Yardım Mi5 ekranda kalan izler( ghost screen)

• Konbuyu başlatan asd220
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 27
  • Görüntüleme 13K

asd220

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihangir
Konular
9
Mi5 telefonumda bir ekran bir süre açıksa, ekranda e izler kalıyor, sebebi nedir, sizde de kalıyor mu, bazen çok rahatsız ediyor çünkü. Resmini çekemedim ama sol üstte sıkıntı. Telefon açılırken görünmüyor ama açıldıktan sonra görünüyor. LG de görülen ghost screen sorunun aynısı

Son düzenleme:

Conconist50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
67
Eğer yapabiliyorsanız Lineage Os indirin, neredeyse hiç belli olmuyor, hemde miui den daha performanslı hemde şarjı daha uzun gidiyor, sorun sadece bildirimi indirince çok hafif belli oluyor. Garantiye de göndermeyin zaten, bu sorunun kronik olduğu LG serisini bile 3 4 ay elinde tutuyor o arada neler yapıyorlar artık. Çok artarsa da ekran çok pahalı değil 150 200 tl bi şey zaten.
Lineage os kullanırken navigaston tuşlarkm çalışmıyor sebebi nedir acaba? Şarj süresi harikaydı ama navigasyon tuşlarını halledemedim

Oyla:

Conconist50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
67
Kesinlikle donanımsal, benim tahminim lg ekran kullanan mi5 lerde olduğu yönünde, en azından benimki lg ekran, internette araştırırsanız lg telefonlarda ghost screen sorununa çok benziyor, bu demek değil ki bütün lg ekranlar da bu sorun var, sadece çok ta tesadüf gibi gelmedi.
Lgnin kendi servisi 1 haftada değişmişti g4ümün ekranını sonraki hafta karar almış artık ghostu sorun görmüyorlarmış geri çeviriyorlar herkesi. Geçen deltaya gittiğimde yaklaşık 200 adet g4 kutusu dizmişlerdi büyük ihtimal yüzde 90 ghosy yüzde 10 bootlooptur. Deltaya pek güven olmuyor

Oyla:

Conconist50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
67
Teşekkürler hocam cevap için. Garantiye yollamak istemiyorum. Neden bilmiyom ama güvenemiyorum bi türlü. Şu anda screen Adjuster indirdim. Mavi rengi 5e getirdim. Filtre olduğu bile belli olmuyor ama sorunu halletti. Bi süre kullanicam böyle.
Hocam garantiye vermeyi düşünürsen iunu söyleyeyim servis formuna kullanıma bağlı çizikler var yazıyorlar telefonumda nokta kadar çizik yoktu yine yazdılar. Nedemini sordugumda hepsine yazıyoruz dediler. Arkadaş arabada trafikte oldugu için aceleyle çıktım tekrar 1 hafta sonra teli aldım garantiden nsyseki çizik yoktu. Formlara eklemek zorundayız istersen karala diyor fakat bizim karalamamız birşey ifade etmiyor. Üstünü karalayıp delta çalışanına imza attırmak yada kaşe vurdurmak çözüm olabilir. Yoksa telefon çizik içerisinde elimize gelince zaten çizikmiş formda da yazıyor derler ki birşey yapamayız. Söylemek istedim ( bu arada telefon kulaklık var gibi algılıyordu sorunu çözdüler 1 haftada şaşırttılar)

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Lineage os kullanırken navigaston tuşlarkm çalışmıyor sebebi nedir acaba? Şarj süresi harikaydı ama navigasyon tuşlarını halledemedim
Bunun için Fix dosyası var eğer böyle bir sıkıntı olursa diye araştır biraz twrp den yükleyeceksin wipe yapmadan unutma

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Hocam garantiye vermeyi düşünürsen iunu söyleyeyim servis formuna kullanıma bağlı çizikler var yazıyorlar telefonumda nokta kadar çizik yoktu yine yazdılar. Nedemini sordugumda hepsine yazıyoruz dediler. Arkadaş arabada trafikte oldugu için aceleyle çıktım tekrar 1 hafta sonra teli aldım garantiden nsyseki çizik yoktu. Formlara eklemek zorundayız istersen karala diyor fakat bizim karalamamız birşey ifade etmiyor. Üstünü karalayıp delta çalışanına imza attırmak yada kaşe vurdurmak çözüm olabilir. Yoksa telefon çizik içerisinde elimize gelince zaten çizikmiş formda da yazıyor derler ki birşey yapamayız. Söylemek istedim ( bu arada telefon kulaklık var gibi algılıyordu sorunu çözdüler 1 haftada şaşırttılar)
Teşekkürler cevap için hocam. Denizli de olduğum için kargo ile yollicam. Bu denilen formdaki çizik muhabbetine müdahale etme şansım yok yani. Napsam yollasam mi kararsız kaldım. Ekran değiştirecez derken dediğiniz gibi sağına aoluna farklı hasarlar verme ihtimalleri var.

Oyla:

Conconist50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
67
Kargo daha bir sıkıntılı. Servis formunun arkasında kargoda olacak hasardan sorumlu değiliz diyorlar. Yani telde ezik oluşsa tamir sırasında kargodan böyle geldi kargoyla işini hallet denebilir. İnsan olan bu dediklerimi yapmaz ama ithaşatçıya güvenilmiyor

Oyla:

ferhattoker33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mİ 5 prime
Konular
0
Merhaba Arkadaşlar,
mi5 prime var alalı 2 ay oldu ve ghost screen oluştu. play storeden ghost screen uygulamasını indirin sorun çözülüyor. 1.5 tl civarında ama işe yarıyor. ilk yüklediğinizde yaramıyor zannediyosunuz ama bir süre sonra artık ne yapıyorsa işe yarıyor ve işe yaramaya devam ediyor. hatta ben bilerek ekranı ısındırdığım halde sorun olmadı. programı arka planda çalışır olması önemli. Keşke arka planda sisteme gömseler. ben ekrana pin leyerek kullanıyorum.

Oyla:

bekotr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
berkan
Cihazım
mi5
Konular
0
Merhaba Arkadaşlar,
mi5 prime var alalı 2 ay oldu ve ghost screen oluştu. play storeden ghost screen uygulamasını indirin sorun çözülüyor. 1.5 tl civarında ama işe yarıyor. ilk yüklediğinizde yaramıyor zannediyosunuz ama bir süre sonra artık ne yapıyorsa işe yarıyor ve işe yaramaya devam ediyor. hatta ben bilerek ekranı ısındırdığım halde sorun olmadı. programı arka planda çalışır olması önemli. Keşke arka planda sisteme gömseler. ben ekrana pin leyerek kullanıyorum.
Bende mi5 cihazi için ghost screen uygulamasi satin aldim ama sürekli kendiliginden kapanıyor ve tekrar açmak zorunda kalıyorum siz nasıl sabitlediniz

Oyla:
Üst Alt