Çözüldü Mi4c "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008” modunda kaldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tanerazi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Mi8-SE
Meslek
Teknoloji
Konular
1
Öncelikle herkese merhabalar ,

Yeni aldığım Mi4c telefonuma ROM yükleme sırasında sorunla karşılaştım .

Şimdi telefon
"Qualcomm HS-USB QDLoader 9008” modunda kaldı

Açılış vs yapmıyor

Yardımlarınız bekliyorum , teşekkürler

PROTEKNIK

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
OKAN
Cihazım
SAMSUNG S4 M
Konular
0
size sordum ne ile olacak diye site istmi verdiniz belki yanlış yapıyorum yardım istedim odin görmüyor telefonu nasıl yapacağım hakkında bilgim yok yardımcı olurmusunuz

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam mi4c ye mi rom atacaksınız s4 mini ye mi? S4 e rom atAcaksanız odin ile mi4c ye atacaksanız mi flash ile.

Oyla:

PROTEKNIK

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
OKAN
Cihazım
SAMSUNG S4 M
Konular
0
ben yanlış siteye geldim kusura bakmayın iyi günler

Oyla:

aykutkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut Karaca
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
selamlar,
benim hard brick olmuş bir mi mix im var. kendi çabamla deep flash kablo yapıp miflash ile rom attım (global stable) ama her seferinde 5000 saniye üstünde sürüyor. flash all yapıyorum ve miflash 2016.04.01 (64-bit) kullanıyorum (diğerleri dummy.img de takılıyor). Bir seferinde başarılı olur gibi oldum. Fastboot açıldı. Ama boot ekranı gelince mi logo 1 sn den az kalıp ekran kararıyor. Eksik yükledi romu sanırım. Sonra tekrar denedim. Ekran tepki vermiyor ama sanırım edl modda kalmış çünkü düz kablo ile bile bağladığımda QDLOADER 9008 tespit ediliyor. Nasıl çıkarım edl moddan? bide rom düzgün attımı bu sefer garantisi yok. Yardım eder misiniz teamviewer dan?

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
selamlar,
benim hard brick olmuş bir mi mix im var. kendi çabamla deep flash kablo yapıp miflash ile rom attım (global stable) ama her seferinde 5000 saniye üstünde sürüyor. flash all yapıyorum ve miflash 2016.04.01 (64-bit) kullanıyorum (diğerleri dummy.img de takılıyor). Bir seferinde başarılı olur gibi oldum. Fastboot açıldı. Ama boot ekranı gelince mi logo 1 sn den az kalıp ekran kararıyor. Eksik yükledi romu sanırım. Sonra tekrar denedim. Ekran tepki vermiyor ama sanırım edl modda kalmış çünkü düz kablo ile bile bağladığımda QDLOADER 9008 tespit ediliyor. Nasıl çıkarım edl moddan? bide rom düzgün attımı bu sefer garantisi yok. Yardım eder misiniz teamviewer dan?

aleyküm selam hocam, şarjın bitmesini bekleyip tekrar şarja takın cihazı güç tuşuna bastığınızda cihaz MI yazında kalıyorsa bootloader kilidiniz açıksa fastboot'tan rom atın veya tekrar EDL moda alıp rom atmayı deneyin.Genelde böyle sorunları ben bu türlü çözüyorum. :)

Oyla:

aykutkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut Karaca
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
aleyküm selam hocam, şarjın bitmesini bekleyip tekrar şarja takın cihazı güç tuşuna bastığınızda cihaz MI yazında kalıyorsa bootloader kilidiniz açıksa fastboot'tan rom atın veya tekrar EDL moda alıp rom atmayı deneyin.Genelde böyle sorunları ben bu türlü çözüyorum. :)

çok teşekkürler hızlı cevap için hayırlı bayramlar!

şarj bitmiyor bir türlü. Nasıl olcak? ben sürekli rom atmaya çalışıyorum. EDL modunda şarj ediyor mu usb den? Acaba gerçekten edl de mi? Çünkü bir daha atamadım rom. bir sefer 10000 saniye bir sefer 6000 küsüre geldi kapattım. Şimdide MiFlash hep hello packet alınamıyor diyor. Hangi COM portu olduğu önemli mi? gene başa döndüm gibi moralim bozuldu. MiFlash 2016, 2017, Beta, 64bit her versiyonu denedim hepsi hello packet alınamıyor diyor...

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
çok teşekkürler hızlı cevap için hayırlı bayramlar!

şarj bitmiyor bir türlü. Nasıl olcak? ben sürekli rom atmaya çalışıyorum. EDL modunda şarj ediyor mu usb den? Acaba gerçekten edl de mi? Çünkü bir daha atamadım rom. bir sefer 10000 saniye bir sefer 6000 küsüre geldi kapattım. Şimdide MiFlash hep hello packet alınamıyor diyor. Hangi COM portu olduğu önemli mi? gene başa döndüm gibi moralim bozuldu. MiFlash 2016, 2017, Beta, 64bit her versiyonu denedim hepsi hello packet alınamıyor diyor...
Güç tuşuna 20-25 sn basılı tutun ardından tekrar deneyin

Oyla:

aykutkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut Karaca
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
Güç tuşuna 20-25 sn basılı tutun ardından tekrar deneyin

hocam evet 20-25 saniye basılı tutunca com port önce yok oluyor sonra geri geliyor yani resetliyo gibi ama hep edl modda gibi. hiç başka belirti yok. Mi flash ların hepsi missed hello packet hatası veriyor. hangi com port ve hangi versiyonları kullanmam lazım. Qualcomm driver 2014 yılına ait internette daha yenisi yok.
2.1.1.2 gibi bi rakam. 2013 olanı da denedim değişmedi.

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
hocam evet 20-25 saniye basılı tutunca com port önce yok oluyor sonra geri geliyor yani resetliyo gibi ama hep edl modda gibi. hiç başka belirti yok. Mi flash ların hepsi missed hello packet hatası veriyor. hangi com port ve hangi versiyonları kullanmam lazım. Qualcomm driver 2014 yılına ait internette daha yenisi yok.
2.1.1.2 gibi bi rakam. 2013 olanı da denedim değişmedi.

güç tuşuna bassanız bile cihaz açılmaz edl modda kalır rom atmaya çalıştığınızda missed hello packet hatası verir herhangi bir işlem yapmayıp cihazın şarjının tamamen boşalmasını bekleyin cihazın şarjı bitmeye yakın kırmızı led yanıp söner tamamen bittikten sonra şarja takın açmayı deneyin açılmazsa mi flash ile rom atmayı deneyin.

Oyla:

ted_baker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cihan
Cihazım
mi max
Konular
0
güç tuşuna bassanız bile cihaz açılmaz edl modda kalır rom atmaya çalıştığınızda missed hello packet hatası verir herhangi bir işlem yapmayıp cihazın şarjının tamamen boşalmasını bekleyin cihazın şarjı bitmeye yakın kırmızı led yanıp söner tamamen bittikten sonra şarja takın açmayı deneyin açılmazsa mi flash ile rom atmayı deneyin.

merhaba,

benim telefonumda aynı durumda iki gündür bilgisayara bağlı ama sarjı bitmiyor. sarjın bitmesi uzun sürüyor mu?

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt