi senserü daha önemliydi aslında ama stabil çalışması daha önemli cihazın, en stabili de 6/128 olanı galiba mi 5s plus yani?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
güzel mesajınız için teşekkür ediyorum hocam, genel olarak aralarında çok fark yok anladığım kadarı ile 3d touch değildle ultrasonic parmak izi senserü daha önemliydi aslında ama stabil çalışması daha önemli cihazın, en stabili de 6/128 olanı galiba mi 5s plus yani?

Stabilite anlamında bu cihazların hiç birinde sorun yok hocam. Parmak izi sensörü olarak ise Mi5s ultrasonik parmak izi sensörü kullanıyor. Normalde diğerlerinden daha iyi olması lazım ama Mi5 sensörü Mi5s'e kıyasla daha iyidir. Belki ilerleyen zamanlarda yazılım ile daha iyi hale gelebilir ancak şu anda Mi5s parmak izi sensörü diğerlerinden bir miktar geride...

orunlu21

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim
Cihazım
s4
Konular
1
meraba arkadaşlar mi5s 32 gb ile mi5s 64 gb arasında ne gibi farklar var, karasız kaldım yardımcı olurmusunuz sizce hangisini almalıyım şimdiden teşekür ederim.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.187
meraba arkadaşlar mi5s 32 gb ile mi5s 64 gb arasında ne gibi farklar var, karasız kaldım yardımcı olurmusunuz sizce hangisini almalıyım şimdiden teşekür ederim.

Tabi ki 64 kesinlikle 4

Üst Alt