Yardım Mi4c yavaşlık sorunum

ssmuho

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi4c
Konular
1
Kardesimde miui 8 yuklu redminote3pro var benim cihazim ona gore cok yavas.internet,galeri uygulamalari vs.2-3 saniyeden once acilmiuor.su an 7.54kararli surumdeym.bootloader kilidim acikmis satici oyle demisti.
İmei de gomulu
Sorularim sunlar
1-miui 8 yuklesem cihaz bariz hizlanir mi

2-en kolay miui 8 romu nasil yuklerim

3-imei silinirmi

4-miui 7ye geri donebilirmiyim

5-rom yuklemenin en kolay yolu twrp yuklemek mi once.romu twrp olmadan daha kolay risksiz yukleyemezmiyim

brick olur ,bi yanlis yaparim diye bu zamana kadar erteledim ama cok severek aldigim ilk xiaomi mi severek kullanamiyorum.sagolun arkadaslar

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Kardesimde miui 8 yuklu redminote3pro var benim cihazim ona gore cok yavas.internet,galeri uygulamalari vs.2-3 saniyeden once acilmiuor.su an 7.54kararli surumdeym.bootloader kilidim acikmis satici oyle demisti.
İmei de gomulu
Sorularim sunlar
1-miui 8 yuklesem cihaz bariz hizlanir mi

2-en kolay miui 8 romu nasil yuklerim

3-imei silinirmi

4-miui 7ye geri donebilirmiyim

5-rom yuklemenin en kolay yolu twrp yuklemek mi once.romu twrp olmadan daha kolay risksiz yukleyemezmiyim

brick olur ,bi yanlis yaparim diye bu zamana kadar erteledim ama cok severek aldigim ilk xiaomi mi severek kullanamiyorum.sagolun arkadaslar

1. yüklemenizi tavsiye ederim hem bir nefes almış olur cihaz yükleyip sonuçu daha iyi görebilirsiniz.

2:twrp yüklereyek xiaomi.eu güncel romları yükleyebilirsiniz konuları forumda mevcut,konulara göz atarak yardım alabilirsiniz.

3.silinmez.

4.cihazın wipelerini yapıp recovery üzerinden dönebilirsiniz.

5.mı4c'nin resmi global romu olmadığı için güncelleyici veya mi flasla rom kuramazsanız,twrp recovery yükleyip kurabilirsiniz.

Oyla:

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
1-miui 8 çıktığı günden beri kullanıyorum cihazın hızında pek değişim yok hatta bence daha kötüye gitti pil ve hız olarak.

2-global rom olmadığı için xiaomi.eu, multirom vs dil eklenmiş çin romu kuracaksınız başka bir alternatifiniz yok, recoveryden flashlayacaksınız.

3-imei silinmez ne yaparsan yap.

4-miui 7ye yine aynı recoveryden uygun romu flashlayıp dönebilirsiniz.

Ve evet katılıyorum bir yakınımda redmi note 3 pro var galeride vs bilmem ama facebook vs resmen akıyor cihazında benim 4c de ise takıla takıla gidiyor. facebook, bazen takılmalarda olmuyor değil arayüzde. Çok rom denedim ama pek değişmedi sanırım işlemcinin yapabildiği bu. snapdragon 810-808 gerçekten sorunlu bir işlemci serisiymiş dedikleri kadar var. Global rom yok onunda etkisi var mı stabilitede pek emin değilim, açıkçası pek sanmıyorum. Bundan sonra amiral gemi dışında ve global romu olmayan cihaz almam hayatta.

Oyla:

ssmuho

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi4c
Konular
1
1-miui 8 çıktığı günden beri kullanıyorum cihazın hızında pek değişim yok hatta bence daha kötüye gitti pil ve hız olarak.

2-global rom olmadığı için xiaomi.eu, multirom vs dil eklenmiş çin romu kuracaksınız başka bir alternatifiniz yok, recoveryden flashlayacaksınız.

3-imei silinmez ne yaparsan yap.

4-miui 7ye yine aynı recoveryden uygun romu flashlayıp dönebilirsiniz.

Ve evet katılıyorum bir yakınımda redmi note 3 pro var galeride vs bilmem ama facebook vs resmen akıyor cihazında benim 4c de ise takıla takıla gidiyor. facebook, bazen takılmalarda olmuyor değil arayüzde. Çok rom denedim ama pek değişmedi sanırım işlemcinin yapabildiği bu. snapdragon 810-808 gerçekten sorunlu bir işlemci serisiymiş dedikleri kadar var. Global rom yok onunda etkisi var mı stabilitede pek emin değilim, açıkçası pek sanmıyorum. Bundan sonra amiral gemi dışında ve global romu olmayan cihaz almam hayatta.

Hocam valla redmi note 3 almadigima pisman oluyorum bazen .

1-Miui 8i ingilizce kullansam da olur.onu en kolay nasil yapabilirim

.miui 8den umidim coktu.antutu puanlarimiz birbirne cok yakin redminote3proyla.bu kadar performans farki olaacagini aklim almiyor bi turlu

Oyla:

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
Hocam valla redmi note 3 almadigima pisman oluyorum bazen .

1-Miui 8i ingilizce kullansam da olur.onu en kolay nasil yapabilirim

.miui 8den umidim coktu.antutu puanlarimiz birbirne cok yakin redminote3proyla.bu kadar performans farki olaacagini aklim almiyor bi turlu

çin romunu da denedim ingilizce, performansta hiçbir fark yok başka sorunları var hiç maceraya gerek yok bence.
miui 8 kötü değil demek istediğim 8e geçince telefon uçup kaçmıyor bu telefonun performansı bu kadar diye kanaat getirdim ben.
antutu puanı hiçbir şey ifade etmez sentetik test onlar, gerçek hayatta bir geçerliliği yok, demekki 650 daha optimize bir çipset. 810 serisi çabul ısınıp performansı düşürüyor yani kontrolsüz güç çokta iyi değil demekki. ben aldığıma pişman değilim çünkü ben 4c aldığımda note 3 falan daha yoktu note 2 vardı o da rezalet bir cihaz 4cye göre. xiaomi yi tanımış oldum sıradaki telefonum yine xiaomi olacak ama üst modeller muhtemelen.

Oyla:

ssmuho

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi4c
Konular
1
çin romunu da denedim ingilizce, performansta hiçbir fark yok başka sorunları var hiç maceraya gerek yok bence.
miui 8 kötü değil demek istediğim 8e geçince telefon uçup kaçmıyor bu telefonun performansı bu kadar diye kanaat getirdim ben.
antutu puanı hiçbir şey ifade etmez sentetik test onlar, gerçek hayatta bir geçerliliği yok, demekki 650 daha optimize bir çipset. 810 serisi çabul ısınıp performansı düşürüyor yani kontrolsüz güç çokta iyi değil demekki. ben aldığıma pişman değilim çünkü ben 4c aldığımda note 3 falan daha yoktu note 2 vardı o da rezalet bir cihaz 4cye göre. xiaomi yi tanımış oldum sıradaki telefonum yine xiaomi olacak ama üst modeller muhtemelen.
Sagolun hocam gorusleriniz icin.
Bu sene de kullanalim bakalim.kismetse mi6 aliriz ilerde

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Açıkçası mi 4 için konuşuyorum, miui 7 den 8 e geçişte baya hizlanmisti. Miui 7 hantaldi bence

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
arayüz biraz daha optimize miui 7'ye göre ama hız anlamında bence miui 7 çok daha iyi kannatimce...
Kitkat daki sürümün yavas olduğunu düşünüyorum. Miui 8 betalar yayınlanmaya devam ederken, marshmallow tabanlı miui 7 de yayınlamışlardi kararlı sürüm olarak. Belki hiz olarak o iyidir. Onu kullanmadım. Kitkat sürümün gerçekten sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Şişen bir sistem vardı

Oyla:
Üst Alt