Sohbet Mi13 mü Mi 12T pro mu

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Hocam 2 tane kullansın eyvallah ama 3 ayrı imei varsa ve siz tek hat kullanıyorsanız 12 aylık döngü ile kayıtsız kullanamaz mısınız
Hocam 3 imeili telefon olsa dediğini olur benim dediğim s23 e 3 sim takılıyor 2 fiziki 1 e sim ama sadece iki hattı aynı anda kullanabilirsiniz yani 2 IMEI var cihazda 8 ay kullanılabilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mesela bu telefondan alın kayıt yaptırmadan kullanabilirsiniz

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Sayın mcaglarr
eSIM ile normal SIM arasındaki fark nedir?

eSIM, fiziksel bir nano SIM kullanmak zorunda kalmadan operatörünüzün sağladığı hücresel veri planını kullanmanıza olanak tanıyan dijital bir SIM'dir

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
bu 4 ay lık süreç yıl başında sıfırlanıyor evet ama tek yılbaşı için geçerli yani 2.kez 4 aylık sürece girip kullanıp kapandığında yılbaşında tekrar sıfırlanmıyor.Yılbaşında sıfırlanma mubabbeti 1 kez oluyor.
Hocam merhaba, sanırım haklısınız.

Başka bir yerde okudum. Yurtdışı telefonları 4 + 4 şeklinde, en fazla 3 yıl kullanmak mümkünmüş.

2 yıl mı, 3 yıl mı, bu konuyu netleştirebilirsek iyi olacak. Yasanın ilgili maddesini biliyorsanız link verebilir misiniz ?

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
51
Ama farkeden ne olacak ki 8 ayın gunu kurtarmaktan baska faydası yok

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Hocam anlıyorum sizi... Ben de bugüne kadar yurtdışından aldığım telefonlarımı, imei kayıt ücretini ödeyerek kullandım.

Ancak IMEI kayıt ücretleri epeyce tuzlu olmaya başladı.

Ne yapalım işte, eski - yeni telefonlarımızı bir arada kombine ederek, cebimize olan maliyeti düşürmeye çalışıyoruz.

Telefonlara direnç olmadan işlem yapılabilse, imei değiştirerek kullanma yoluna gideceğim de... Sıfır aldığım telefonu önden açtırmak bana mantıklı gelmiyor.

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
51
Anca 2 tane telefon olacak sure bitince ondan ona gecersen 2 yıl 3 yıl mı olur bak o zaman bir anlamı olur

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Hemen hemen herkesin bir tane imei kayıtlı eski telefonu var zaten...

Bir tane de yurtdışı yeni model telefon alıp, 8 ay burdan, 4 ay ordan idare edeceğiz gari...

Iphone'lardaki gibi Handoff - icloud gibi özellikler android'lerde olsaydı, evde oturduğumuz yerden yeni telefonumuzu kesintisiz kullanabilirdik.

Gerçi iphone fiyatlarına bakınca, bizler için aşırı tuzlu. Iphone fiyatları yakar bizi yakar.

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Hocam merhaba, sanırım haklısınız.

Başka bir yerde okudum. Yurtdışı telefonları 4 + 4 şeklinde, en fazla 3 yıl kullanmak mümkünmüş.

2 yıl mı, 3 yıl mı, bu konuyu netleştirebilirsek iyi olacak. Yasanın ilgili maddesini biliyorsanız link verebilir misiniz ?
yasa filan bilmiyorum deneyen kişilerin yorumunu aktardım.3 yıl sürmesi imkansız.ilk süre 8 ay ikinc defa sıfırlandı oldu sana 16 ay yani nerdeyse 1.5 yıla denk geliyor

yasa filan bilmiyorum deneyen kişilerin yorumunu aktardım.3 yıl sürmesi imkansız.ilk süre 8 ay ikinc defa sıfırlandı oldu sana 16 ay yani nerdeyse 1.5 yıla denk geliyor
Tabi bu yazdığım çift hat telefonlar için geçerli.tek simli ise süre yarı yarıya kısalır

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15

Tabi bu yazdığım çift hat telefonlar için geçerli.tek simli ise süre yarı yarıya kısalır
Tabi bu durumda bizler de, 2 dönem kullanıp tecrübe etmeden anlayamayacağız.

Yeni aldığım Poco F5 telefonu bu sene 18 Temmuzdan itibaren kayıtsız kullanmaya başlayacağım.

Neyse... 2025'e kadar aynı telefonu kullanmaya devam edip 2026'ya geçersem, 4'er ay süreli imei izninin devam edip etmediğini bildiririm.

Son düzenleme:
Üst Alt