Mi5 Kurtarma modunda yeniden başlamıyor

ada53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
OSMAN ADALI
Cihazım
Mİ13 T
Meslek
Muhasebe
Konular
20
Mi5 güncelleme geldi miui8 stabil sürüme yükseldi. Güncelleyici menüsünden kurtarma modunda yeniden başlat yapıyorum wipe all yapmak için. telefon kapanıyor bilgisaya bağla resmi çıkıyor bağlıyorum bilgisayara ama birşey olmuyor. Nasıl wipe all yapıp herşeyi silebilirim.

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
benim tahminim recovery silinmiş olmalı

ada53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
OSMAN ADALI
Cihazım
Mİ13 T
Meslek
Muhasebe
Konular
20
Güncellemeyi gece kendi yapmış.Ben eski sürümü silmedim. Acaba ayarlardan birşeyimi açmak lazım. Telefon hakkında kısmında geliştirici modu açtım ama yine kurtarma modunda yeniden başlatmıyor.

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
hocam güncelleme otomatik yapılmışsa telefon yeniden başlamış olmalı, yoksa güncelleme gerçekleşmezdi.
telefon ses açma ve güç tuşuna basmadan yeniden başlarsa recovery silinir diye okumuştum.
recovery yeniden yüklemeyi deneyin derim.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
hocam güncelleme otomatik yapılmışsa telefon yeniden başlamış olmalı, yoksa güncelleme gerçekleşmezdi.
telefon ses açma ve güç tuşuna basmadan yeniden başlarsa recovery silinir diye okumuştum.
recovery yeniden yüklemeyi deneyin derim.
Böyle birşey ile alakalı değil hocam :)

Cihazın bootloader kilidi ile alakalı bir durum bu, cihazınızın bootloader kilidini kaldırdınız mı?

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
Böyle birşey ile alakalı değil hocam :)

Cihazın bootloader kilidi ile alakalı bir durum bu, cihazınızın bootloader kilidini kaldırdınız mı?
hocam şimdi "telefon ses açma ve güç tuşuna basmadan yeniden başlarsa recovery silinir" bilgisi yanlış mı?
çünkü bizzat yaşadım bunu ve zannedersem benim cihazın bootloader kilidi açık olmalı, yoksa imei atılamazdı değil mi?
hani şu darbenin olduğu 15 Temmuz gecesi birlikte yaşadıklarımızı unutmamışsınızdır umarım :)

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
hocam şimdi "telefon ses açma ve güç tuşuna basmadan yeniden başlarsa recovery silinir" bilgisi yanlış mı?
çünkü bizzat yaşadım bunu ve zannedersem benim cihazın bootloader kilidi açık olmalı, yoksa imei atılamazdı değil mi?
hani şu darbenin olduğu 15 Temmuz gecesi birlikte yaşadıklarımızı unutmamışsınızdır umarım :)
O geceyi hiç unutmayacağım hocam. Darbe yapılırken imei çakıyordum unutulur mu? :D

Fastboot tan recovery partisyonuna custom recovery flashlıyoruz buraya kadar sorun yok, eğer recovery girmeden sistemi boot edersek sistem orjinal recovery yi geri yükler. Bu yüzden twrp kurulduktan sonra sistem i boot etmeden twrp girilmelidir.

GT-S7580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
O geceyi hiç unutmayacağım hocam. Darbe yapılırken imei çakıyordum unutulur mu? :D

Fastboot tan recovery partisyonuna custom recovery flashlıyoruz buraya kadar sorun yok, eğer recovery girmeden sistemi boot edersek sistem orjinal recovery yi geri yükler. Bu yüzden twrp kurulduktan sonra sistem i boot etmeden twrp girilmelidir.

hocam koyulaştırdığım yeri pek anlayamadım, biraz daha açık yazabilir misin? twrp kurulduktan sonra sistemi boot etmeden twrp ye nasıl girilmeli? Hala tam olarak anlayamadım bu işleri.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
hocam koyulaştırdığım yeri pek anlayamadım, biraz daha açık yazabilir misin? twrp kurulduktan sonra sistemi boot etmeden twrp ye nasıl girilmeli? Hala tam olarak anlayamadım bu işleri.
Kısaca telefonu normal olarak başlatmamalı, custom recovery kurulumunun hemen ardından recovery ye girilmelidir. Aksi taktirde yani sistem normal açılır ise yükledğiniz custom recovery silinir, sistem orjinal recovery yi geri yazar.

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
Kısaca telefonu normal olarak başlatmamalı, custom recovery kurulumunun hemen ardından recovery ye girilmelidir. Aksi taktirde yani sistem normal açılır ise yükledğiniz custom recovery silinir, sistem orjinal recovery yi geri yazar.

Evet hocam siz haklıymışsınız, şimdi bizzat denedim ve daha önce okuduğum bilginin yanlış olduğunu anladım.
Önce cihazı kapatıp ses açma ve güç tuşu ile recovery modunda açtım, sonra cihazı normal şekilde açtım ve yeniden başlat diyerek recovery moduna girmeden açtım, sonra tekrar cihazı kapatıp yeniden ses açma ve güç tuşu ile recovery modunda açtım ve custom recoverynin silinmediğini gördüm.

Fakat daha önce verilen bilgilerde şöyle bir eksik vardı ve en son sizin verdiğiniz aşağıdaki bilgi ile sorunu çözebildim. Yani custom recovery yükledikten sonra güç tuşuna basarak cihazı kapatıp sonra ses açma ve güç tuşuna basıp recovery moduna girmeye çalışıyordum, olmuyordu. Sonra sizin aşağıdaki verdiğiniz bilgi sorunu çözdü.

Fastboot ekranında custom recovery yükleme işlemleri tamamladıktan sonra fastbooottan çıkmadan telefonun ses açma tuşuna basılı tutarken güç tuşuna da basılı tutun ve telefon kapanıp mi logosu çıkana kadar tuşları bırakmayın. Eğer işlemleri doğru yaptıysanız mi recovery yerine yüklediğiniz açılır.

Son düzenleme:
Üst Alt