• Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.

Yardım Mi4 Hafıza Sıkıntısı Cihazda Yeterli Alan Yok Hatası

metingon

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Metin
Cihazım
Mi4
Arkadaslar telefona root attıgım herseyı sıldıgım halde telefon hafızası sureklı sıkıntı cıkarıyor uygulama verılerını sılıyorum temızleme yabıyorum herseyı yabıyorum ama yok depolama alanına bakıyorum resımler 2.5 gb diger klasörü 9gb bu dıger klasoru ney ya 9 gb anlamıyorum bır turlu basa bela hafıza bosalmıyor sureklı Cıhazınızda yeterlı alan yok hatası alıyorum

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
343
Selim
Cihazım
Mi 5x
Güvenlik uygulaması /temizleyici /derin temizlik kısmına girip detaylı görebilirsiniz . O kısımdan ss atarsanız beraber bakalım

metingon

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Metin
Cihazım
Mi4
Bu buyuk boyutlu dosyaları Cloud alanında gosterıyor bunları goruntuleyemıyorum tabı dosya uzantılarından dolayı acamıyorum telefonda alan bosaltamıyorum sıldıgım resımlerı formattan sonra tekrar goruyorum senkronıze olunca o resımler gıtmıyor
[doublepost=1526130633,1526117617][/doublepost]
Güvenlik uygulaması /temizleyici /derin temizlik kısmına girip detaylı görebilirsiniz . O kısımdan ss atarsanız beraber bakalım
Gönderdim hocam

Ekli dosyalar

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
343
Selim
Cihazım
Mi 5x
Dikkat ettim de diğer kısmında 8 küsür GB olduğu yazıyor ama sadece 3 GB lık bölümü gösteriyor . Google play den diskusage adlı uygulamayı indirip tekrar ss atabilir misiniz?

metingon

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Metin
Cihazım
Mi4
Miui dosyasına yedek yapmışsınız büyük ihtimalle. İnstagram çok fazla o kadar olmaması lazım . Mediada çok fazla . İçlerine bakın . Önemli birşey yoksa silin.
yedekleri nasıl kurtaracagim format root atıyorum hiç alan bosalmiyor hep böyle dosya yöneticisinden mi sileyim

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
343
Selim
Cihazım
Mi 5x
yedekleri nasıl kurtaracagim format root atıyorum hiç alan bosalmiyor hep böyle dosya yöneticisinden mi sileyim
Miui /backup girip yedeğinizi pc ye atın. Rootun hafizayla bir alakası yok. Format atarken sadece yüklü uygulamaları siliyorsunuz, hafıza yi da seçerseniz her şey silinir . Fotoğraflari falan da pc ye yedekleyin .

metingon

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Metin
Cihazım
Mi4
Miui /backup girip yedeğinizi pc ye atın. Rootun hafizayla bir alakası yok. Format atarken sadece yüklü uygulamaları siliyorsunuz, hafıza yi da seçerseniz her şey silinir . Fotoğraflari falan da pc ye yedekleyin .
Back-Up para istiyor nasıl yapacağım kayitli numaralarda gitti hep

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
343
Selim
Cihazım
Mi 5x
Back-Up para istiyor nasıl yapacağım kayitli numaralarda gitti hep
Mi cloud alanına yüklemek zorunda değilsiniz. Anladığım kadarıyla oraya yüklemeye çalışıyorsunuz . Numaralarınızı Google hesabıyla yada mi hesabıyla senkronizasyon yaptıysanız geri gelecektir .

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Aynı sıkıntıyı Mi3'te yaşadım... Acaba çözüm olabilir mi diye bir kaç farklı yöntem denedim ama maalesef olmadı. "Bir şeyler" hafızayı dolduruyor ve o "bir şeyler" silinmiyor. Çözüm olarak fastboot ile yeniden rom kurdum şu an sıkıntı yok benim ufaklık canavar gibi oyun oynuyor cihazla :)

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
harun
Cihazım
mi5s
O silinmeyen bir şeyler varya ben neler çektim samsung i9100 cihazımda o sıkıntıyı yaşadım aylarca çözüm aradım her şeyi denedim hafıza yok görünüyordu. Twrp dosya yöneticisi ile o dosyayı silmeye çalıştım silinmiyor neler neler denedim en sonunda bilgisayar üzerinden bi program buldum ve cihazı temizledim

MI 5s Epic 9.5.2.0 stabil

metingon

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Metin
Cihazım
Mi4
Mi cloud alanına yüklemek zorunda değilsiniz. Anladığım kadarıyla oraya yüklemeye çalışıyorsunuz . Numaralarınızı Google hesabıyla yada mi hesabıyla senkronizasyon yaptıysanız geri gelecektir .
Aynı sıkıntıyı Mi3'te yaşadım... Acaba çözüm olabilir mi diye bir kaç farklı yöntem denedim ama maalesef olmadı. "Bir şeyler" hafızayı dolduruyor ve o "bir şeyler" silinmiyor. Çözüm olarak fastboot ile yeniden rom kurdum şu an sıkıntı yok benim ufaklık canavar gibi oyun oynuyor cihazla :)
O silinmeyen bir şeyler varya ben neler çektim samsung i9100 cihazımda o sıkıntıyı yaşadım aylarca çözüm aradım her şeyi denedim hafıza yok görünüyordu. Twrp dosya yöneticisi ile o dosyayı silmeye çalıştım silinmiyor neler neler denedim en sonunda bilgisayar üzerinden bi program buldum ve cihazı temizledim

MI 5s Epic 9.5.2.0 stabil
Mi hesabında oldugu halde gitti ya mi clouddan birsey getırmek ıstedıgımde getırmıyor bara ıstıyor. Ben nasıl duzeltecem arkadaslar bılen var mı

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Mi hesabında oldugu halde gitti ya mi clouddan birsey getırmek ıstedıgımde getırmıyor bara ıstıyor. Ben nasıl duzeltecem arkadaslar bılen var mı
Mi Cloud 5GB'a kadar ücretsiz depolama alanı sunar ve bu alandan yapılan yüklemelerde her hangi bir ücret talep etmez. Sizden ücret talep edilen yere ilişkin bir ekran görünütüsü paylaşabilir misiniz?

metingon

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Metin
Cihazım
Mi4
Mi Cloud 5GB'a kadar ücretsiz depolama alanı sunar ve bu alandan yapılan yüklemelerde her hangi bir ücret talep etmez. Sizden ücret talep edilen yere ilişkin bir ekran görünütüsü paylaşabilir misiniz?

Sürekli depolama alanı bitiyor hatası veriyor telefonu parcalayasim geliyor buyrun resim

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Yazdığınız mesaj ve gönderdiğiniz ekran görüntüsü ilgisiz...

"Mi hesabında oldugu halde gitti ya mi clouddan birsey getırmek ıstedıgımde getırmıyor bara ıstıyor" yazmışsınız. Hayır sizden cloud alanınızda olan her hangi bir şeyi geri yüklerken ücret istemez.

"Sürekli depolama alanı bitiyor hatası veriyor telefonu parcalayasim geliyor buyrun resim" yazmışsınız. Mi Cloud 5GB'a kadar ücretsiz depolama alanı sunar daha fazlasını kullanmak isterseniz ücret ödemeniz gereklidir.

metingon

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Metin
Cihazım
Mi4
Yazdığınız mesaj ve gönderdiğiniz ekran görüntüsü ilgisiz...

"Mi hesabında oldugu halde gitti ya mi clouddan birsey getırmek ıstedıgımde getırmıyor bara ıstıyor" yazmışsınız. Hayır sizden cloud alanınızda olan her hangi bir şeyi geri yüklerken ücret istemez.

"Sürekli depolama alanı bitiyor hatası veriyor telefonu parcalayasim geliyor buyrun resim" yazmışsınız. Mi Cloud 5GB'a kadar ücretsiz depolama alanı sunar daha fazlasını kullanmak isterseniz ücret ödemeniz gereklidir.
Burası zaten Mi Cloud alanı alana basıp geri getirmeye çalıştıgım zaman bu ekrana yönlendiriyor beni . Ayrıca Cloud da 2.6 gb hafıza dolu gösteriyor ama bunları kurtarmak istediğimde kurtaramıyorum birde telefonumun sürekli depolama alanı bitiyor hatası gelıyor format atsamda bu böyle . Format attım ve Cloudda kayıtlı olan numaralarım hep gitti kurtarılamadı.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz fakat yaptığınız işlemleri yazmadığınız için neredeyse bir aydır çözüm bulamadınız... En iyisi ben size yapmanız gereken işlemleri teker teker yazayım ve siz kontrol edin.

Öncelikle i.mi.com adresine giriş yaparak yedeklerinizi mi cloud'da olduğundan emin olun.

Cihazınızı fastboot moduna alarak bilgisayara bağlayın ve wipe all seçeneğini işaretleyerek mi flash ile rom yüklemesini gerçekleştirin

Cihazınız açılırken sizden mi hesabınızı girmeniz istenecek. Kontrol etmiş olduğunuz hesap bilgilerinizi girin.

Hesap senkronizasyonu ayarlarınızı açık olarak belirleyin.

Bir wi-fi ağına bağlanın ve bekleyin yedekleriniz kendiliğinden yüklenecektir..

metingon

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Metin
Cihazım
Mi4
Bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz fakat yaptığınız işlemleri yazmadığınız için neredeyse bir aydır çözüm bulamadınız... En iyisi ben size yapmanız gereken işlemleri teker teker yazayım ve siz kontrol edin.

Öncelikle i.mi.com adresine giriş yaparak yedeklerinizi mi cloud'da olduğundan emin olun.

Cihazınızı fastboot moduna alarak bilgisayara bağlayın ve wipe all seçeneğini işaretleyerek mi flash ile rom yüklemesini gerçekleştirin

Cihazınız açılırken sizden mi hesabınızı girmeniz istenecek. Kontrol etmiş olduğunuz hesap bilgilerinizi girin.

dediklerin izi yapacam inşallah romu yanlış yuklemeyiz surekli depolama alanı hatası veriyor bıktım
[doublepost=1528905806,1528394992][/doublepost]

Hocam derdimi daha nasıl anlatacağım acaba telefon sürekli depolama alanı yetersiz hatası veriyor sürekli hafıza yetersiz uyarısı veriyor yer kaplayan photo_blob. uzantılı dosyalar var temizleme yapmak istedigimde 2-3 GB boyutunda dosyalar var mı flash rom yüklemesi nasıl yapacağım

Son düzenleme:
Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!