Sohbet Mi10T Pro Kullanıcı Yorumları

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Yakın zamanda Aosp roma geçtim bu cihazda. Cihazın yeniden doğuşu gibi birşey oldu. Ne yakınlık sensörü ne mikrofon sorunu yaşıyorum. Leica kamerada cabası. Kamera için cihaz değişimi düşünüyordum, ilaç gibi geldi.

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
131
Yakın zamanda Aosp roma geçtim bu cihazda. Cihazın yeniden doğuşu gibi birşey oldu. Ne yakınlık sensörü ne mikrofon sorunu yaşıyorum. Leica kamerada cabası. Kamera için cihaz değişimi düşünüyordum, ilaç gibi geldi.
Merhaba,

Yaşanılan mikrofon ve sensör sorunu donanımsaldır. Siz ya daha önceden yaşamadınız o zaman bu sorunları ya da şuan farketmiyorsunuz. Yazılım ile nasıl düzelmiş olabilir donanımsal bir sorun rica etsem açıklar mısınız gerçekten öğrenmek isterim hatta ikna olursam ben de aosp rom kurabilirim

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Merhaba,

Yaşanılan mikrofon ve sensör sorunu donanımsaldır. Siz ya daha önceden yaşamadınız o zaman bu sorunları ya da şuan farketmiyorsunuz. Yazılım ile nasıl düzelmiş olabilir donanımsal bir sorun rica etsem açıklar mısınız gerçekten öğrenmek isterim hatta ikna olursam ben de aosp rom kurabilirim
Bu cihazdan bende 2 adet var, sensör sorunlarını rom ile aşmadım. Her iki cihazı da cihazı aldığım günden beri bu sorunları yaşamadım. Yaşadığım tek sorun şarj soketiyle ilgiliydi, onu değiştirttim çözüldü. Yukarıdaki mesajımda, sanki AOSP rom sonrasında bu sorunlar çözülmüş gibi bir izlenim oluşmuş sanırım. Düzeltmek istedim.

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
30
Merhaba, hangi romu kullanıyırsunuz?

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
30
Merhaba,

Bazı romlar sensör parametrelerini doğru ayarlayabiliyor. Böylelikle sensörden eksik veya hatalı veri gelse de bu ihtimal gözetilerek yapılan ayarlamalar sensörün sağlıklı çalışmasını sağlayabiliyor.

Bu tarz sorunlarınız varsa ve devam ediyorsa önce kernel değiştirmenizi (baalam veya n0kernel) yine devam ediyorsa AOSP tabanlı bir roma geçmenizi (AlphaDroid) öneririm

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
RisingOS v1.3.1 - Android 13
Bazı AOSP romlar sensör süresi ile oynayıp daha iyi çalışmasını sağlıyor ama bu cihazda mikrofon zayıflığı ve sensör sorunu maalesef donanım kaynaklı.
Yazılım ile hafifleten çözümler var AOSP geliştiricisi buna dikkat ettiyse çok iyi.
Cihazda asıl sorun yakınlık sensörünün 2 aşamalı olması.
Önünün kapalı olmasını algılamıyor telefon kulağa giderken önünün kapanmasını algılıyor yani fazladan bir aşama eklemiş Xiaomi ki onu da beceremedi yeni modellerde iptal etti.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Doğrudur, ben cihazı ekseriyetle kulaklık ile kullandım aldığım günden beri. İhtiyaç duyduğumda cihaz ahizaesini kullandım. Kullandığım süreçlerde hiç sorun yaşamadım. Belki de dediğiniz gibi, böyle bir sorun vardı ve ben hissetmedim AOSP rom bunu iyileştirdi.

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
30
Bazı AOSP romlar sensör süresi ile oynayıp daha iyi çalışmasını sağlıyor ama bu cihazda mikrofon zayıflığı ve sensör sorunu maalesef donanım kaynaklı.
Yazılım ile hafifleten çözümler var AOSP geliştiricisi buna dikkat ettiyse çok iyi.
Cihazda asıl sorun yakınlık sensörünün 2 aşamalı olması.
Önünün kapalı olmasını algılamıyor telefon kulağa giderken önünün kapanmasını algılıyor yani fazladan bir aşama eklemiş Xiaomi ki onu da beceremedi yeni modellerde iptal etti.
Hocam pixel experience plus ve miui de her iki sorunu da yaşadım doğrudur. Ama bir süredir AlphaDroid kullanıyorum, her iki soruna da hiç rastlamadım. Bence kernelde gerekli düzenlemeleri yaparak üstesinden geldiler

Üst Alt