Yardım Mi5 Ekranda İzi Kalan Yazı ve İkonlar

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Merhabalar. Mi5 kullanıyorum. Şu birkaç günde gözüme çarpan bir sorun var. Sorun sanırım ekran paneli ile ilgili gibi. Örnek vererek anlatayım. Misal Whatsapp üzerinden 5 dakika boyunca Ali isimli biriyle konuştum. Sonra geri döndüm ve tarayıcıyı açtım. Hâlâ o yazının olduğu yerde silik bir biçimde Ali çevrimiçi yazıyor. Acaba yazılımla mı ilgili diye ekran görüntüsü aldım ama ekran görüntüsünde böyle bir durum yok. Acaba ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

cangunaltay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
can günaltay
Cihazım
mi5 prime
Konular
0
peki lg panel olup olmadığını nasıl anlarız...

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Ayarlar/telefon hakkinda çekirdek sürümüne, donanım testlerine girene kadar tıklayınız. Donanım testleri menüsünden 2. seçenek olan check version info yazana girin. Aşağıda lcm version yazar. Orada lgd yazıyorsa lg panel. Jdi yazıyorsa korkjlacak bişey yok.
cangunaltay

Oyla:

cangunaltay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
can günaltay
Cihazım
mi5 prime
Konular
0
Dediklerinizi yaptım henryerdem. Sonuç beklediğim gibi lgd fhd incell dsi panel yazıyor. Banada geçmiş olsun diyelimmi:) jdi dediğiniz ilk üretilenlermi ben alalı daha 1 hafta olmadı.

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Dediklerinizi yaptım henryerdem. Sonuç beklediğim gibi lgd fhd incell dsi panel yazıyor. Banada geçmiş olsun diyelimmi:) jdi dediğiniz ilk üretilenlermi ben alalı daha 1 hafta olmadı.
Doğrudur hocam. Çoğunlukla ilk uretimlerde. İnşallah sizde bi sıkıntı çıkmaz ama yüksek ihtimal çıkacak sizde de. Allahtan ümit kesilmez yinede :)

Oyla:

58daging

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 5
Konular
2
Arkadaşlar benim de ekran camı kırıldı. Şimdi jdi yazıyor fakat ekran kırık olduğu için garantiye yollayacağım aynı ekran panelini mi takarlar yoksa sorunlu olan paneli mi su anda kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok.
Garantiye gönderen arkadaşlar bilgi verir ise sevinirim.

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Arkadaşlar benim de ekran camı kırıldı. Şimdi jdi yazıyor fakat ekran kırık olduğu için garantiye yollayacağım aynı ekran panelini mi takarlar yoksa sorunlu olan paneli mi su anda kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok.
Garantiye gönderen arkadaşlar bilgi verir ise sevinirim.
Hocam garantide zaten orjinal ekran taktıklarini hiç zannetmiyorum. Hangi paneli takacaklarini da kimse bilemez. Şans işi.

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Söylediklerinin çoğunda haklısın ancak ghost screen öyle üzerine oturmayla, baskı uygulamayla alakalı bi durum değil. Tamamen kullanılan panelle ilgili. Lg panellerin çoğunda var bu sorun. Mesela jdi panel kullanan mi5lerde yok
peki bu gune kadar Lg g2 g3 g4 kullandim neden kandi panellerinde hic bir skinti olmadi? hatta hala duruyor lg g2 canavar gibi xd

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
peki bu gune kadar Lg g2 g3 g4 kullandim neden kandi panellerinde hic bir skinti olmadi? hatta hala duruyor lg g2 canavar gibi xd
Çoğunda demişim bak hocam. G2de ghost screen yok zaten. G4 lerin hemen hemen hepsinde var biraz google bakarsan neredeyse hepsinde olduğunu göreceksin. Hatta g4 ten sonra çıkan v10, g5 ve bazi v20 lerde bile var bu sorun. Darbeyle alakası yok yani sorunun. Haa ılla da darbeden diyosan da eyvallah. Hayırlı günler.

Oyla:

DJouneyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
DJouneyt
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
Merhaba, ben de bugün Mi5 siparişi verdim. 2-3 ay önce alan ark.ta da benzer sorun oluştu. Aşağıdaki bağlantıda da bahsedilmiş ama çözüm yok, donanımsal sorun olması gerçekten kötü :( İptal mi etsem siparişi bilemedim..

Oyla:

Xiaomi Mi5™

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi
Cihazım
Blue Whale
Konular
17
Merhaba, ben de bugün Mi5 siparişi verdim. 2-3 ay önce alan ark.ta da benzer sorun oluştu. Aşağıdaki bağlantıda da bahsedilmiş ama çözüm yok, donanımsal sorun olması gerçekten kötü :( İptal mi etsem siparişi bilemedim..

Dostum hevesini kırmiyim ama iptal et. Herkes de birden çatlak vermiş. Bellimi samsung gibi bir sorun çıkacak, iptal edip Mi6 yı almalısın.

Oyla:
Üst Alt