Rom Mi5 için en iyi MIUI Rom hangisi?

coolfrw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
volkan
Cihazım
mi 9se
Konular
5
MiRoom 11.0.3 her acidan suana kadar kullandigim en iyi rom. Bundan once yine miroom versiyon 10.0 vardi oda sorunsuzdu bu da cok iyi. Bataryada guzel. Daha ne olsun dene bence.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada mi5 icin 11.0.2 surumu mevcut. Benim cihaz 8se daha once mi5 vardi ondada sorun yoktu belirtmek istedim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-02-01-14-05-19-956_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-02-01-14-05-19-956_com.miui.securitycenter.jpg
    247,3 KB · Görüntüleme: 109
  • Screenshot_2020-02-01-14-05-23-296_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-02-01-14-05-23-296_com.miui.securitycenter.jpg
    98,6 KB · Görüntüleme: 104
  • Screenshot_2020-02-01-14-05-28-845_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-02-01-14-05-28-845_com.miui.securitycenter.jpg
    102,5 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleme:

mmiracyanar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Miraç
Cihazım
Xiaomi MI 5
Konular
3
MiRoom 11.0.3 her acidan suana kadar kullandigim en iyi rom. Bundan once yine miroom versiyon 10.0 vardi oda sorunsuzdu bu da cok iyi. Bataryada guzel. Daha ne olsun dene bence.

Bu arada mi5 icin 11.0.2 surumu mevcut. Benim cihaz 8se daha once mi5 vardi ondada sorun yoktu belirtmek istedim.
Syberia os kurdum şuan fena görünmüyor bir süre devam edeyim sorun yaşarsam miroom denerim,ozellikle gcam in sorunsuz çalışması şuan benim icin tatmin edici oldu

delibalta

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
32
yaklaşık 3 aydır kullanıyorum, sadece screen mirorring konusunda bazen kopmalar yaşadım. wi-fi kaynaklı bir sorun da olabilir emin değilim.
cynogenmod 7 den bu yana devamlı kullanırım, sadeliği ve işlevselliğini hiçbir roma değişmem
bende çoğu romu denedim gerçektende en sade ve stabili LOS zaten diğer aosp romların hepsi bu romun üzerine kozmetik özellik eklenerek yapılıyor kayda değer başka bişey göremedim o romlarda siz uzun zamandır bu romu takip ediyorsunuz şimdi xda sitesinde mi 5 için android 10 (17.1) sürümü var ama official değil ve çeviriler eksik sizce official 17 ne zaman çıkar daha çokmu erken veya çıkarmı mi 5 eski bir cihaz çünkü

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
16
LOS 17.1 şu an geliştirilmeye tüm hızıyla devam ediyor. yakında yayınlanacağı söyleniyor. aşağıdaki linkten geliştirmeleri inceleyebilirsiniz. lineage topluluğunun olayı zaten eski de olsa yeni de olsa donanımı güçlü tüm cihazlara destek vermek. 8-9 yıllık cihazlara bile destek veriyorlarken mi5 yeni bile kalır :) LOS 17.1 mi5 için de resmi olarak yayınlanacak

bende çoğu romu denedim gerçektende en sade ve stabili LOS zaten diğer aosp romların hepsi bu romun üzerine kozmetik özellik eklenerek yapılıyor kayda değer başka bişey göremedim o romlarda siz uzun zamandır bu romu takip ediyorsunuz şimdi xda sitesinde mi 5 için android 10 (17.1) sürümü var ama official değil ve çeviriler eksik sizce official 17 ne zaman çıkar daha çokmu erken veya çıkarmı mi 5 eski bir cihaz çünkü

bursia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Mi 5
Konular
2
romunu kullanmaya başladım. Gerçekten telefonun hakkını veren bir rom. Size de öneririm.

Aklıma gelen bazı artıları:
Resmi rom.
Android 10.
Kullanımı kolay.
Pil performansı çok iyi.
Gereksiz uygulamalar yok.
Google Camera kurulu geliyor.
Google Asistan için "voice match" özelliği Türkçe dil için açılabiliyor, bu sayede ana ekrandayken "okey google" diyerek asistanı çağırabiliyorsunuz.
Ekran kilitliyken parmak izi okutulabiliyor.
Çift tıklamayla ekranı uyandırabilirsiniz.

Pil performansı için bir ekran görüntüsü bırakıyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mmiracyanar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Miraç
Cihazım
Xiaomi MI 5
Konular
3
romunu kullanmaya başladım. Gerçekten telefonun hakkını veren bir rom. Size de öneririm.

Resmi rom.
Android 10.
Kullanımı kolay.
Pil performansı çok iyi.
Google Asistan için "voice match" özelliği Türkçe dil için açılabiliyor, bu sayede ana ekrandayken "okey google" diyerek asistanı çağırabiliyorsunuz.

Daha önce pixel pie kullandım,android 10 sürümünü de gordüm ancak stabilite konusunda endişe duyduğum icin yüklemedim,bir de ekran süresi az degil mi ? Bekleme saati fazla ancak %30 şarjınız kalmiş ve ekran 3 saatin altında.

Resmi rom.
Android 10.
Kullanımı kolay.
Pil performansı çok iyi.

Ekran süresi az değil mi ?

Yorum yazarken problem yaşadım o yüzden 2 kez cevaplamış oldum.

Son düzenleme:

mmiracyanar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Miraç
Cihazım
Xiaomi MI 5
Konular
3
akıcılık ve batarya performansı açısından LOS 16 derim. en ufak bir çeviri hatası ve eksikliği de yok %100 Türkçe

Hocam los 16 kurdum,ekran sureniz iyi görünüyor,ben 1 hafta önce deji batarya aldım ancak ekran sürem sizinki kadar olacak gibi görünmüyor,kullandığınız özel bi ayar var mı ?

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
16
"pil tasarrufu ve performans" kısmında "verimlilik" seçili sadece, onun dışında yaptığım ekstra bir şey yok. cihazın benden önceki sahibi bataryayı orjinaliyle değiştiğini söylemişti. belki bu fark ediyordur.

Hocam los 16 kurdum,ekran sureniz iyi görünüyor,ben 1 hafta önce deji batarya aldım ancak ekran sürem sizinki kadar olacak gibi görünmüyor,kullandığınız özel bi ayar var mı ?

mmiracyanar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Miraç
Cihazım
Xiaomi MI 5
Konular
3
"pil tasarrufu ve performans" kısmında "verimlilik" seçili sadece, onun dışında yaptığım ekstra bir şey yok. cihazın benden önceki sahibi bataryayı orjinaliyle değiştiğini söylemişti. belki bu fark ediyordur.
Yani deji de fena bi batarya değil ama şuan ortalama 4 saat 45 dk alabiliyorum %10 falan şarj kalıyor,normal mi sizce ?

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
16
Üst Alt