Yardım Mi tv stick bağlı internet yok hatası

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Arkadaşlar aynı sorun bende de var her şeyi denedim olmuyor, internet bağlansa bile bir süre sonra tekrar bağlı, internet yok diyor yada bağlı değil diyor. Kanal değiştirme, saat tarih ayarı, aklınıza ne gelirse denedim. Benim modemim 2.4 ghz veriyor, sorun belli ki bununla alakalı çözümü olan varsa Allah rızası için yardım edin yoksa iade edeceğim.
Hocam genellikle uyguladığın bu çözümlerin sorununu halletmesi lazım. Sorun devam ederken; Telefonda hotspot açıp MiTV yi bu internete bağlayın. Bu internet ile sorun yoksa mutlaka modem ile alakalı bir sorun var demektir. Bu da mitv'nin sorunsuz olduğu anlamına gelir. Ha sorunsuz bile olsa tavsiyem nedir diye soracak olursan da eğer; iade edin. Tantanası çok olan bu tv stick yine ilerde başka can sıkıntılarına kapı aralayacak. İmkanınız varsa iade edin. Sonuçta ortada bir sorun var. Doğal işlevini yerine getirmeyip internete bağlanmıyor.

Bugra78

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra
Cihazım
iPhone
Konular
0
Mi tv sticke wifi yapılandırması ve hard reset yapmama rağmen sorun çözülmedi saat ayarınıda kabul etmiyor internet erişimi yok diyor

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
Şöyle bir çözüm var saat için ama ben adb connect ile bağlanmama rağmen adb shell girince hata veriyor

"mi stick ile bilgisayar aynı ağ üzerinde olsun çünkü kablo ile değil WiFi adb ile bağlanacağız
bilgisayarınıza adb indirin. internette bulursunuz.
mi stickte usb hata ayıklamayı açın ve stickin ip adresini not edin ilerde 192.168.x.x yazacağımız yere onu yazacağız
bilgisayarınızda adb klasörünün içinde boş bir yere shifte basılı tutarken sağ tıklayıp komut penceresini burada aç diyin, şu kodu girin;
adb connect 192.168.x.x:5555
mi stickte ekrana çıkan uyarıyı kabul edin
bilgisayardan şu kodları girin
adb shell
settings put global ntp_server pool.ntp.org"

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
Reddit'de biri saat dilimini doğru seçin demiş, baktım ben de gmt +3 seçili (yani istanbul atina moskova filan seçili değil, sadece gmt +3 yazan seçili, zaten İstanbul yok) ben de atina +3 seçtim, sorun çözüldü, kapatıp açmama rağmen (enerjiyi TV'den alıyor) zaman ve internet bağlı sorunu kalktı..

Kamer06670

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Göksal göksa
Cihazım
Mı stix
Konular
0
Reddit'de biri saat dilimini doğru seçin demiş, baktım ben de gmt +3 seçili (yani istanbul atina moskova filan seçili değil, sadece gmt +3 yazan seçili, zaten İstanbul yok) ben de atina +3 seçtim, sorun çözüldü, kapatıp açmama rağmen (enerjiyi TV'den alıyor) zaman ve internet bağlı sorunu kalktı..
Aynısını yaptım hala olmadı konumla ilgisi olabilir mi mesela Adıyaman için ne yapmam gerekir

Serhat Gümüş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Gümüş
Cihazım
mi mix 3
Konular
7
Ben bu sorunu modem ayarlarından mi stick 5ghz de bağlansın ayarını yaparak kurtuldum, 2.4 ghz bağlantı da bağlantı kopması yaşanıyor.

Kamer06670

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Göksal göksa
Cihazım
Mı stix
Konular
0
Aynısını yaptım hala olmadı konumla ilgisi olabilir mi mesela Adıyaman için ne yapmam gerekir
Geçen kendiliğinden kablosuz ağda oturum açma sayfasi geldi. Oturum açtıktan sonra düzeldi. Ama tekrar yine aynı sorun var ve arayüze nasıl girilir bilmiyorum. Bilgisi olan paylaşabilir mi

betlisli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan kara
Cihazım
red mi 3s
Konular
24
Bende sticki düz tutturunca bağlantı hatası veriyor ama yan olunca bağlantı hatası vermiyor bir de böyle deneyin

buteo027

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Huseyin
Cihazım
Mı 6
Konular
1
hiç bir şekilde çözülmüyor.
kanalı değiştirdim, saati otomatik yaptım, statik ip yaptım, modemi resetledim vs Allah rızası için bir çözümü var mı? paylaşır mısınız?
telefonun internetine bağlanıyor ama evdeki wi-fi'ye bağlanmıyorheadbang~~
tarih saat ayarı yap saat dilimi Atina yap oluyor

Üst Alt