Yardım Mi4 Hafıza Sıkıntısı Cihazda Yeterli Alan Yok Hatası

metingon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi4
Konular
11
Arkadaslar telefona root attıgım herseyı sıldıgım halde telefon hafızası sureklı sıkıntı cıkarıyor uygulama verılerını sılıyorum temızleme yabıyorum herseyı yabıyorum ama yok depolama alanına bakıyorum resımler 2.5 gb diger klasörü 9gb bu dıger klasoru ney ya 9 gb anlamıyorum bır turlu basa bela hafıza bosalmıyor sureklı Cıhazınızda yeterlı alan yok hatası alıyorum

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Aynı sıkıntıyı Mi3'te yaşadım... Acaba çözüm olabilir mi diye bir kaç farklı yöntem denedim ama maalesef olmadı. "Bir şeyler" hafızayı dolduruyor ve o "bir şeyler" silinmiyor. Çözüm olarak fastboot ile yeniden rom kurdum şu an sıkıntı yok benim ufaklık canavar gibi oyun oynuyor cihazla :)

Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
O silinmeyen bir şeyler varya ben neler çektim samsung i9100 cihazımda o sıkıntıyı yaşadım aylarca çözüm aradım her şeyi denedim hafıza yok görünüyordu. Twrp dosya yöneticisi ile o dosyayı silmeye çalıştım silinmiyor neler neler denedim en sonunda bilgisayar üzerinden bi program buldum ve cihazı temizledim

MI 5s Epic 9.5.2.0 stabil

Oyla:

metingon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi4
Konular
11
Mi cloud alanına yüklemek zorunda değilsiniz. Anladığım kadarıyla oraya yüklemeye çalışıyorsunuz . Numaralarınızı Google hesabıyla yada mi hesabıyla senkronizasyon yaptıysanız geri gelecektir .

Aynı sıkıntıyı Mi3'te yaşadım... Acaba çözüm olabilir mi diye bir kaç farklı yöntem denedim ama maalesef olmadı. "Bir şeyler" hafızayı dolduruyor ve o "bir şeyler" silinmiyor. Çözüm olarak fastboot ile yeniden rom kurdum şu an sıkıntı yok benim ufaklık canavar gibi oyun oynuyor cihazla :)

O silinmeyen bir şeyler varya ben neler çektim samsung i9100 cihazımda o sıkıntıyı yaşadım aylarca çözüm aradım her şeyi denedim hafıza yok görünüyordu. Twrp dosya yöneticisi ile o dosyayı silmeye çalıştım silinmiyor neler neler denedim en sonunda bilgisayar üzerinden bi program buldum ve cihazı temizledim

MI 5s Epic 9.5.2.0 stabil

Mi hesabında oldugu halde gitti ya mi clouddan birsey getırmek ıstedıgımde getırmıyor bara ıstıyor. Ben nasıl duzeltecem arkadaslar bılen var mı

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mi hesabında oldugu halde gitti ya mi clouddan birsey getırmek ıstedıgımde getırmıyor bara ıstıyor. Ben nasıl duzeltecem arkadaslar bılen var mı
Mi Cloud 5GB'a kadar ücretsiz depolama alanı sunar ve bu alandan yapılan yüklemelerde her hangi bir ücret talep etmez. Sizden ücret talep edilen yere ilişkin bir ekran görünütüsü paylaşabilir misiniz?

Oyla:

metingon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi4
Konular
11
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Mi Cloud 5GB'a kadar ücretsiz depolama alanı sunar ve bu alandan yapılan yüklemelerde her hangi bir ücret talep etmez. Sizden ücret talep edilen yere ilişkin bir ekran görünütüsü paylaşabilir misiniz?

Sürekli depolama alanı bitiyor hatası veriyor telefonu parcalayasim geliyor buyrun resim

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yazdığınız mesaj ve gönderdiğiniz ekran görüntüsü ilgisiz...

"Mi hesabında oldugu halde gitti ya mi clouddan birsey getırmek ıstedıgımde getırmıyor bara ıstıyor" yazmışsınız. Hayır sizden cloud alanınızda olan her hangi bir şeyi geri yüklerken ücret istemez.

"Sürekli depolama alanı bitiyor hatası veriyor telefonu parcalayasim geliyor buyrun resim" yazmışsınız. Mi Cloud 5GB'a kadar ücretsiz depolama alanı sunar daha fazlasını kullanmak isterseniz ücret ödemeniz gereklidir.

Oyla:

metingon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi4
Konular
11
Yazdığınız mesaj ve gönderdiğiniz ekran görüntüsü ilgisiz...

"Mi hesabında oldugu halde gitti ya mi clouddan birsey getırmek ıstedıgımde getırmıyor bara ıstıyor" yazmışsınız. Hayır sizden cloud alanınızda olan her hangi bir şeyi geri yüklerken ücret istemez.

"Sürekli depolama alanı bitiyor hatası veriyor telefonu parcalayasim geliyor buyrun resim" yazmışsınız. Mi Cloud 5GB'a kadar ücretsiz depolama alanı sunar daha fazlasını kullanmak isterseniz ücret ödemeniz gereklidir.

Burası zaten Mi Cloud alanı alana basıp geri getirmeye çalıştıgım zaman bu ekrana yönlendiriyor beni . Ayrıca Cloud da 2.6 gb hafıza dolu gösteriyor ama bunları kurtarmak istediğimde kurtaramıyorum birde telefonumun sürekli depolama alanı bitiyor hatası gelıyor format atsamda bu böyle . Format attım ve Cloudda kayıtlı olan numaralarım hep gitti kurtarılamadı.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz fakat yaptığınız işlemleri yazmadığınız için neredeyse bir aydır çözüm bulamadınız... En iyisi ben size yapmanız gereken işlemleri teker teker yazayım ve siz kontrol edin.

Öncelikle i.mi.com adresine giriş yaparak yedeklerinizi mi cloud'da olduğundan emin olun.

Cihazınızı fastboot moduna alarak bilgisayara bağlayın ve wipe all seçeneğini işaretleyerek mi flash ile rom yüklemesini gerçekleştirin

Cihazınız açılırken sizden mi hesabınızı girmeniz istenecek. Kontrol etmiş olduğunuz hesap bilgilerinizi girin.

Hesap senkronizasyonu ayarlarınızı açık olarak belirleyin.

Bir wi-fi ağına bağlanın ve bekleyin yedekleriniz kendiliğinden yüklenecektir..

Oyla:

metingon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi4
Konular
11
Bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz fakat yaptığınız işlemleri yazmadığınız için neredeyse bir aydır çözüm bulamadınız... En iyisi ben size yapmanız gereken işlemleri teker teker yazayım ve siz kontrol edin.

Öncelikle i.mi.com adresine giriş yaparak yedeklerinizi mi cloud'da olduğundan emin olun.

Cihazınızı fastboot moduna alarak bilgisayara bağlayın ve wipe all seçeneğini işaretleyerek mi flash ile rom yüklemesini gerçekleştirin

Cihazınız açılırken sizden mi hesabınızı girmeniz istenecek. Kontrol etmiş olduğunuz hesap bilgilerinizi girin.

dediklerin izi yapacam inşallah romu yanlış yuklemeyiz surekli depolama alanı hatası veriyor bıktım
[doublepost=1528905806,1528394992][/doublepost]

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Hocam derdimi daha nasıl anlatacağım acaba telefon sürekli depolama alanı yetersiz hatası veriyor sürekli hafıza yetersiz uyarısı veriyor yer kaplayan photo_blob. uzantılı dosyalar var temizleme yapmak istedigimde 2-3 GB boyutunda dosyalar var mı flash rom yüklemesi nasıl yapacağım

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt