Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
Oppo'nun kendi telefonlarıda kullandığı ColorOs işletim sistemi Mi2 için resmi olarak çıkmaktadır.
Henüz beta aşamasında olan romun 2.xx beta sürümleri test edilmektedir. Dileyen kullanıcılar 1.xx beta sürümünü deneyebilir. Rom taban olarak Cyanogen 4.2.2 sürümünü kullanmaktadır.
Romda Fm radyo, ve ColorOs'a özel bazı güvenlik uygulamaları bulunmamaktadır. Türkçe dil seçeneği mevcuttur.

Rom Sayfası

Alternatif indirme:  

İndirme işleminden sonra md5  kontrolü yapınız.
MD5 hash = f4fa7f93ca15418b275913452ad6de5f 

Gapps mini

Root

Kurulum
Cvm ile nandroid backup alıyoruz.
System, data, cache ve dalvik wipe işlemlerini yapıyoruz.
İnstall zip seçeneği ile romu kurup telefonu açıyoruz.
Sistem açıldıktan sonra tekrar recovery girip root ve gapps paketlerini kuruyoruz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23
Cvp: Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

Hocam md5 kontrolu yapdim. tamamdir... 
Peki hocam ben anlatdiginiz gibi Color OS kurduktan sonra, istedigim zaman bilgisayardan flash yaparak miui original romu kura bilirmiyim. Color OS kuraraken telefonun IMEI kodu felan bozula bilirmi?

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

mv_9522 pid=6440 dateline=1406820888' Alıntı:
Peki hocam ben anlatdiginiz gibi Color OS kurduktan sonra, istedigim zaman bilgisayardan flash yaparak miui original romu kura bilirmiyim. Color OS kuraraken telefonun IMEI kodu felan bozula bilirmi?

Evet miflash ile orjinal roma dönebilirsiniz. Son sürüm cvm kurulu ise resmi sürüm veya multilang miui sürümlerini de kurabilirsiniz.

Cvm üzerinden rom değiştiririken wipe işlemlerini şu şekilde yapabilirsiniz: System, data, cache ve dalvik bölümlerini formatlamak yeterli.

Rom değiştirmeden sürüm yükseltme işlemlerinde wipe işlemlerine gerek yoktur. Açılmama gibi durumlarda cache ve dalvik bölümlerini formatlamak yeterlidir.

ColorOs, smartisan, cm, mokee gibi bir çok farklı rom kurdum kaldırdım hiç imei sorunu yaşamadım. 
Tedbirli davranmak istiyorsanız bu konunun 4 maddesine bakabilirsiniz.
http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-Mi2-S-Teknik-konu.html
Gerekmediği durumlarda geri yükleme işlemini denemeyiniz.

12dyl1983

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Velid Kaya
Cihazım
Mİ 8 6/128
Meslek
Eczacı Teknisyeni
Konular
17

Tesekkurler :)

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23

proton252 pid=6445 dateline=1406821948' Alıntı:

Evet miflash ile orjinal roma dönebilirsiniz. Son sürüm cvm kurulu ise resmi sürüm veya multilang miui sürümlerini de kurabilirsiniz.

Cvm üzerinden rom değiştiririken wipe işlemlerini şu şekilde yapabilirsiniz: System, data, cache ve dalvik bölümlerini formatlamak yeterli.

Rom değiştirmeden sürüm yükseltme işlemlerinde wipe işlemlerine gerek yoktur. Açılmama gibi durumlarda cache ve dalvik bölümlerini formatlamak yeterlidir.

ColorOs, smartisan, cm, mokee gibi bir çok farklı rom kurdum kaldırdım hiç imei sorunu yaşamadım. 
root ve gapps paketlerinin CWM recovery ile nasil kuracagimi anlata bilirmisiniz ( adim adim kisaca olarak) Lutfennn...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

mv_9522 pid=6490 dateline=1406872381' Alıntı:
proton252 pid=6445 dateline=1406821948' Alıntı:

root ve gapps paketlerinin CWM recovery ile nasil kuracagimi anlata bilirmisiniz ( adim adim kisaca olarak) Lutfennn...

Aynen rom kurar gibi hocam. 

Önce zip'li dosyaları telefona kopyalayın
Telefonu kapatıp CWM'ye grin
İnstall .zip from SD seçeneğine tıklayın
Kopyalamış olduğunuz .zip uzantılı dosyayı seçin
Yüklenmesini bekleyin
Yüklendikten sonra reboot seçeneği ile telefonu baştan başlatın
Daha sonra aynı işlemi diğer dosya için de yapın

Aynı anda iki tane zip flashlamanız pek tavsiye edilen bir durum değildir o nedenle önce birini tamamen bitirin ondan sonra aynı işlemlerle diğerini flashlayın.

Her hangi bir sorunla karşılaşmamak için işlemleri tamamen bitirdikten sonra wipe davik cache ve wipe cache işlemlerini yapmanızı tavsiye ederim. (full wipe değil)

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23

Hocam tesekkurler. Boyle bir problem daha varki mi2 de CWM acildikda system 1 ve system 2 cikiyor.bu dedikleeinizi hangisine uyguyacam

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

mv_9522 pid=6530 dateline=1406893622' Alıntı:
Hocam tesekkurler. Boyle bir problem daha varki mi2 de CWM acildikda system 1 ve system 2 cikiyor.bu dedikleeinizi hangisine uyguyacam

Hocam galiba dual boot kurdunuz... Romu hangisine kurduysanız o bölüme flashlamanız gerekli ama mi2'de dual boot nasıl işliyor tam emin değilim o nedenle @proton252 hocamı beklesek daha iyi olur bence :)

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23

cantara pid=6531 dateline=1406894354' Alıntı:
mv_9522 pid=6530 dateline=1406893622' Alıntı:

Hocam galiba dual boot kurdunuz... Romu hangisine kurduysanız o bölüme flashlamanız gerekli ama mi2'de dual boot nasıl işliyor tam emin değilim o nedenle @proton252 hocamı beklesek daha iyi olur bence :)
hocam dual boot kurmadim, genellikle mi2 -de 2 system var, diger telefonlardan farkli. original recovery ile kullandigin zaman her seferinde Romu ayri-ayri systemlere yukluyor. Bencede @proton252 arkadasi beklesem iyi olur. nede olsa onunda telefonu mi2s, system olarak ayni ve o Rom-lari kurup denemis...

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

@mv_9522, dediğiniz gibi mi2, mi3 çift sistem bölümüne sahiptir. Dual boot seçeneğini açmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken romu hangi bölüme kuracaksanız sırası ile wipe işlemlerini yapmanız (rom değiştirme durumunda gerekli sadece).
Gapps, root gibi paketleri kurarken aynı sistem bölümüne kurmanız gerekir.

Üst Alt