Yardım mi5 açılmıyor

hasbek58

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
numan
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2
arkadaslar merhaba dün akşam piknikteyken masaya çay döküldü telefon masadaydı ve telefonada geldi çay hemen kılıfını çıkarıp kuruladım ses çok az geliyordu sanırım su ordan girdi oradan içime çekerek düzelttim ses normale döndü yaklasık 1-2 saat sonra telefon reset atmaya başladı kendi kendine daha sonra hiç açılmamaya başladı eve geldim hattımı çıkarıp pirincin içine attım 1gündür duruyor.not: bildirim ışığı sürekli yeşil yanıyor bunun sebebi nedir? delta servis garantili ama garantinin bakacağını sanmıyorum. sizin önerileriniz neler yardımcı olabilecek var mı acaba? şimdiden teşekkürler

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Arka kapağı açıp pil bağlantısını kesmeniz lazımdı ilk anda hatta hemen yapın ve daha sonra anakartı falan çıkarıp alkolle yıkamanız lazım.

Oyla:

hasbek58

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
numan
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyla:

andromedar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akn
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
BT
Konular
3
internette çokca video mevcut pil çıkarılıp minimum 2 gün ana kart prinçte bekletilebilir 3-4 saat normal hava temasıyla kurutulup yağsız kontak spreyle devrelerin üstü temizlenmesi cihazınızı hayata döndüreblir umarım geç kalınmamıştır geçmiş olsun hocam.

Oyla:

msy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi 6 (Yknda)
Konular
13
Hocam keşke ilk çay dökülünce bataryayı çıkarabilseydiniz çünkü herhangi bir elektronik cihazın sıvı temasında kısa devre yapmasına engel olmak için enerjinin kesilmesi gereklidir. Geçmiş olsun tekrardan son durumu bize de haber verin

Oyla:

hasbek58

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
numan
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2
tamam herşeyi söktüm sildim herseyi pirince yatırdım şimdi. sökerken bataryayıda deldim ateş filan çıktı çok narinmiş yenisini sipariş ettim batarya gelene kadar pirinçte dursun 2-3gün sürer zaten gelmesi batarya gelince deneyeceğim teşekkürler yardımlarınız için sonucu paylaşırım inşallah düzelir

Oyla:

msy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi 6 (Yknda)
Konular
13
tamam herşeyi söktüm sildim herseyi pirince yatırdım şimdi. sökerken bataryayıda deldim ateş filan çıktı çok narinmiş yenisini sipariş ettim batarya gelene kadar pirinçte dursun 2-3gün sürer zaten gelmesi batarya gelince deneyeceğim teşekkürler yardımlarınız için sonucu paylaşırım inşallah düzelir
İnşallah hocam batarya sakattır yenisini takarken dikkat edin

Oyla:

hasbek58

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
numan
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2
telefon çok şükür açıldı sayenizde saolun. ama şimdi bir problemim daha var şarj olmuyor telefon şarja takıyorum şarj işareti gelip gidiyor şarjdan çıkarınca %50den yukarı çıkmıyor ve cabucak bitiyor.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
telefon çok şükür açıldı sayenizde saolun. ama şimdi bir problemim daha var şarj olmuyor telefon şarja takıyorum şarj işareti gelip gidiyor şarjdan çıkarınca %50den yukarı çıkmıyor ve cabucak bitiyor.
Telefonun şarj girişini alkol ve fırça ile temizleyip deneyin bi

Oyla:

hasbek58

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
numan
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2
Telefonun şarj girişini alkol ve fırça ile temizleyip deneyin bi
pil durumunu kontrol edeyim dedim pil durumu:bilinmeyen hata yazıyor hocam girişte sıkıntı oldugunu düşünmüyorum çünkü şarj takma sesi geliyor ama şarj etmiyor çıkarıncada şarj çıkarma sesi geliyor yine pil sıcaklığıda -27 derece gösteriyor

Oyla:
Üst Alt