Yardım mi5 çöktü açılmıyor

hyper_jam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Mi5
Konular
5
merhaba arkadaşlar

1,5 yıldır son yazılım yüklü Mi5 kullanıyorum birden telefon kapandı şarj almadı bende bataryayı değiştirdim yine şarj almadı yazılım yüklemeye çalışıyorum cihazı bilgisayar hiç bir şekilde görmüyor her türlü yöntemi denedim bataryayı çıkarıp 2 pin i değdirip + usb kablo yaptım ölçüm cihazımla vs vs.. fikirleri ve tavsiyeleri olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum...

Soner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Soner
Cihazım
Mi5
Konular
1
Son bir haftada gördüğüm üçüncü birebir aynı vaka. Birebir aynı durumdayim. Galiba mi5 in ömrü buraya kadarmıș.

Kendimi sorunumu da ekleyeyim:

Merhaba,

Telefonum kapandi ve açamıyorum.

*İlk defa kapanmıyor. Son 1 hafta içinde aynı sorunu 3. Tekrarlayıșı.
*Kapandığında şarjı vardı.
*Hiç bir tuş kombinasyonuna tepki vermiyor.
*Bilgisayar hiç bir şekilde görmüyor.
*Șarja takınca tepki vermiyor.
*Açılınca tekrar kapanana kadar sorunsuz çalışıyor.
*Bootloader kilitli. Global stabil miui 10 yüklü.

Belirli bir zaman geçince (bazen 2 saat bazen 1 gün) power tuşuna basınca açılıyor. İki kere bu şekilde sorun yaşatıp sonra kendiliğinden açıldı. Şuan aynı sorunu yaşıyorum ve iki gündür tepki vermiyor.

Sorun ne olabilir? Çözümü konusunda desteklerinizi bekliyorum.

Oyla:

mura

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MuRa
Cihazım
galaxy s7
Konular
5
Eski Samsung telefonum da aynı durum olmuştu. eMMC yandı dediler. Belki sizin telefonunda aynısı olmuştur.

Oyla:

hyper_jam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Mi5
Konular
5
Son bir haftada gördüğüm üçüncü birebir aynı vaka. Birebir aynı durumdayim. Galiba mi5 in ömrü buraya kadarmıș.

Kendimi sorunumu da ekleyeyim:

Merhaba,

Telefonum kapandi ve açamıyorum.

*İlk defa kapanmıyor. Son 1 hafta içinde aynı sorunu 3. Tekrarlayıșı.
*Kapandığında şarjı vardı.
*Hiç bir tuş kombinasyonuna tepki vermiyor.
*Bilgisayar hiç bir şekilde görmüyor.
*Șarja takınca tepki vermiyor.
*Açılınca tekrar kapanana kadar sorunsuz çalışıyor.
*Bootloader kilitli. Global stabil miui 10 yüklü.

Belirli bir zaman geçince (bazen 2 saat bazen 1 gün) power tuşuna basınca açılıyor. İki kere bu şekilde sorun yaşatıp sonra kendiliğinden açıldı. Şuan aynı sorunu yaşıyorum ve iki gündür tepki vermiyor.

Sorun ne olabilir? Çözümü konusunda desteklerinizi bekliyorum.

Soner Kardeşim Sorunu %70 çözdüm
nasıl diyeceksin ben elektrik elektronik işi yaptığım için alet edevat ölçüm cihazı sıcak hava makinası vs vs .. her şey mevcut
bu cihazın ic power entegresi arızalı entegrenin üstüne sıvı lehim döküp hava tabancası ile biraz gezdirdim bataryayı taktım şak diye açıldı. yani entegre eli kulağa atmış yenisini alıp takacağım aliexpress de var modeli PMI8994 buralarda da var biraz pahalı. bakalım deneyip göreceğizz

Oyla:

Soner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Soner
Cihazım
Mi5
Konular
1
Merakla bekliyorum. Umarım hallolur.

Oyla:

Soner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Soner
Cihazım
Mi5
Konular
1
Telefon iki günün ardından tekrar açıldı. Açıldığında şarj %47 görünüyordu. Şarja takmamla beraber saniyeler içinde %100 gösterdi. Bu sorunlar başlayana kadar batarya stabildi. Power entegresi hakkında şüphelerim arttı ancak merak ettiğim şey şu: entegre arızalı olsa telefon ara sıra da olsa açılır mı? Entegreyi suçlayarak yanlış mı yapıyoruz batarya bir hafta önce stabil çalışırken şuan ölmüş olabilir mi? hyper_jam

Oyla:

emr61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emr
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2
merhabalar.
miui 10 mu cihazınız? son yazılım kullandığınızı belirttiniz?
mi5 lerde miui 10 yüklü cihazlar sürekli sıcak tutuyor. birde üstüne amerika tipi
şarj kafası kullanıyorsanız. yüksek ihtimal power entegresi miladını doldurmuştur.
bataryasını değiştiğimiz müşteride oldu ısrarla sorunun bu olmadığını belirtmemize
rağmen kendisi için değiştik. ve aynı sorundan tekrar geldi. cihazınız rom yükleyecek kadar açılıyorsa
miui 8 sürümüne düşürürmüsünüz. birde amerikan tipi kafa ise belirtirmisiniz.

Oyla:

Soner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Soner
Cihazım
Mi5
Konular
1
emr61

Şarj cihazı amerikan. Kutudan çıkan orjinal şarj aleti. Global stabil Miui 10 kurulu.

Sorum şu: cihaz şuan açıldı iki gündür de sorunsuz çalışıyor. Power entegresinde sorun olan telefonun bir süre açılmayıp sonra birden hiç bir şey olmamiș gibi çalışmasi normal midir?

Hocam birde sorun power entegresiyse tamiri ne kadara patlar?

Son düzenleme:
Oyla:

rastegamer

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Batu
Cihazım
Mi5
Konular
18
emr61

Şarj cihazı amerikan. Kutudan çıkan orjinal şarj aleti. Global stabil Miui 10 kurulu.

Sorum şu: cihaz şuan açıldı iki gündür de sorunsuz çalışıyor. Power entegresinde sorun olan telefonun bir süre açılmayıp sonra birden hiç bir şey olmamiș gibi çalışmasi normal midir?

Hocam birde sorun power entegresiyse tamiri ne kadara patlar?
Hocam çözüldü mü sorununuz? Soner

Son düzenleme:
Oyla:

hyper_jam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Mi5
Konular
5
Telefon iki günün ardından tekrar açıldı. Açıldığında şarj %47 görünüyordu. Şarja takmamla beraber saniyeler içinde %100 gösterdi. Bu sorunlar başlayana kadar batarya stabildi. Power entegresi hakkında şüphelerim arttı ancak merak ettiğim şey şu: entegre arızalı olsa telefon ara sıra da olsa açılır mı? Entegreyi suçlayarak yanlış mı yapıyoruz batarya bir hafta önce stabil çalışırken şuan ölmüş olabilir mi? hyper_jam

kardeşim cihaz şimdide 2 gün çalışıyor kapanıyor 1-2 saat sonra 1 gün sonra içini açıp güzelce tinerle temizliyorum şak geri açılıyor bunlarda başka bir sorun daha var bence..

Oyla:
Üst Alt