Soru Mi5 Miui 8 Batarya Deşarj

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Miui 8 E geçtiğimden beri beta olsun stabil olsun pil hızlı biter oldu. Telefon ekran kapaliyken bile şarjı gidiyor kullanırken de çok hızlı gidiyor sizlerde nasıl sorun benim telefonda mı yoksa sizde de miui 7 den sonra farkı hissettiriyor mu ? Grafiği atmak isterdim fakat sarja yeni taktim.

arconim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Arconim
Cihazım
Mi5
Konular
2
Açılın ben doktorum!!!
Bu durum miui, android kitkat sürümü üzerine kurulu iken, android marshmallow sürümüne geçiş yaptıktan, sonra yaşanmaya başladı. Marshmallow'a ilk geçiş yapıldığında miui sürüm numarası hala 7 idi.
'Miui7 de başladı' dediğiniz durum o.
Geçişten kısa süre sonra miui kendi sürümünün adını miui8 olarak değiştirdi.
Bazen Kafalar Karışıyor, kavram/sürüm v.s. çeşitlilik yüzünden bu gayet normal.
Xiaomi marshmallow sürümüne geçerken batarya optimizasyonu konusunda bayağı bi zorlandı. Bu işi kitkatta çok iyi bir noktaya getirmişlerdi.
Ben miui8 beta sürüm kullanıyorum, son güncellemelerden sonra artık pek şikayetçi değilim, belli bir noktaya geldi bence.
Ayrıca bütün suçu tamamen xiaomi'ye yüklemek ne kadar doğru bilemiyorum, sonuçta marshmallow'un güç tüketimi ile kitkat'ın güç tüketimi aynı değildir, suçu google ile xiaomi'ye yarıyarıya atmak lazım bence.
Yok 'ben hakimim' adaleti gramla dağıtırım diyenler; herhangi bir nexus telefonda kitkat ve marshmallow kurup pil testi yapsınlar.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İşin garibi kafam hepten karıştı doktor bey :)
Şu anda ne yapmam gerektiği ile ilgili bir tavsiyen olur mu hocam. Çünkü EDL den türlü Romlar denedim hiç bir şey değişmiyor.

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Mi5 de miui 7 nin kitkat olduğunu hatırlamıyorum. Mi4 den bahsediyor olabilir misiniz?
Çok çok pardon hocam!
Düzeltme içinde teşekkürler. Ben soruyu mi4 diye görüp cevap yazmışım arkadaşa. Siz uyandırmasanız bursaya kadar gidiyormuşuz :)
Mi5 ilk çıktığında üzerinde hangi rom vardı? miui7 (Marshmallow) şeklindemi çıktı?

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Çok çok pardon hocam!
Düzeltme içinde teşekkürler. Ben soruyu mi4 diye görüp cevap yazmışım arkadaşa. Siz uyandırmasanız bursaya kadar gidiyormuşuz :)
Mi5 ilk çıktığında üzerinde hangi rom vardı? miui7 (Marshmallow) şeklindemi çıktı?
Evet.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Oyla:

stfazli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FAZLI
Cihazım
XIAOMI YI
Konular
8
Ben yeni kullanıcıyım 8ile başladım farkı bilemiyorum ama son geliştirme paketini yükledikten sonra gariplikler oldu. Parmak izi ile ekran açmıyodu ben de silip tekrar yükliyim dedim ve bu sefer de parmak izi ekleme olmuyo. En stabil sürümü hangisidir sizce ayarları sıfırlayıp o sürümü kurmak istiyorum.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

sas_sas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sururi
Cihazım
mi5
Konular
21
Beyler, Mi5 için batarya durumu en iyi olan rom versiyonu nedir?

Oyla:

mavi58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
talha
Cihazım
mi 5 64 gb
Konular
0
Beyler, Mi5 için batarya durumu en iyi olan rom versiyonu nedir?
Bende tam bunu ve linki soracaktım. Arkadaşlar dayanılmaz oldu şarj işi. Telefon bekleme ve hücre bekleme % 10 larda geziyor. Ayrıca pil tasarrufu modu % 60 ve % 100 batarya şarj edildiğinde pil tasarrrufu otomatik kapatıyor. Ama açmaya gelince açmıyor. Bende zaman ayarlı yaptım bakalım işe yarayacak mı. Telefonu resmen bitirmişler... Nasıl yapalım hangi romu nerden inridip yükleyeceğiz. Global sitede sürümler var ama iyi dediğiniz 6,8,25 sürümü hangisi anlayamadım. Yardımcı olursanız seviniriz.

Oyla:

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Miui 7 kullanıyorum şuanda ve fotoğrafdaki gibi gelişmiş seçeneğine 3 4 defa tıklayınca açılan "En yüksek" modu seçili. Ekran suresi ort 6 saat. 12 saat uykudaykende ort %3 gidiyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

sas_sas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sururi
Cihazım
mi5
Konular
21
Pil açısından galiba Miui 7.3.x.x Çin versiyonu en iyisi imiş..
EU romların Global romlardan daha iyi olduğu da konuşuluyor..

Oyla:

SerhanTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Konular
3
Global en son sürümü kullanıyorum. 4-5 saat arası ekran süresi alıyorum bu durumdan memnun değilim CM 13 de şarj durumu nedir deneyimleyen var mı ?

Oyla:

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Konu güncel. Ekran süresi , uykudayken harcama kısaca pil süresi 8.2.2.0 - 8.1.4.0 da berbat. Rom önerisi olan varsa bekliyorum. Eski yorumlarda 6.9.8 de 6 saat ekran süresi aldığımı gördüm. Şuan 4 saat ekran süresini zor alıyorum bu güncellemeyi ne diye yaptım ki ben ?

Oyla:
Üst Alt