Rom Mi5 için en iyi MIUI Rom hangisi?

mmiracyanar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Miraç
Cihazım
Xiaomi MI 5
Konular
3
Selam arkadaşlar,şuan pixel pie rom kullanmaktayım fakat bazı sorunlarla karşılaşıyorum,bu yüzden miui'a geçmek istiyorum ancak mi5 için hangi sürümün en verimli olacağı hakkında görüşlerinize ihtiyacım var.MIUI haricinde bir custom rom önerisi de alabilirim fakat detaylı bilgi sahibi kişiler bu öneriyi yaparlarsa sevinirim.Şuan MIUI 9.6.1.0 sürümüne geçmeyi düşünüyorum.

beyliceli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ZEKİ
Cihazım
Mİ9T
Konular
74
Mi5 varken en son miroom kullanıyordum hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

mustafagokhankarabulut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gokhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
17
Ben 4 yıldır mi5 kullanıyorum. Hemen hemen tüm miui ve aosp romları kullandım. Miui arayüzünü seviyorum ve çok alıştım. Aosp romlar çok akıcı fakat Miui arayüzü olmadan çok fazla katlanamıyorum ve tekrar geri miui'ye dönüyorum. Miui tarafında ise Miui 10 romlarından itibaren telefon sapıtmaya başladı. Miui 10-11 tüm versiyonlarını kullandım ama istediğim akıcılığı alamıyorum. Bende miui 9 tabanlı son stabil romu kurdum ve memnunum.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
mi room'un mi5s'ten portladığı 9.10.10 romunu kullanıyorum. sıkıntı yaşatmıyor. (oyun yok, standart kullanıcı)

delibalta

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
32
Ben 4 yıldır mi5 kullanıyorum. Hemen hemen tüm miui ve aosp romları kullandım. Miui arayüzünü seviyorum ve çok alıştım. Aosp romlar çok akıcı fakat Miui arayüzü olmadan çok fazla katlanamıyorum ve tekrar geri miui'ye dönüyorum. Miui tarafında ise Miui 10 romlarından itibaren telefon sapıtmaya başladı. Miui 10-11 tüm versiyonlarını kullandım ama istediğim akıcılığı alamıyorum. Bende miui 9 tabanlı son stabil romu kurdum ve memnunum.
hemen hemen bütün aosp romları kullandım demişsiniz hocam içlerinde tavsiye ettiğiniz hangisidir kullanım ve stabillik olarak ? havoc aospextended lineage syberia mokee bunları kullandınızmı ?

mustafagokhankarabulut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gokhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
17
Yani tercih meselesi biraz. birbirine yakın romlar ama hangisi diye sorarsan Havoc rom'u beğenmiştim.

mmiracyanar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Miraç
Cihazım
Xiaomi MI 5
Konular
3
hocam kullandığınız romun sürümünü yazar mısınız ?

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
17
akıcılık ve batarya performansı açısından LOS 16 derim. en ufak bir çeviri hatası ve eksikliği de yok %100 Türkçe

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mmiracyanar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Miraç
Cihazım
Xiaomi MI 5
Konular
3
akıcılık ve batarya performansı açısından LOS 16 derim. en ufak bir çeviri hatası ve eksikliği de yok %100 Türkçe

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
pixel pie de bir süre sonra kasmalar yaşadım,siz ne kadar süredir LOS kullanıyorsunuz ? Yaşadığınız bir problem var mı ?

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
17
yaklaşık 3 aydır kullanıyorum, sadece screen mirorring konusunda bazen kopmalar yaşadım. wi-fi kaynaklı bir sorun da olabilir emin değilim.
cynogenmod 7 den bu yana devamlı kullanırım, sadeliği ve işlevselliğini hiçbir roma değişmem

Üst Alt