Soru Mİ10T Pro'dan Oneplus 8T'ye geçmek mantıklımı sizce?

nanelimon2048

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi TIĞLI
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Denizci
Konular
38
Eskiden fiyat farkı daha çoktu ama şu durumda biraz daha verip 2 yıl garantili almak daha mantıklı bence.
Hocam kime göre neye gore daha mantıklı. Kendi düşüncelerimi lans edeyim.
1. Mi 10T pro 8/256 yı ele alacak olursak garantili-yurt dışı fiyat farkı 1500-2000 tl. Az fark değil.
2. Ben asla stock rom ile kullanmiyorum telefonu. Bl kilidini açıp rootlu ve custom rom kullanmayı tercih ediyorum. Bu sebeple garanti dışı kalacak zaten
3. En az 5 yıldır iyi sevideye xiaomi kullanıcısıyım. Eşime dostuma akrabalarıma hep xiaomi aldırdım ve yıllardır kullanıyorlar. Hiç birinden fabrikasyon bir hata çıkmadı ( tabiki şans işi)
Bu sebeplerden dolayı fabrikadan çıkan aynı telefona fazladan paralar vermek mantıklı gelmiyor bana.
NOT: Yazılım işlerinden anlamayan telefonu aldığı gibi kullanan kullanıcılara lafım yok!

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Hocam kime göre neye gore daha mantıklı. Kendi düşüncelerimi lans edeyim.
1. Mi 10T pro 8/256 yı ele alacak olursak garantili-yurt dışı fiyat farkı 1500-2000 tl. Az fark değil.
2. Ben asla stock rom ile kullanmiyorum telefonu. Bl kilidini açıp rootlu ve custom rom kullanmayı tercih ediyorum. Bu sebeple garanti dışı kalacak zaten
3. En az 5 yıldır iyi sevideye xiaomi kullanıcısıyım. Eşime dostuma akrabalarıma hep xiaomi aldırdım ve yıllardır kullanıyorlar. Hiç birinden fabrikasyon bir hata çıkmadı ( tabiki şans işi)
Bu sebeplerden dolayı fabrikadan çıkan aynı telefona fazladan paralar vermek mantıklı gelmiyor bana.
NOT: Yazılım işlerinden anlamayan telefonu aldığı gibi kullanan kullanıcılara lafım yok!
Bence diye belirttiğime göre bana göre tabi ki. 5-6 bin TL veriyorsan 2 yıl garanti için 1500-2000 TL çok değil.
Yazılım işinden ne kadar anlarsan anla. Yazılım yüklerken bir şeyler ters giderse cihaz brick olabilir. Hep bunu anlatıyorum ama başıma gelen olay şöyle:
Mi 8 cihazım garantiliydi ve sürekli yazılım yüklerdim. Bir defasında yazılım yüklerken hata aldım ve cihaz açılmaz oldu. Bilgisayar hiç bir şekilde görmüyordu.
Servise gönderdim ve ücretsiz anakart değişimi yapıldı :)
Bootloader kilidini açınca garanti dışı kalıyor deniliyor ama cihaz açılmadığı için servis kilidin durumunu göremiyor :)
Zaten cihaz açılıyor olsa ben yazılım yüklerim :) Bence asıl yazılım yükleme işiyle çok uğraşanlar garantili almalı.
En başta da söylediğim gibi bunlar benim düşüncelerim.

snn53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
mi10t
Konular
9
Mi10t pro ips ekrani ve ana kamerasi ile gayet yeterli gibi, oneplus 8t ise hem ana hem geniş açi kamera ile üzmez. Mi9 kullanmiş biri olarak mi9 un kamera lensleri ile ayni 8t. Kamerasi 110 puan almiş, mi10t pro ise 118 puan sanirim. Ama geniş açi kamera da 8t çok çok daha iyidir. Ayrica ekran vs 8t çok onde amoled ile. 5g olarak 8t ve 9r bunlarin 5g si burda iş yapmaz hindistan çin için. Ama mi10t grubu ulkemizde birebir. 8t guzel cihaz onumuzdeki gunlerde 9rt geliyor, eğer 5g bantlari avrupa icin uygunsa mi10t den geçicem bende ona.

Üst Alt