Rehber Mi4 LTE cihazlarda 4G'ye nasıl geçilir == VİDEOLU-RESİMLİ ANLATIM ==

Yusufcakar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiamoi mi 4
Konular
16
Hocam lte only yaptiktan sonra çıkıp tekrar girdiğimde böyle çıkıyor bu olması gerekenmi ?? Ve 4G gelmiyor hala 3G

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-10-17-12-06-40-945_com.android.settings.png
    Screenshot_2016-10-17-12-06-40-945_com.android.settings.png
    184,4 KB · Görüntüleme: 45

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam lte only yaptiktan sonra çıkıp tekrar girdiğimde böyle çıkıyor bu olması gerekenmi ?? Ve 4G gelmiyor hala 3G
Bir sorun yok. Bulunduğunuz yerde 4G çekmiyor bu yüzden HSPA yani 3G çalışıyor.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

cihangirömer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mi 4
Konular
3
arkadaşlar herkese merhaba. bir saat önce başıma gelenle sarsıldım. hikayeme gelecek olursak. hepsiburadadan mi 4 aldım. tabi alırken onu ara tara bul derken süpper bir telefon edindik. gayet güzel şık. herhangi bir sıkıntımız yok. lakin yarım saat önceye kadardı herşey.
internetim bitmişti. ve ek paket yüklemek için eşim müşteri temsilcisiyle konuşurken kulak misafiri oldum. ilk görüştüğü 4 g ayarlarınız yapılmamış, lte seçin tekrar arayın dedi. hemen zıpladım tabi nasıl olurda secili olmaz:) tabikide seciliydi. tekrar görüşme yaptı. bu sefer görüştüğü abimiz " abla sizin telefon 4g yi desteklemiyor dedi:) o yüzden 4 g interneti yükleyemiyoruz. hanıma 3 g interneti yükleyelim diye anlaştılar. tabi hemen kaş göz yaparak kapat dedim telefonu. bu devirde 3 g mi kullanılır. 3g yi kakalayacaklar diye düşündüm. sms ile internet paketi almak için 5555 e kodu yolladım. gelen cevap desteklemiyor dedi. birde müşteri temsilcilerini arayayım dedim. aradım normali yok dedi desteklemiyor. bende teknik bölüme aktarın dedim. aktardı da. konuştuk falan. adam btk dan girdi sinyalden çıktı. yurt dışı sinyal seviyesiyle türkiyedeki bir değilmiş ve benzeri nedenlerle yükleyemeyeceğimiz söylediler. btk çözer mi dedim. sanmıyorum dedi. iyi dedim bari 3 g yükleyin 1 gb:) sonra soluğu bu forumda aldım . okuduklarınızdan hiçbir şey anlamadım. bu mesajıma cevap verirsiniz umarım. çünkü çok üzüldüm böyle bir sıkıntıyla karşılaştığım için.

bizde ağ türünde lte öncelikli seçilidir. ve 4g ikonu telefonda daima var. hiç gitmiyor. ama biz şimdi 4 g hizmeti alamıyoruz sanırım. 4 g görünüyorsa alabiliyor muyuz acaba? tarifemizde 3 gb internet var . bu 3 gb interneti 3g mi 4 g ile mi kullanıyoruz? eğerki 4g ile kullanıyorsak neden ek paket yükleyemiyoruz?

arkadaşlar forumu araştırdım. ama tam net birşey edinemedim. şu ana kadar fark etmememizin sebebi ek paket yüklememmizdir.

eskiyapar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
5
4 g ikonu varsa sorun yok.Örnek bir download yapın indirme hızına bakın o hız ancak 4g de olur.

cihangirömer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mi 4
Konular
3
indirme hızını kontrol edeyim haklısınız teşekürler.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu konu hakkında haftalarca yazıldı çizildi. Operatörlerin elindeki 4G telefonlar listesinde Mi telefonlar bulunmuyor. Dolayısıyla da hiçbir Mi telefonu 4G olarak göremiyor ve sizin telefonda 4G yok diyorlar. Umarım artık listelerini biran önce güncellerler. Burada bize de görev düşüyor. Müşteri hizmetlerine biraz baskı yapmamız gerekiyor.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Geçen gün başıma gelen bir olayı paylaşayım. TTNET altyapısı kullanan servis sağlayıcılar kurumu falan diye saçma sapan bir yerden arayıp mevcut internet paketimin süresinin dolduğunu ve yeni bir kampanyaya dahil olmazsam yüksek ücretler ödeyeceğimi söyleyerek güya önce beni korkutup Paket satacaklar. Halbuki paketimin bitmesine daha 4 ay var. Neyse biraz eğleneyim diye buyrun anlatın dedim. Bulunduğum bölgede güya TTNET ve D-Smart varmış. Bana 8Mbit'e kadar internet paketlerini anlatıyor. Ben bana daha yüksek hızlarda paketleri anlatmasını istedim. Benim bölgede daha yüksek hızda internet alamayacağımı, maksimum 16Mbit'e kadar alabileceğimi ama bunun da kesin olmayacağını anlatıyor. Ben, hanımefendi ben şu anda kaç mbit kullanıyorum dedim? Göremiyorum, yetkim yok dedi. Peki o zaman ben söyleyeyim dedim ve 25Mbit dedim. Bunun imkansız olduğunu zaten 25Mbit internet olmadığını 24Mbit olabileceğini söylemesiyle bastım kahkahayı. Tamam aramızda 1Mbit'in lafı olmaz, 24 olsun dedim ama ısrarla bu hızı alamayacağımı söylüyor. Bunun benim uzmanlık alanım olduğunu ve bu konuda eksik bilgisi olduğunu söylememe rağmen hala ısrar ediyor. Peki bana telefon numaranızı verirmisiniz, whatsapp ile hız testi sonucunu göndereyim size dedim. Peki ben konuyu araştırıp size dönüş yapacağım dedi.

scor16

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
RAMAZAN
Cihazım
XİAOMİ 4
Konular
0
merhaba arkadaşlar xiaomii 4 telefonu alalı 2 gün oldu
yukarıda ki ayarları yaptım fakat telefonda internet olmasına rağmen play storeden uygulama indirebiliyorum
chorema girdiğimde bu siteye ulaşılamıyor facebook instagram da 2 gün önceki paylaşımlar gözüküyor telefondan başka telefona paylaşıma açtım sıkıntısız diğer telefondan internete giriliyor sorun nedir acaba yardımlarınızı rica ediyorum

khaldun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gürcan
Cihazım
GM Discovery
Konular
0
Merhaba, Avea'da bu ayarlar ile 4.5g yi görmüştüm, bu hafta hattımı bimcelle taşıdım. Aynı altyapıyı kullansa da aynı işlem 4.5 G için yeterli olmadı.. aramızda BİMcell kullanarak mi4 ile 4.5 G alabilen var mı acaba?

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar herşeyi telefonda aramayın. Telefon sadece hangi bandı kullanacağınızı belirlersiniz. Bunun da operatöre özel bir ayarı yoktur. Lütfen Operatörünüzü arayıp hattınızı açtırın. Eğer telefonda sorun var derlerse ısrar edin ve telefonda sorun olsa eskiden Avea'deyken nasıl bağlanıyordu diye itiraz edin. Bakın nasıl açıyorlar.

Üst Alt