Yardım Mi5 Prime - 2 Günlük Telefon Şarj Sorunu

majesturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hışır
Cihazım
Mİ 5 PRİME
Konular
5
2gun olmadı bile telefon elime ulaşalı. Gittigidiyordan cepport dan aldım . Şarj ile ilgili şikayette görmüyordum hiç. Araştırdım almadan öncede ama bu sorunu hiç görmedim. Aksine sarjiyla ovunulen bir telefon olarak gordum hep. 10 dakikalık şarj ile 4 saatlik kullanım yazısı teknik özelliklerde mevcut hatta.

Sabah 9dan akşam 6ya kadar işteyim ve telefonu doğru düzgün ellemedim bile, buna rağmen akşam işten çıkarken %50 şarj vardı. Bu durum yeni bir telefon için hiçte normal değil bana göre. Saticiya mesaj attım durumu ve yazılımsal olacağını söyledi. Biraz mağazayı araştırdım. Herkese aynı cevap verildiğini gördüm ve genel olarak, test edildi denilip geri aynı şekilde yollandigini gördüm. Bu yüzdende biraz cekincem var ve hiç uğraşmadan iade etme taraflisiyim. Fakat bu telefonu kullanan bı kişiyle forumdan konuştum ve zamanla şarj performansının duzeldigini söyledi aynı şekilde başka xiaomi kullanıcısı olan arkadaşımda aynısını soyledi. İyice çekimser kaldım kısacası. Telefonu daha yeni aldım ve bu durumla karşılaşmak üzüntü verici. Teknik servis olan bir başka abiye sordum bu kişide rom gerekebilir dikkat et brick olmasın diyince iyice tirstim :) telefonunda çok sevdim iade etmekte istemiyorum fakat bu durumda olmakta üzüntü verici yeni bı telefonda. Merak ettiğim şey bu durum yaygın mı, gercekten belli bı sure kullandıktan sonra şarj sorunu ortadan kalkıyor mu ? Üstadlarımdan konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım ve bilgi birikim rica etmekteyim .

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön