Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

'Xiaomi Mi2/2S' forumunda proton252 tarafından 5 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. Oppo'nun kendi telefonlarıda kullandığı ColorOs işletim sistemi Mi2 için resmi olarak çıkmaktadır.
    Henüz beta aşamasında olan romun 2.xx beta sürümleri test edilmektedir. Dileyen kullanıcılar 1.xx beta sürümünü deneyebilir. Rom taban olarak Cyanogen 4.2.2 sürümünü kullanmaktadır.
    Romda Fm radyo, ve ColorOs'a özel bazı güvenlik uygulamaları bulunmamaktadır. Türkçe dil seçeneği mevcuttur.

Rom Sayfası
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    Alternatif indirme:  
    İndirme işleminden sonra md5  kontrolü yapınız.
    MD5 hash = f4fa7f93ca15418b275913452ad6de5f 

Gapps mini

Root

Kurulum
    Cvm ile nandroid backup alıyoruz.
    System, data, cache ve dalvik wipe işlemlerini yapıyoruz.
    İnstall zip seçeneği ile romu kurup telefonu açıyoruz.
    Sistem açıldıktan sonra tekrar recovery girip root ve gapps paketlerini kuruyoruz.

2. Cvp: Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

Hocam md5 kontrolu yapdim. tamamdir... 
    Peki hocam ben anlatdiginiz gibi Color OS kurduktan sonra, istedigim zaman bilgisayardan flash yaparak miui original romu kura bilirmiyim. Color OS kuraraken telefonun IMEI kodu felan bozula bilirmi?

3. Cvp: Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

Evet miflash ile orjinal roma dönebilirsiniz. Son sürüm cvm kurulu ise resmi sürüm veya multilang miui sürümlerini de kurabilirsiniz.

Cvm üzerinden rom değiştiririken wipe işlemlerini şu şekilde yapabilirsiniz: System, data, cache ve dalvik bölümlerini formatlamak yeterli.

Rom değiştirmeden sürüm yükseltme işlemlerinde wipe işlemlerine gerek yoktur. Açılmama gibi durumlarda cache ve dalvik bölümlerini formatlamak yeterlidir.

ColorOs, smartisan, cm, mokee gibi bir çok farklı rom kurdum kaldırdım hiç imei sorunu yaşamadım. 
    Tedbirli davranmak istiyorsanız bu konunun 4 maddesine bakabilirsiniz.
    Gerekmediği durumlarda geri yükleme işlemini denemeyiniz.

4. Cvp: Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

Tesekkurler :)

5. Cvp: Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

root ve gapps paketlerinin CWM recovery ile nasil kuracagimi anlata bilirmisiniz ( adim adim kisaca olarak) Lutfennn...

6. Cvp: Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

Aynen rom kurar gibi hocam. 

Önce zip'li dosyaları telefona kopyalayın
    Telefonu kapatıp CWM'ye grin
    İnstall .zip from SD seçeneğine tıklayın
    Kopyalamış olduğunuz .zip uzantılı dosyayı seçin
    Yüklenmesini bekleyin
    Yüklendikten sonra reboot seçeneği ile telefonu baştan başlatın
    Daha sonra aynı işlemi diğer dosya için de yapın

Aynı anda iki tane zip flashlamanız pek tavsiye edilen bir durum değildir o nedenle önce birini tamamen bitirin ondan sonra aynı işlemlerle diğerini flashlayın.

Her hangi bir sorunla karşılaşmamak için işlemleri tamamen bitirdikten sonra wipe davik cache ve wipe cache işlemlerini yapmanızı tavsiye ederim. (full wipe değil)

7. Cvp: Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

Hocam tesekkurler. Boyle bir problem daha varki mi2 de CWM acildikda system 1 ve system 2 cikiyor.bu dedikleeinizi hangisine uyguyacam

8. Cvp: Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

Hocam galiba dual boot kurdunuz... Romu hangisine kurduysanız o bölüme flashlamanız gerekli ama mi2'de dual boot nasıl işliyor tam emin değilim o nedenle @proton252 hocamı beklesek daha iyi olur bence :)

9. Cvp: Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

hocam dual boot kurmadim, genellikle mi2 -de 2 system var, diger telefonlardan farkli. original recovery ile kullandigin zaman her seferinde Romu ayri-ayri systemlere yukluyor. Bencede @proton252 arkadasi beklesem iyi olur. nede olsa onunda telefonu mi2s, system olarak ayni ve o Rom-lari kurup denemis...

10. RE:

@mv_9522, dediğiniz gibi mi2, mi3 çift sistem bölümüne sahiptir. Dual boot seçeneğini açmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken romu hangi bölüme kuracaksanız sırası ile wipe işlemlerini yapmanız (rom değiştirme durumunda gerekli sadece).
    Gapps, root gibi paketleri kurarken aynı sistem bölümüne kurmanız gerekir.

11. Cvp: Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

hocam dual boot bolumunu acmiyorum. 
    bak arkadas hali- hazirda benim telefonumda gelistirici 4.8.1 rom kurulu ve original recovery
    recovery-den update.zip adlandirdigim CWM recovery-i kurdum ( buraya kadar tamam)
    simdi yeniden telefonu recovery moduna aldim, CWM recovery acildi.
    orada system1 ve system2 bolumu aciliyor
    hangisini secmeliyim ve ne sekilde isleme devam etmeliyim.

12. Hangi bölüm olacağı fark etmez, birini seçip wipe işlemlerini yapın sonra romu kurun telefonu yeniden başlatın. Açılınca tekrar yeniden başlatıp romu kurduğunuz bölüme gapps ve root dosyalarını kurun. Hepsi bu :)

13. Cvp: Mi2/S ColorOs Beta 4.2.2

Tesekkurler hocam kurdum nihayet... Zahmetlerinden dolayi tesekkur ederim...
    Ama google play store calismiyor... Gapps dosyasini kurduktan sonra telefona google play store yuklenmeliydi diyilmi?

14. RE:

Gözünüz aydın, evet yüklenmiş olması lazımdı fakat böyle sorunlar olabiliyor. En temiz çözümü Root, es file explorer gibi bir program kullanarak /system/app/ içindeki com.google.*** şeklindeki dosyaları silip gapps paketini baştan kurmak.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...