Mod Mi11 Ultra Leica Kamera Modülü ( Diğer modeller için denenebilir )

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Hocam modülü kaldırıyorsun sonrasında kamera uygulama güncellemelerini kaldır diyorsun geri geliyor gelmez ise orginal kamera apk sını yükleyebilirsin. Konuya eklerim iftardan sonra
geri dönüş oldukça basit yani 😊 ama 11 ultra kullanıyorsan fotoğrafçılık ile ilgiliysen beğenirsin
zaten bu telefonu alma sebebim kamerası. 3 kameranın hepsinde ois var. hepsi 50 mp ve ana kamerasının diyaframı ve sensör büyüklüğü aşırı iyi. canon 60d prf. makinemde var ama gezide v.s nerdeyse hiç kullanmıyorum 11 ultra her işimi görüyor. tabi instagrama attığım zaman kaliteden eser kalmıyor

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi Mi11 Ultra da sıkıntısız her özellik çalısıyor kendim denedim ve çok memnunum diğer hangi modelde çalısıyor bilmiyorum ama deneyip yorum kısmına yazarsanız ekleme yaparım diğer modelleri kullanan arkadaşlarda faydalanır.

Not: Kurulum için root gereklidir.

* Yükleme sırasında doğabilecek sorunlarda sorumluluk size aittir.

XİAOMİ ANDROİD 12 ve 13 lü Telefonlara LEİCA KAMERA MODÜLÜ KURULUMU

1-Magisk e girin SAĞ Altta Modül yerine gelin ve Üstteki DAHİLİ DEPOLAMADAN YÜKLE Yazan yere tıklayıp açılan yerden verdiğim MagiskDelta.zip Dosyasını Seçin ve Kurulacaktır.
Kurulum Bitince Yeniden Başlatın.

Telefon Açılınca Ana Ekranda Magisk Delta Apk si de Belirecek.(Eğer belirmez ise apk dosyasını indirin kurun) Magisk Delta ya girip SAĞ ÜSTTE ki Çark simgesine Tıklayın Açılan yerde ZYGİSK ve Magisk HİDE yi Aktifleştirin ve Telefonu Yeniden Başlatın.
Telefon Açılınca...

2- Magisk Deltayı açıp Modül kısmına gelin. Üstteki DAHİLİ DEPOLAMADAN YÜKLE Yazan yere tıklayıp açılan yerden Size verdiğim LSPosed-v1.8.5-6649-zygisk-release.zip Dosyasını Seçin ve Kurulacaktır.
Kurulum Bitince Yeniden Başlatın.
Telefon Açılınca Ana Ekranda LSPosed Apk si de Belirecek.

3- LSPosed Kurulduktan sonra
Size verdiğim core-patch-4.1.apk sini Kurun. Kurar kurmaz Üstte LSPosed in Bildirimi Gelecek Core Patch i Etkinleştirmeniz için. O gelen Bildirime Tıklayın LSPosed açılacak ve CorePatch in LSPosed içindeki Bölümü Açılacak. Ordan CorePatch i Etkinleştirin.

4- Google Play Store dan Termux u Kurun. Termux u açın.
su yazın ve Enter e basın. Sonra
setprop persist.sys.allow_sys_app_update 1 Bunu kopyalayıp Yapıştırıp Enter e Basın.
TERMUX taki işlemler Bu kadar. Termux Çalışır vaziyette Kalsın Şimdilik..

5 - Magisk Delta yı açıp SAĞ taraftaki Modül Bölümüne Gelin. Üstteki DAHİLİ DEPOLAMADAN YÜKLE Yazan yere tıklayıp açılan yerden Size verdiğim Leica Son Sürüm-Magisk-MIUI_Camera-Leica-v230210-release-MIUI14 Dosyasını Seçin ve Kurulmaya Başlayacaktır.
Kurulum Ekranında
Size 3 Defa soru Soracak İyi Takip Etmeniz Gerekiyor
Sorular sorduğunda kurulum ekranında
Volume +
Volume -
Yazacak bu soruların ilkine SES YÜKSELTME TUŞU (Volume +) na BASACAKSINIZ Bu yazılar çıktığında Volume + ya bastığımızda Kurulum bir sonraki soru için ilerleyecek.
Tekrar
Volume +
Volume -
Çıktığında SES YÜKSELTME TUŞU (Volume +) na BASACAKSINIZ Bu yazılar çıktığında Volume + ya bastığımızda Kurulum bir sonraki soru için ilerleyecek.

Bu iki soruyu SES YÜKSELTME TUŞU (Volume +) ile Cevaplıyoruz.

Son kez
Volume +
Volume -
Soruları Çıktığında SES AZALTMA TUŞU (Volume - ) na BASACAKSINIZ Bu yazılar çıktığında Volume - ye bastığımızda Kurulum Soruları Bitecek ve ilerleyecek Kurulum Bitene kadar Bekleyin

Kurulum Bitince Yeniden Başlat yazısı Çıkacak ve Yeniden Başlatın.

6- Telefon Açılınca Size Verdiğim Leica Kamera Modülü Son Sürüm_4.7.221212.1.apk Uygulamasını Kurun ve Telefonu Yeniden Başlatın.

Telefon Açılınca Kamera uygulamasını Açın.

güncelleme günlüğü​

• Temel sürümü v4.5.002120.1'e güncelleyin (Xiaomi CIVI 2 kamera)
  • qigsaw_5.0.0.0_2.0.json'un Mimoji kaynak sürümünü geri yükleyin
  • Sevimli sürüm özelleştirmesi eklendi
  • Daha fazla Sekme stili özelleştirmesi ekleyin
  • Sokak çekim modunda fotoğraf çekerken sessizlik olmaması sorununu düzeltin
  • Tüm modeller için HEIF biçimi seçeneğinin kilidini açın
  • Tüm modeller için video modu eklendi 720p/1080p/4K 24 Fps
  • Bazı çevirileri optimize edin (v4.5.002120.0 kameradan taşınır)
  • Gelişmiş ayarlar ve laboratuvar seçenekleri için Japonca çeviri eklendi

adımları izleyerek indirdim. şimdilik göze batan bir sorun ile karşılaşmadım. Aİ modunda 4k cekim yapmıyor ama 1080p de sadece 30 fps yapıyor bu biraz üzdü acaba değiştirilebilir mi.

semthan250

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
özgür
Cihazım
redmi note 8
Konular
38
11t pro telefonuma konuda anlatıldığı şekilde yükledim başarılı bi şekilde yüklendi yüklemek istiyen arkadaşlara tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-04-07-04-05-46-663_com.android.camera.jpg
    Screenshot_2023-04-07-04-05-46-663_com.android.camera.jpg
    520,8 KB · Görüntüleme: 76
  • Screenshot_2023-04-07-04-12-53-517_com.android.camera.jpg
    Screenshot_2023-04-07-04-12-53-517_com.android.camera.jpg
    278,1 KB · Görüntüleme: 77

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Termux yazınca çıkmıyor, hangi yazılımı kullanıyorsun?

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Termux yazınca çıkmıyor, hangi yazılımı kullanıyorsun.

Diğer hepsi kurulu ancak bende ki ücretsiz versiyon galiba.
google play sertifikalı değilse ondan çıkmıyor olabilir hocam apk olarak indirip kurabilirsiniz. Sizde olan ilk sürümü bu arada bundan sonra baya güncelleme yayınlandı.

adımları izleyerek indirdim. şimdilik göze batan bir sorun ile karşılaşmadım. Aİ modunda 4k cekim yapmıyor ama 1080p de sadece 30 fps yapıyor bu biraz üzdü acaba değiştirilebilir mi.
hocam orjinal de 4 k çekiyormuydu ai de ? aylık güncelleme yayınlıyorlar umarım gelicek güncellemede düzelir.

zaten bu telefonu alma sebebim kamerası. 3 kameranın hepsinde ois var. hepsi 50 mp ve ana kamerasının diyaframı ve sensör büyüklüğü aşırı iyi. canon 60d prf. makinemde var ama gezide v.s nerdeyse hiç kullanmıyorum 11 ultra her işimi görüyor. tabi instagrama attığım zaman kaliteden eser kalmıyor
kesinlikle mükemmel sensörler var tek sıkıntı stock kamera yazılımı bunu karşılıyamıyor. Gcam ile full res modülü efsane yapıyor bizim cihazı leica modülüde günü kurtarıyor :) bu arada modlu instgram bir nebze video paylaşımının kalitesini arttırıyor.

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
google play sertifikalı değilse ondan çıkmıyor olabilir hocam apk olarak indirip kurabilirsiniz. Sizde olan ilk sürümü bu arada bundan sonra baya güncelleme yayınlandı.

hocam orjinal de 4 k çekiyormuydu ai de ? aylık güncelleme yayınlıyorlar umarım gelicek güncellemede düzelir.

kesinlikle mükemmel sensörler var tek sıkıntı stock kamera yazılımı bunu karşılıyamıyor. Gcam ile full res modülü efsane yapıyor bizim cihazı leica modülüde günü kurtarıyor :) bu arada modlu instgram bir nebze video paylaşımının kalitesini arttırıyor.
Modlu instagramdan kastın instagram aero ise onu kullanıyorum ve ayarlardan kalite ayarınıda yaptım ama bi ıphone kadar kaliteli yüklenmiyor yinede 4k 60 fps videoyu 480p gibi yüklüyor çok acı verici

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Modlu instagramdan kastın instagram aero ise onu kullanıyorum ve ayarlardan kalite ayarınıda yaptım ama bi ıphone kadar kaliteli yüklenmiyor yinede 4k 60 fps videoyu 480p gibi yüklüyor çok acı verici
instander bir tık daha kaliteli paylaşıyor testini yapmıstım belkide psikolojik ama sende dene bir hocam :) ama ne olursa olsun dediğin doğru video konusunda paylaşımlar oldukça düşük kalitede oluyor.

the_iceberg

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Konular
2

Miui 13 sürümünü buldum, yükledim çalıştı.
Ben şimdiye kadar sadece magisk versiyonunu güncelliyormusum, apk hep eski kalıyormuş.

Teşekkürler 🙏

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Avuç deklanşör seçeneğinde 1 kere çektiğiniz zaman 2. kez avuç deklanşörü çalışmıyor. kapatıp tekrar açmanız gerekiyor özelliği. kısacası avuk deklanşörü tek kullanımlık gibi :D

ademacar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi 11T PRO
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
11t pro telefonuma konuda anlatıldığı şekilde yükledim başarılı bi şekilde yüklendi yüklemek istiyen arkadaşlara tavsiye ederim
örnek 2 resim çekebilir misiniz hocam farkı görmek için. Birde fark var mı gerçekten ben kendi kamerasını renkler aşırı beyaz olduğu için gcam kullanıyorum sarı doğal ton için mümkünü varsa yakın birinin portre yüzünü çekme şansın var mı?

Üst Alt