Mi5 miui 8.2

Zülfikar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
3
Arkadaşlar android veya miui sürüm geçişlerinde cihazlarınızı sıfırlamadan kurulum yaparsanız cihazlarınızda tam performans alamazsınız...
Cantara sıfırlama derken fabrika ayarlarına getirip yükleme olarak mı anlayacagiz

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yükledikten sonra sıfırlamaktan bahsediyorsunuz değil mi hocam. Dosyalar programlar silinmese bir de :/

Cantara sıfırlama derken fabrika ayarlarına getirip yükleme olarak mı anlayacagiz

Evet arkadaşlar. bu tarz büyük sürüm geçişlerinde OTA üzerinden romu yükledikten sonra recovery ekranına girip wipe yapmanız, recovery yoksa en azından fabrika ayarlarına dönmeniz gerekli. Aksi halde telefon içindeki uygulamaların büyük bir kısmı yeni sürümle uyumsuzluk göstereceği için cihazlarınızdan tam performans alamazsınız.

Zülfikar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
3
Evet arkadaşlar. bu tarz büyük sürüm geçişlerinde OTA üzerinden romu yükledikten sonra recovery ekranına girip wipe yapmanız, recovery yoksa en azından fabrika ayarlarına dönmeniz gerekli. Aksi halde telefon içindeki uygulamaların büyük bir kısmı yeni sürümle uyumsuzluk göstereceği için cihazlarınızdan tam performans alamazsınız.
Cantara teşekkür ederim anladım nasıl yapacağımı
merak ettiğim cihazı sıfır alındığını düşünsek içinde fabrika çıkışı bir recovery var mı varsa hangi tuşlarla giriyoruz

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cantara teşekkür ederim anladım nasıl yapacağımı
merak ettiğim cihazı sıfır alındığını düşünsek içinde fabrika çıkışı bir recovery var mı varsa hangi tuşlarla giriyoruz

Maalesef Mi5'lerde recovery yok hocam. Bootloader kilidini açtıktan sonra elle yüklenmesi gerekiyor. Siz sadece fabrika verilerine de sıfırlayabilirsiniz.

Moryka

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Bugün BigOTA dan güncelledim. Tamamen hayal kırıklığı. Horizontal (Yatay) swipe (kaydırma) hala kalibre edilmemiş. Üstelik Durum çubuğu renk BUG' ıda devam etmekte. Android 7.0 Gelmiş ama bir artısını yada bir farklılık göremedim. Kısacası hayal kırıklığı :)
Hocam bende herhangi bir sorun çıkmadı öncekine göre daha iyi bence

ozkan34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
mi4
Konular
3
Wifi çekim gücü ve internet hızını kullanım testi yaptım bana göre eski sürüme göre çok başarılı 8.1.4.0 sürümünden indirme gücü çok kötüydü bunda gayet iyi pilde de artış olduğunu düşünüyorum bluetooth kulaklıktan gün boyu çalışırken fiilm izliyorum 4,5 saat ekran alırken bugun 5,5 saat kadar ekran süresi aldım %20 ye kadar, 6 saati görür dü die düşünüyorum

creed90

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mİ5 Pro
Konular
20
Hocam bende herhangi bir sorun çıkmadı öncekine göre daha iyi bence
cantara hocam cihazı fabrika ayarlarına getirdiğimizde cihazda kişisel hiç bir veri kalmayacak değil mi? Samsung kullanırken hafıza kartımız vardı onda duruyordu mis gibi ondan soruyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
cantara hocam cihazı fabrika ayarlarına getirdiğimizde cihazda kişisel hiç bir veri kalmayacak değil mi? Samsung kullanırken hafıza kartımız vardı onda duruyordu mis gibi ondan soruyorum.

Hocam sistem ayarları ve uygulamalar sıfırlanır ancak resim, video vb. dosyalarınız silinmez ancak her ihtimale karşı siz yine de bir yedek alın isterseniz.

FthShhn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 9T 128GB
Konular
1
Arkadaşlar ben de mi5 global stable rom kullanıyorum herhangi bir recovery de kurmadım bootloader kilidini filan da açmadım ama güncelleme gelmedi.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

memojk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
MI 8
Meslek
Mühendis
Konular
16
Arkadaşlar ben de mi5 global stable rom kullanıyorum herhangi bir recovery de kurmadım bootloader kilidini filan da açmadım ama güncelleme gelmedi.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bana da gelmedi hala bekliyorum

Üst Alt