Yardım Mİ10T Donma ve Kasma

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
Merhaba herkese,cihazı 1.5 senedir kullanıyorum fakat son zamanlarda cihazın ekranında kasılmalar ve bazen ekranda donmalar yaşıyorum.cok kısa bir süre sonra tekrar aynı şekilde kullanmaya devam ediyorum.Kullanmış olduğum rom resimdeki gibidir.Cihazım yurtdışı cihazıdır.TWRP mevcut root yok.Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.Ve sensör problemi için en iyi çözüm nedir?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-01-12-12-26-31-138_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-01-12-12-26-31-138_com.android.settings.jpg
    205,1 KB · Görüntüleme: 32

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Eu rom kullanırsan tabi kasar. Eea veya endonezya rom kullan. Eu romları bu cihazda iyi değil hatta bence çöp.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Merhaba herkese,cihazı 1.5 senedir kullanıyorum fakat son zamanlarda cihazın ekranında kasılmalar ve bazen ekranda donmalar yaşıyorum.cok kısa bir süre sonra tekrar aynı şekilde kullanmaya devam ediyorum.Kullanmış olduğum rom resimdeki gibidir.Cihazım yurtdışı cihazıdır.TWRP mevcut root yok.Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.Ve sensör problemi için en iyi çözüm nedir?

Ekran yenileme hızınıza girin, kullandığınız hızı değiştirip ana menüye dönün. Sonra tekrar aynı hıza geri çevirin. Bazen cihaz bu ekran yenileme konusunda tutarsız çalışıyor.

Ek olarak twitter gibi uygulamalardan bahsediyorsanız malesef android twitter içerisinde cihaz farketmeksizin kasmalar yaşatıyor.

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
Eu rom kullanırsan tabi kasar. Eea veya endonezya rom kullan. Eu romları bu cihazda iyi değil hatta bence çöp.
Diğer romlar da da batarya konusunda maalesef üzücü durumlar yasadım.Ve senin batarya performans konusunda önerdiğin rom var ise link paylaşır mısın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekran yenileme hızınıza girin, kullandığınız hızı değiştirip ana menüye dönün. Sonra tekrar aynı hıza geri çevirin. Bazen cihaz bu ekran yenileme konusunda tutarsız çalışıyor.

Ek olarak twitter gibi uygulamalardan bahsediyorsanız malesef android twitter içerisinde cihaz farketmeksizin kasmalar yaşatıyor.
Mesela google Chrome da normal ana ekranda yasıyorum bu sorunu dokunmatik testi vs yaptım ama bir sorun yok yazılımsal olduğunu düşünüyorum

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Diğer romlar da da batarya konusunda maalesef üzücü durumlar yasadım.Ve senin batarya performans konusunda önerdiğin rom var ise link paylaşır mısın

Mesela google Chrome da normal ana ekranda yasıyorum bu sorunu dokunmatik testi vs yaptım ama bir sorun yok yazılımsal olduğunu düşünüyorum

Chrome da sorunlu maalesef. sezer1907 nında dediği gibi Endonezya rom cihaza iyi geliyor.

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
Chrome da sorunlu maalesef. sezer1907 nında dediği gibi Endonezya rom cihaza iyi geliyor.

Batarya ve performans konusunda endişeliyim

Ya da cihazı satı OIS destekli samsung modellerine mi geçsem diye düşünüyorum

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315

Batarya ve performans konusunda endişeliyim

Ya da cihazı satı OIS destekli samsung modellerine mi geçsem diye düşünüyorum

Cihazınız çok güçlü bir cihaz. Bende kullandım. Ama kullanıcı dostu bir yazılım yok. Rakipleri deseniz amoled ekran, ne kadar ekran yenileme hızı dehşet şahane ise de insan yanına sıradan bir Samsung A71 koysa iç çekiyor.

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
Cihazınız çok güçlü bir cihaz. Bende kullandım. Ama kullanıcı dostu bir yazılım yok. Rakipleri deseniz amoled ekran, ne kadar ekran yenileme hızı dehşet şahane ise de insan yanına sıradan bir Samsung A71 koysa iç çekiyor.
O nedenle düşüncem a72,s10 plus,galaxy note 9 veya galaxy note 10

tncolcy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Xioami redmi
Konular
4
arrow aosp yükle keyfine bak iki gündür kullanıyorum hiç bir sorun yok. 144hz den 60 düşmüyor

Üst Alt