Mi4 LTE - Windows 10 Kurulum Anlatımı

hknrgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
mi4 LTE
Konular
3
Nihayet win10 oldum bende.
Daha sonra son güncellemeyide yükledim. Şuan çalışmasından gayet memnunum. Sadece yarı Türkçe yarı İngilizce olma sorunu var. Tamamen Tükçe yapmanın bir yolu varmıdır.
Varsa link verebilirmisiniz?

Vidddd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin Önder
Cihazım
Mi 4 LTE
Konular
0
Nihayet win10 oldum bende.
Daha sonra son güncellemeyide yükledim. Şuan çalışmasından gayet memnunum. Sadece yarı Türkçe yarı İngilizce olma sorunu var. Tamamen Tükçe yapmanın bir yolu varmıdır.
Varsa link verebilirmisiniz?

Öncelikle telefona W10M kurun.İlk açılışta hiçbir şeye dokunmayın,bırakın dursun öyle.

1) adresinden gereken dil dosyalarını indirin.

tr.cbs_aaf7ec08ef9244ea1199a5098e56092f45a9b842.cab

Ben Türkçe için olanlarını koydum.Şu üçünü indirip bir klasörün içine atın.Komut verirken dosyaların olduğu klasörün yerini yazacağız. ( Örneğin C:\Cabs veya C:\dosyalar )

2) Bu programı indirip PC'ye kurun.

3) C:\Program Files (x86)\Windows\Kits\10\Tools\bin\i386 dizinine gidin.Shift tuşuna basılı tutarken klasörün boş bir yerine sağ tıklayın.Açılan menüden Komut penceresini burada aç'a tıklayın.Komut penceresi açılacak.

4)Telefonu PC'ye bağlayın.Aşağıdaki komutu pencereye yazıp enter'a basın.(Son kısmı kendinize göre düzenleyin.Cab dosyalarını koyduğunuz klasörü yazacaksınız.)

iutool -V -p C:\cabs

5) Telefon açılana kadar bekleyin.Sonra ayarlarınızı yapıp kullanmaya başlayın.

hknrgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
mi4 LTE
Konular
3
Öncelikle telefona W10M kurun.İlk açılışta hiçbir şeye dokunmayın,bırakın dursun öyle.

1) adresinden gereken dil dosyalarını indirin.

tr.cbs_aaf7ec08ef9244ea1199a5098e56092f45a9b842.cab

Ben Türkçe için olanlarını koydum.Şu üçünü indirip bir klasörün içine atın.Komut verirken dosyaların olduğu klasörün yerini yazacağız. ( Örneğin C:\Cabs veya C:\dosyalar )

2) Bu programı indirip PC'ye kurun.

3) C:\Program Files (x86)\Windows\Kits\10\Tools\bin\i386 dizinine gidin.Shift tuşuna basılı tutarken klasörün boş bir yerine sağ tıklayın.Açılan menüden Komut penceresini burada aç'a tıklayın.Komut penceresi açılacak.

4)Telefonu PC'ye bağlayın.Aşağıdaki komutu pencereye yazıp enter'a basın.(Son kısmı kendinize göre düzenleyin.Cab dosyalarını koyduğunuz klasörü yazacaksınız.)

iutool -V -p C:\cabs

5) Telefon açılana kadar bekleyin.Sonra ayarlarınızı yapıp kullanmaya başlayın.
Yanıt için teşekkürler. Ama kurulumu zaten yaptım ve güncellemeleride aldım. applicationlaı da kurudum falan filan. sanırım geç kaldım bu durumda :(

hknrgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
mi4 LTE
Konular
3
Acemi olunca sorular peş peşe geliyor :)
Bir soru daha.
Aramalarda gelen aramayı tanımıyor sadece numara görünüyor. Kişiler listemde kayıtlı olmasına rağmen. Bunun bir çözümü varmıdır.

Vidddd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin Önder
Cihazım
Mi 4 LTE
Konular
0
Yanıt için teşekkürler. Ama kurulumu zaten yaptım ve güncellemeleride aldım. applicationlaı da kurudum falan filan. sanırım geç kaldım bu durumda :(

Telefonu sıfırlayıp kurulum ekranına gelebilirsiniz.Belki o zaman yapabilirsiniz.

macrinus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
13
Mi4 wcdma(3g) için gelecek mi?

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Msk25

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Konular
9
Mi4 wcdma(3g) için gelecek mi?

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3g için yok deniliyor ama siz yinede bakın.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bakmanızda fayda var kardeşim

hknrgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
mi4 LTE
Konular
3
Herkeze merhaba,

Nacizane windows 10 deneyimi mi paylaşayım dedim.

Öncelikle tekrar Androide geri dönemk konusu biraz sıkıntılı olabiliyor.
Aramalarda kişi listesinde olan kişiler nedense görünmüyor. Sadece numara görünüyor. Yani kimin aradığını anlayamıyorsunuz.
Arama yaptığımda telefonun ekranı siyah oluyor ve hiç bir müdahalede bulunamıyorum. Bu en büyük sıkıntım.
Bazı uygulamalar (Yükleme ile gelenlerde) uzakdoğu karakterleri var. Ne olduğunu anlayamıyorsunz. Mesele QQ diye bir uygulamavar.
Son olarak kameranın kalitesi sanki düştü gibi. Yani tam performans vermiyor gibi geldi bana.

Bunun dışında ben gayet iyi. Bun yazdıklarıma çözüm varsa paylaşırsanız memnun olurum.

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Herkeze merhaba,

Nacizane windows 10 deneyimi mi paylaşayım dedim.

Öncelikle tekrar Androide geri dönemk konusu biraz sıkıntılı olabiliyor.
Aramalarda kişi listesinde olan kişiler nedense görünmüyor. Sadece numara görünüyor. Yani kimin aradığını anlayamıyorsunuz.
Arama yaptığımda telefonun ekranı siyah oluyor ve hiç bir müdahalede bulunamıyorum. Bu en büyük sıkıntım.
Bazı uygulamalar (Yükleme ile gelenlerde) uzakdoğu karakterleri var. Ne olduğunu anlayamıyorsunz. Mesele QQ diye bir uygulamavar.
Son olarak kameranın kalitesi sanki düştü gibi. Yani tam performans vermiyor gibi geldi bana.

Bunun dışında ben gayet iyi. Bun yazdıklarıma çözüm varsa paylaşırsanız memnun olurum.
Bi kaç msj yukarıda sistemi tamamen türkçeleştirme yolunun anlatımı var bi dene istersen bi de bnde kullandım w10 u dediğiniz sorunları yaşamadım

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hknrgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
mi4 LTE
Konular
3
Bi kaç msj yukarıda sistemi tamamen türkçeleştirme yolunun anlatımı var bi dene istersen bi de bnde kullandım w10 u dediğiniz sorunları yaşamadım

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Güncellemeleri yaptığım için geri dönmek isteiyorum. Yukarda Türkçeleştirme ile ilgili işlemleri yapmak için güncelleştirmeleri yapmamış olmak gerekliymiş sanırım. Zaten herkezde farklı sıkıntılar oluşabiliyordur. Birde instagramda video paylaşımı yapamıyorum. Bu neden olabilir acaba? Fikriniz var mı?

Üst Alt