Yardım Mi5 ekranda kalan izler( ghost screen)

• Konbuyu başlatan asd220
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 27
  • Görüntüleme 13K

asd220

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihangir
Konular
9
Mi5 telefonumda bir ekran bir süre açıksa, ekranda e izler kalıyor, sebebi nedir, sizde de kalıyor mu, bazen çok rahatsız ediyor çünkü. Resmini çekemedim ama sol üstte sıkıntı. Telefon açılırken görünmüyor ama açıldıktan sonra görünüyor. LG de görülen ghost screen sorunun aynısı

Son düzenleme:

Conconist50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
67
Panelle alakalı lg g4 kullanırken oldu ekranım değişmişti fakat artık lg sorun olarak görmüyor umarım delta da böyle değildir

Oyla:

BurakC.

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi5
Konular
3
hocam sizle alakalı bir durum değil sanırsam bende olmuyor mi5 kullanıyorum bence aksatmadan garantiye gönderin sorun olmasın

Oyla:

Conconist50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
67
hocam sizle alakalı bir durum değil sanırsam bende olmuyor mi5 kullanıyorum bence aksatmadan garantiye gönderin sorun olmasın
Cihazın kronik sorunu olmadıgı için garanti halleder gibi. Genelde aşırı ısınmadan oluşuyo. Telefon mağazalarında falan s7 lerde falan bile oluyor sürekli ekranları açık oldugu için

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Mi5 telefonumda bir ekran bir süre açıksa, ekranda e izler kalıyor, sebebi nedir, sizde de kalıyor mu, bazen çok rahatsız ediyor çünkü. Resmini çekemedim ama sol üstte sıkıntı. Telefon açılırken görünmüyor ama açıldıktan sonra görünüyor. LG de görülen ghost screen sorunun aynısı
Hocam benzer sıkıntı bende de baş gösterdi. Sonuç ne sizin cihazda?

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
garanti yapmaz ise mavi ışık filtreleri var sorunu çözer
Teşekkürler hocam cevap için. Garantiye yollamak istemiyorum. Neden bilmiyom ama güvenemiyorum bi türlü. Şu anda screen Adjuster indirdim. Mavi rengi 5e getirdim. Filtre olduğu bile belli olmuyor ama sorunu halletti. Bi süre kullanicam böyle.

Oyla:

asd220

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihangir
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler hocam cevap için. Garantiye yollamak istemiyorum. Neden bilmiyom ama güvenemiyorum bi türlü. Şu anda screen Adjuster indirdim. Mavi rengi 5e getirdim. Filtre olduğu bile belli olmuyor ama sorunu halletti. Bi süre kullanicam böyle.
Eğer yapabiliyorsanız Lineage Os indirin, neredeyse hiç belli olmuyor, hemde miui den daha performanslı hemde şarjı daha uzun gidiyor, sorun sadece bildirimi indirince çok hafif belli oluyor. Garantiye de göndermeyin zaten, bu sorunun kronik olduğu LG serisini bile 3 4 ay elinde tutuyor o arada neler yapıyorlar artık. Çok artarsa da ekran çok pahalı değil 150 200 tl bi şey zaten.

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Eğer yapabiliyorsanız Lineage Os indirin, neredeyse hiç belli olmuyor, hemde miui den daha performanslı hemde şarjı daha uzun gidiyor, sorun sadece bildirimi indirince çok hafif belli oluyor. Garantiye de göndermeyin zaten, bu sorunun kronik olduğu LG serisini bile 3 4 ay elinde tutuyor o arada neler yapıyorlar artık. Çok artarsa da ekran çok pahalı değil 150 200 tl bi şey zaten.
Teşekkürler hocam. Yalnız dikkatimi ceken bişey var. Koskoca miui forumda bile bu sorunu yaşayan hiç kimse yok. Sadece bizde olması çok enteresan. Mi5 lerde böyle bi sorundan bahsetmiyor kimse. Bu yüzden yazılımsal olduğunu düşünmeye başlamıştım ancak siz lineage os de de bu sorun devam ediyor deyince donanimsal olduğu kesinleşti.

Oyla:

asd220

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihangir
Konular
9
Teşekkürler hocam. Yalnız dikkatimi ceken bişey var. Koskoca miui forumda bile bu sorunu yaşayan hiç kimse yok. Sadece bizde olması çok enteresan. Mi5 lerde böyle bi sorundan bahsetmiyor kimse. Bu yüzden yazılımsal olduğunu düşünmeye başlamıştım ancak siz lineage os de de bu sorun devam ediyor deyince donanimsal olduğu kesinleşti.
Kesinlikle donanımsal, benim tahminim lg ekran kullanan mi5 lerde olduğu yönünde, en azından benimki lg ekran, internette araştırırsanız lg telefonlarda ghost screen sorununa çok benziyor, bu demek değil ki bütün lg ekranlar da bu sorun var, sadece çok ta tesadüf gibi gelmedi.

Oyla:
Üst Alt