Yardım mi4 rehber de isim değişme sorunu

erhan52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
mi5s
Konular
5
Merhaba arkadaşlar konu içinde bulamadım mi4 telefonumda bazı kişilerin isimleri örneğin erhan baş iken erhan b olarak değişmiş görünüyor.bi çözüm bulamadım bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
İlk defa duydum. Rehberiniz nerde, telefonda mı, Sim kartta mı, Google rehberde mi? Kişi kartını açtığınızda aynı şekilde hatalı mı gösteriyor? Kişiyi yeniden düzenlediğiniz zaman düzeliyor mu yoksa yine bozuluyor mu?

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

troyous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi4-LTE
Konular
7
Bu sorun bende de uzuuunn zamandır var. Beni çok rahatsız etmediği için forumda sormadım. Ama madem sorulmuş ben de anlatayım. Telefonu ilk aldığımda kişilerimi sim üzerinden kullanıyordum ve bu sorun vardı. Yaklaşık 1ay önce kişileri düzenleyip telefon hafızasına kopyaladım ve kişileri hafızadan kullanmaya başladım böylelikle rehberde isimler düzgün gözükmeye başladı ama arama ekranında hala eskiden olduğu gibi isimler eksik ya da düzenlenmeden önceki haliyle görünüyor. Örneğin Meral Yengem arama ekranında Meral Yeng şeklinde görünüyor. Telefon kafasına göre bir yerden kesiyor bazı isimleri. Hatta bu durum WhatsApp ve Snapchat i de etkiliyor orda da aynı şekilde eksik görünüyor isimler. İkinci bir örnek eskiden simde Ahmet Yılmaz Yeni şeklinde kayıtlı olan kişi rehberde(telefon hafızasında) düzenlenmiş hali olan Ahmet Yılmaz şeklinde görünüyor. Bu kişiyi aradığımda ise ararken arama ekranında Ahmet Yılmaz Yeni çıkıyor ilginç bir şekilde.

İkinci bir sorun olarak ise kişilerde sağ kenardaki alfabe de tam olarak çalışmıyor. O harfinden sonrasına tıklanmıyor. P R S T Y harfleri gibi O dan sonra gelen kişilere hızlı bir şekilde ulaşamıyorum.

Miui 7 kararlı kullanıyorum.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Arkadaşlar bu sorun SIM kartta kayıtlı kişilerden kaynaklanıyordu diye hatırlıyorum. Rehber ayarlarındaki görüntülenecek kişiler seçeneği altından SIM Kart kişilerinin yanındaki onay kutusunu kaldırıp, ana rehber olarak Mi hesabınız (veya google hesabı) kullanmayı bir deneyebilir misiniz?

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Sim kartlarda yanlış hatırlamıyorsam 11 yada 13 karakter sınırı var. Daha uzun isim yazamıyorsunuz. Bu nedenle telefon yada mesela Gmail rehberinizde uzun yazan bir isim sizi aradığında, uygulama belki önce Sim rehbere bakıp orda numarayı eleştirdiği için Sim rehberdeki ismi ekrana getiriyor olabilir.
Size şöyle bir örnek vereyim. Ben rehberimi Gmail Rehber'de tutuyor ve oradan kullanıyorum. Eski şirketimden ayrıldığımda belki lazım olur diye 300'den fazla kişiyi farklı bir gruba aldım ve görünüm ayarlarından da özelleştirerek bu grubun rehberde görünmemesi sağladım. Çünkü telefonda rehberi açtığımda hiç gerekli olmadığı halde bunları da görüyor olmak can sıkıcıydı.
Fakat şöyle bir durum olduğunu gördüm. Rehberde görülmediği halde, eğer bu gizlediğim numaralardan birini ben aradığımda yada onlar beni aradığında ekranda kişi ismini yazıyordu.

Oyla:

troyous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi4-LTE
Konular
7
cantara Kişileri halihazırda mi hesabından kullanıyorum hocam. Rehberde isimler düzgün yazmasına rağmen birini ararken ya da biri beni aradığında ismi eskiden simde yazdığı gibi ya da birkaç harfi eksik olarak çıkıyor.

chatin_62 verdiğin bilgiler için teşekkürler hocam. Bence bu sorunu çözmenin tek yolu simdeki ve mi hesabındaki tüm kişileri silmek ve kişilerimi tek tek elle tekrar sıfırdan kaydetmek. Tabi buna da çok üşendiğim için şimdilik idare ediyorum ☺

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam önce kişiler uygulamasını açıp ayarlardan içe dışa aktar seçeneği ile vcf yemeğinizi alın.
2.olarak aşağıdaki uygulamayı yükleyip kişilerinizin yedeğini alın. Yedeklenen kişilere dikkat edin. Sim kart kişileri ayrı olarak yedeklenir.

Oğlumun yazdığı bir uygulamadır. Kişi resimlerinizle birlikte yedekleri alacaktır.
Sonra sim kartınızdaki kişileri silin. Büyük bir ihtimalle tüm rehberi yeniden eklemenize gerek olmayacaktır. Çünkü sorun sim kişilerden kaynaklanıyor gibi.

Oyla:

erhan52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
mi5s
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Deneyeceğim bakalım cevaplarınız için tşk ederim :)

Oyla:

troyous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi4-LTE
Konular
7
Teşekkürler hocam boş vaktimde deneyeceğim.

Oyla:

arifakinti

Kıdemli Yarbay
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
RedmiNot3Pro
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Konular
14
Eğer kişiler mi hesabında veya gmail de ise sorun yok. Öncelikle rehber ayarlarına girip sim kayıtlarını göster seçeneğini pasif yapın. Ve birisini arayın durum hala aynı mı bakın? Eğer aynı ise yapacağın şey rehber ayarlarına girip görüntülenecek kişiler kısmında sim karti seçmek, ardından kişileri toplu sil deyip hepsini silin. Sonra tekrar geri gelip görüntülenecek kişileri mi hesabı veya gmail hangisi ise onu yapın. Tabi bunları yapmadan önce Chatin hocamın dediği programla yedek al yine köşe de kalsın.

Chatin hocam program on numara 2014 ten beri kullanıyorum :)

Oyla:
Üst Alt