Yardım Mi10 Sorunları

Ahmet kumru

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Resmi Note 9s
Konular
22
1.Operatör ismi yazmıyor
2. Kilit ekranında: Bildirimler görünmüyor (SMS, çağrı, WhatsApp, Uygulama Bildirimleri) "Ayarlar da kilit ekranında Bildirimler açık"
3. Tema desteği yok .Mi9 dan gelen temaları desteklemiyor. Temalar kişiselleştirilemiyor
4.Durum çubuğunda uygulama bildirimlerinin logosu renksiz olmuş.
5.Ses menü sü (Gelen arama zil sesi medya zil sesi sessiz) çok kaba olmuş ekranda çok yer kaplıyor çok geç kayboluyor uygulamanın önünde kalıyor.
6.Durum çubuğunda Ekran Parlaklık Ayarı butonu hem kullanışsız hem de kaba olmuş.
BU SORUNLARI DÜZELTEBİLEN VAR MI?

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
+ Tema'yı varsayılan yap düzelir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ayarlar/yüklü uygulamalar altından hangi uygulamayı seçmek isterseniz tıklayın ve bildirim kısmından kilit ekranı bildirimlerini aktif edin.Romu kurduğumda bende bip vs alamıyordum bu şekilde çözdüm şu an kilit ekranında gayet okuyabiliyorum uygulama bildirimlerini.Tam olarak bu şekilde açtınız mı?

Oyla:

BK KingX

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yokki
Cihazım
Yok
Konular
21
Bir iki ufak problem var aslında ses açma kapama animasyonunun kalınlığından ziyade hangi ekranda basarsan bas varsayılanı medya sesi getirmesi daha sorun bana kalırsa . yani zil sesi ayarı için kendin kullanman ve azaltman gerekiyor gibi. Onun dışında gözüme en çok batan diğer hata ise herhangi bir uygulama içerisinde son uygulamaları kapat dediğinde kilitli olsun olmasın tüm uygulamaları tek tıkla kapayınca üzerinde olduğun uygulamaya geri dönüyor. bu hata bence. Rom kurmamış olan arkadaşlarım samimiyetimle söylüyorum rom kurma için vereceğiniz enerjidense kalsın direkt globali kullanın. yani atla deve farkı olmuyor . ben 8.9.20 beta indirmiştim miui10 u beklemediğim için şimdide globale geçeyim ve öyle kalsın hiç rom kullanmıyim diyorum ama o bile uğraş istiyor ve riskli. Ayrıca görsel beğeniler görecelidir. Bana kalırsa yeni miui 10 gayet iyi ve bir emek karşılığı yapılmış. olmuş da . diğer android cihazları elinize alıp baktığınızda aslında miui nin ne kadar da kullanıcı dostu olduğunu anlayabilirsiniz.Apple ios arayüzü görünüş ve vizyon olarak çok iyidir . arkasında bence kesinlikle miui arayüzü vardır. Samsung , htc, huawei ne bileyim bu yeni honor falan yani hiç biri bence miui kadar detaylı ve sade değil.
Gene söylüyorum basit ve amatörce hatalar ufak ufak da olsa var ama öyle abartı bi durum yok bana kalırsa.
Ne ? İos arkasında Miui mi var dalga mı geçiyorsun android ios yanından geçmez 2gb ram la fortnite oynatan ios androidde min 4gb

Oyla:

Ahmet kumru

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Resmi Note 9s
Konular
22
+ Tema'yı varsayılan yap düzelir

Hocam ayarlar bu şekilde hepsi açık bir türlü kilit ekranında Bildirimler görünmüyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-09-28-16-59-04-112_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-09-28-16-59-04-112_com.android.settings.png
    140,9 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_2018-09-28-16-58-51-634_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-09-28-16-58-51-634_com.android.settings.png
    112 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2018-09-28-16-58-36-366_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-09-28-16-58-36-366_com.android.settings.png
    142,8 KB · Görüntüleme: 31
Oyla:

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4

Hocam ayarlar bu şekilde hepsi açık bir türlü kilit ekranında Bildirimler görünmüyor
benim yukarıda belirttiğim yolu izlermisiniz sorununuz çözülecek

Oyla:

memojk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
MI 8
Meslek
Mühendis
Konular
16
Telefonu sessize aldığım halde WhatsApp'tan bildirim sesi geliyor ilk başlarda bu yoktu yeni çıktı ortaya

Oyla:

qwasderf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Haluk
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Evet temayı varsayılan yapınca kilit ekranı bildirimleri gözüküyor ama neden varsayılan tema kullanmak zorunda kalayım ki, sonuçta kararlı olarak güncelleme veriliyor ve sorunlar çıkıyor bazı uygulama (whatsapp instagram) bildirimlerinin iki kere gelmesi gibi bir sorun da mevcut bu sorun oreo güncellemesinde de bazılarında vardı sürekli bir sorun çıkıyor ve çözümü bizler tarafından aranıyor gibi hissediyorum bu sorunlar olmasa telefon gerçekten çok iyi...

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Evet temayı varsayılan yapınca kilit ekranı bildirimleri gözüküyor ama neden varsayılan tema kullanmak zorunda kalayım ki, sonuçta kararlı olarak güncelleme veriliyor ve sorunlar çıkıyor bazı uygulama (whatsapp instagram) bildirimlerinin iki kere gelmesi gibi bir sorun da mevcut bu sorun oreo güncellemesinde de bazılarında vardı sürekli bir sorun çıkıyor ve çözümü bizler tarafından aranıyor gibi hissediyorum bu sorunlar olmasa telefon gerçekten çok iyi...

İlerleyen zamanda küçük güncelleme ile çözerler.

Oyla:

qwasderf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Haluk
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Öğrenci
Konular
5
benim yukarıda belirttiğim yolu izlermisiniz sorununuz çözülecek
Ben tema kullanıyorum kilit ekranına bildirim düşmüyor ayarlardan uygulamalara özel olarak bakınca da kilit ekranı bildirimleri açık gözüküyor.

İlerleyen zamanda küçük güncelleme ile çözerler.
Umarım öyle olur ancak ben telefonu ilk aldığımda sürekli kasılıyordu en ufak uygulamalarda bile güncelleme ile çözüldü sonra başkalarında bildirim sorunları ortaya çıktı neyse ki o zaman bana denk gelmemişti e şimdi son güncelleme ile yine sorunlar çıkıyor diğer markalarda da bu sorunlar oluyor mu merak ediyorum doğrusu.

Oyla:
Üst Alt