Yardım Mi10tpro IMEI repair sonrası ön ve arka kamera çalışmıyor

ShuUuJiN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
mi9t
Konular
1
İmei repair Kamerayi etkileyecek birsey degildir.
Donanimsal Mudahele veya Bir Darbe-Sivi arizasi gormedi ve Baska romlarda denendi ise aklima gelen tek mantikli aciklama, Persist ihtimalidir. Ki bu da cok dusuk ihtimaldir kamerayi etkiledigini hic duymadim.

Tavsiye olarak fastboottan Eng rom atip en dusuk surumlerden stock roma Yine fastboot ile gecmeniz ve Cihaz acilinca "en son paketi" indir diyerek guncellemenizdir. Bu bazi sorunlar cozebilir.
Persist geri yükleme yapıldı yine cözüm olmadı fakat haklısın cihaz sıvı teması gördü ama ne hikmetse tamire verdiğimde sadece ekranın sıvı ile temas ettiği donanım ile ilgili herhangi bir temas olmadığı bilgisini aldım sadece ekran değişimi ve IMEI repair aynı gün yapıldı.ama enson farklı tamirciye verdiğimde IMEI repair den kaynaklı olduğu bilgisini aldım cihazın şuan ne ön ne arka nede flash ı çalışmakta bunlardan öte herhangi bir sorun görünmüyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Diğer sensörler çalışıyor mu? Misal ekran döndürme açıkken yatay konuma alınca ekran dönüyor mu? Yakınlık sensörü çalışıyor mu?
Kamera harici herşey açılıyor

Diğer sensörler çalışıyor mu? Misal ekran döndürme açıkken yatay konuma alınca ekran dönüyor mu? Yakınlık sensörü çalışıyor mu?
Kameralar ve flash harici herşey sorunsuz açılıyor

Hocam adımları doğru şekilde yapıyorsunuz dimi blokları silip ondan sonra qcn yüklüyor sunuz ?
Valla netten izlediğim kadarı ile IMEI tools ile efs silip qcn dosyasını aktarıyorum sona geldiğimde hata veriyor

ilyas1212

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilyas
Cihazım
oneplus 9R
Konular
10
Teşekkürler denemediğim costum rom aosp ve stock rom kalmadı hepsinde aynı hatayı almaktayım cihazı tamire verdiğimde de kamerada sorun olmadığı bilgisini almaktayım en son verdiğim yer IMEI repair sonrası qcn dosyası değişmiştir dedi o yüzden olabileceğini fakat qcn dosyası yüklerken hata almakta olduğunu o yüzden sorunun halledemediği bilgisini vermektedir.

Stock eu ve aosp rom denedim sorun halen devam etmekte
o halde yedeğin var ise kendi cihazının bozulmamış onu denemelisin diyeceğim başka bir şey aklıma gelmiyor. Qcn reset kodlarına yanlış bir harf yazmış olabilirsin ve belki o kodlarda kamera kodlarıdır geçmiş olsun.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Desenize sivi temasli diye hocam.
İki ihtimal var. Ya kameralar arizalandi sivi temasta. Ki Anakartta sivi temas yok dediniz bu dusuk ihtimal.
Yuksek ihtimal ise Mi10T serisinde kamera yaninda bord ustune takilan kucuk bir civata var. Oraya uzun civata atilinca yollar kopuyor ve kameralar gidiyor. Daha once bu durumu yasayan arkadaslarda var.
%99 bu durum var.
Çamur atmak gibi olmasin ama teknik servis hatasi diyorum.

kaanpasa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note
Meslek
Özel Sektör
Konular
7
İki ihtimal var. Ya kameralar arizalandi sivi temasta. Ki Anakartta sivi temas yok dediniz bu dusuk ihtimal.
Yuksek ihtimal ise Mi10T serisinde kamera yaninda bord ustune takilan kucuk bir civata var. Oraya uzun civata atilinca yollar kopuyor ve kameralar gidiyor. Daha once bu durumu yasayan arkadaslarda var.
%99 bu durum var.
Olabilir

ShuUuJiN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
mi9t
Konular
1
İlginize çok teşekkür ederim ankara xiaomi yetkili servis yolu göründü sanırım.

%99 bu durum var.

kaanpasa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note
Meslek
Özel Sektör
Konular
7

Baksınlar İyi Olur

Üst Alt