Diğer mi5 edl ile flas rom yükleme

okanenes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
07
Cihazım
mi5
Konular
1
Merhaba, öncelikle 3 gündür gece gündüz forumda sorunu çözmek için araştırıyorum artık pes edecek duruma geldim ve en son çara yeni konu altında sorunumu sizin yazılımlarımızla çözmeye çalışacağım. telefon IM logusun da sürekli yanıp sönüyor. telefonun kilidi kapalı usb den pc bağladığım zaman fasboot komutadan lock kildi kapalı. Telefon adl moduna giriyor miFlas64 ve beta sürümünde farklı hata msj alıyorum. bazen com port okuyamıyor hatası bazen can not found file flash_all.bat hatası alıyorum.

Soru şu öncelikle hangi rom u seçeceğimi dahi bilmiyorum çin geliştirmiş mi? global mı? birden fazla rom indirim hepsi için farkı hatlar verdi bir çoğu dosya yolu yanlış bu forumdan aynı hata ile karşılaşan oldu ancak durumum onar gibi değil di. onlar zip li dosya yı açmadan gösteriyordu ben de açık. gemlini_global bir rom buldum hata vermeden yükler gibi yapıyor ancak yine forumda yazılandan fark ettim aslında rom yüklemiyor yükler gibi gözüküyor çünkü 1 gün sürüyor buna da razıyım ama 1 gün bekledim sonunda telefona baktım değişen bir şey yok. en başatan ne yapmam lazım aşma aşma yardımlarınızı rica ediyorum

okanenes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
07
Cihazım
mi5
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mi Flash Tool un 3 Adet farkı sürümü var. telefonu yapmak için 32bit ten 64 bite geçtim. sorunum bu değil gibi

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Fastboot kilidi açık değilse Fastboot Rom yüklenmez.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Mi Flash Tool un 3 Adet farkı sürümü var. telefonu yapmak için 32bit ten 64 bite geçtim. sorunum bu değil gibi
Üstte cantara nın vermiş olduğu linkte yanında 64 bit yazan tek mi flash var. Göremediğinizi varsayarak direk linkini atıyorum aşağıya.

Bunu 64 bit pc ye kuracaksınız. Kurduğunuzda C içerisinde program files içerisine girip xiaomi adlı klasörde bulabilirsiniz. Program files x86 içinde değil buna dikkat edin.

Yapmanız gereken şey bu mi flash ile tgz uzantılı fastboot romunu 2 kere arşivden çıkarıp yüklemek. Kolay gelsin.

Mi Flash Tool 20160401

okanenes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
07
Cihazım
mi5
Konular
1
Fastboot kilidi kapalı !! edl ile olabilir diyen oldu aynı bu forum da. teamviewer kuruyorum

okanenes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
07
Cihazım
mi5
Konular
1
688 575 524 şifre: 7856 romlar d: sürcün de 1 den fazla 6 dk içinde 1 tane daha iniyor

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Fastboot kilidi kapalı !! edl ile olabilir diyen oldu aynı bu forum da. teamviewer kuruyorum
Ben EDL olduğunu unuttum , normal Fastboot gibi düşündüm. MiFlash'ı bende cantara 'nın attığı linkten indirdim ama 64 bit yazmadığı halde sorunsuz çalıştı ,son sürümler 64 bit galiba.

Üst Alt