mi4c almaya korkuyorum

gokhankaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kaan
Cihazım
s4
Konular
4
Aranıza yeni katıldım.yurt dısından mi4c almak istiyordum.mi4 ten ekran kamera ve kulaklık ses çıkısı olarak daha kaliteli olduğu yorumlarını okudum.ama foruma girdiğimde kimi brick etmiş kimi whatsapp ta bile kasıyor rom atsamda normal kullanımda kasma devam ediyor demiş.cihazı yurtdısından da alacağım için iade edemem diye almaya baya korkuyorum aydınlatırsanız sevinirim..diğer bir husus da mi4 ve mi4c kullanmış birileri var ise kamera ekran pil kullanım olarak hangisi diye sormak isterim :) Herkese iyi forumlar

hsnkks

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi note
Konular
2
Ben mi4 lte, mi4c ve şuanda mi note kullanıyorum. Goreceli olarak en az kullandığım telefon mi4c şuan da kardeşim kullanmaya devam ediyor. Oncelikle kamera performansı olarak mi4 ten daha kotu bir performans sergılıyor. Bunun dısında plastıgı cok kolay deforme oluyor renk degısıklıgıne gıdıyor. elinde ucuz bir telefon tutuyormussun hissiyatı veriyor. Ben mi4 ü açıkcası tercih ederdim.

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Ben mi4 lte, mi4c ve şuanda mi note kullanıyorum. Goreceli olarak en az kullandığım telefon mi4c şuan da kardeşim kullanmaya devam ediyor. Oncelikle kamera performansı olarak mi4 ten daha kotu bir performans sergılıyor. Bunun dısında plastıgı cok kolay deforme oluyor renk degısıklıgıne gıdıyor. elinde ucuz bir telefon tutuyormussun hissiyatı veriyor. Ben mi4 ü açıkcası tercih ederdim.
Aynen katiliyorum :)

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.185
İkisini de kullanmış biri olarak mi4ün iyi yanları kamera ve batarya birde metal kasa olması, mi4c ise performans ve özellik olarak birbirlerint göre üstünler

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
İkisini de kullandim. Almaya korkuyorsanız almamalisin.Mi4 ü sorunsuz bir şekilde kullandım ama 4c için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Özellikle batarya konusunda çok zayıf ve ara ara kısmı donmalar yasamistim. Zaten mi5 alma arefesindeydim hemen sattım . Karar sizin içinize sinmiyorsa almayınız.

samihrma

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Konular
2
Şuan mı 4c kullanıyorum kamera ve batarya olarak çok üst düzey bir telefon 360 tlye yurt dışından aldım çok memnunum nexus5 g4beat zenfone 2 meizu mx5 bunların hepsinden kamera olarak çok iyi durumda g4 ile aynı işlemci ve grafik birimini kullanıyor telefon tek sorun ram 3gb ramli alırsan sıkıntı yaşamazsn 2gb ramli var bende yukledim cm11 sıfır kasma müthiş telefon

samihrma

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Konular
2
Şuan mı 4c kullanıyorum kamera ve batarya olarak çok üst düzey bir telefon 360 tlye yurt dışından aldım çok memnunum nexus5 g4beat zenfone 2 meizu mx5 bunların hepsinden kamera olarak çok iyi durumda g4 ile aynı işlemci ve grafik birimini kullanıyor telefon tek sorun ram 3gb ramli alırsan sıkıntı yaşamazsn 2gb ramli var bende yukledim cm11 sıfır kasma müthiş telefon
Pil performansı konusunda genelde 4g kullanıyorum 4.30 saatin altına düşmüyor ekran açık suresi

isoooobababgs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
redmi note2
Konular
1
2 sinide kullandım kamera mi4 daha iyi ama mi4c nin kamera da kötü deil şuan 4c kullanıyorum ilk aldığımda yavaştı ısınıyodu son 1 aydır ne ısındı ne kastı romdanmış yavaşlık sorunu şuan memnunum

yilmaz47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yılmaz
Cihazım
redmi pro
Konular
0
han
2 sinide kullandım kamera mi4 daha iyi ama mi4c nin kamera da kötü deil şuan 4c kullanıyorum ilk aldığımda yavaştı ısınıyodu son 1 aydır ne ısındı ne kastı romdanmış yavaşlık sorunu şuan memnunum
merhaba . acaba hangi romu kurdunuz . benim şu an miui sürümü global 7.4 kararlı diye geçiyor. 7.4.8.0 .

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
mi4'ün kamerası daha iyi falan değil elimde iki cihazda var bin tane fotoğraf çektim karşılaştırdım. snapdragon 801 cihaz alınmaz bu saatten sonra, kasası iyidir şudur budur farketmez. 1 yıldan fazladır mi4c kullanıyorum kasası dışında memnun olmadığım yeri yok. Ekranı kamerası fiyatına göre mükemmel. Bataryası miui7 kadar iyi değil ama miui8 ile de 4-5 saat arası gidip geliyor ekran süresi. Arka kapağını değiştirdim mükemmel oldu. Aliexpreste satılan arka kapakların çoğu dandik ama bir iki satıcıda orjinale birebir kalitede kapaklar var eskidikçe değiştirdikten sonra telefonda sorun yok. Kasa sorun olacaksa redmi note 3 veya fiyatlar düşmüşken m.5 m5s alınabilir m4 bakana kadar. Mi5s almayı düşünüyorum ama mi4c hala yağ gibi akıyor hafif mi5 ile daha farklı ne yapacağım diye vazgeçiyorum. Ha birde mi4c de global rom yok xiaomi.eu romlarına muhtacsın o da bir handikap eğer çok anlamıyorsanız.

Üst Alt