Yardım Mi tv stick bağlı internet yok hatası

Kasmsahin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kasım
Cihazım
Mi tv stick
Konular
1
Merhaba iyi günler hayırlı haftasonları
Antalya mi store dan dün aldığım mi stick eve gelip kullanmaya başlayamadan bu hatayı veriyo ne yaptıysam düzeltemedim yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    683,1 KB · Görüntüleme: 61

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Saati ve tarihi manuel ayarlayın ve tüm otomatik zaman dilimi ve saati ayarlama gibi ayarları kapatın. Saatiniz hatalı diye internete bağlanmıyor. Cihazı fişten çekince saat sıfırlanıyor, aslında internete bağlanıp saati otomatik düzeltmesi lazım, onu yapamadığı için saat ve tarih hatalı oluyor ve internete bağlanmıyor.
Bir paradoks var evet. Güncelleme ile düzeleceğini ümit ediyoruz.
İki seçenek var, ya cihazın elektriğini hiç kesmeyeceksiniz saat bozulmayacak ya da her seferinde açılışta tarihi ve saati girmeniz gerekecek.
Bazı kişiler farklı deneyimlerle çözmüşler durumu, bende mesela wifi ayarlarında wifi frekans kanalını 13 ten 1-9 arasında herhangi bir rakama çekerek çözüyorum. Size de tavsiye ederim. Wifi arayüzünden kablosuz erişim kanal numarasını otomatikten çıkartıp 1-9 arasında herhangi bir numaraya sebitleyin. Sorun muhtemelen çözülecektir.
Sağlıklı günler.

Kasmsahin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kasım
Cihazım
Mi tv stick
Konular
1
Teşekkür ederim wifi üzerinden kanalı değiştirince oldu

NESİMDOĞDAŞ

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
NesimDoğdaş
Cihazım
Xiaomı Red mi
Konular
0
Saati ve tarihi manuel ayarlayın ve tüm otomatik zaman dilimi ve saati ayarlama gibi ayarları kapatın. Saatiniz hatalı diye internete bağlanmıyor. Cihazı fişten çekince saat sıfırlanıyor, aslında internete bağlanıp saati otomatik düzeltmesi lazım, onu yapamadığı için saat ve tarih hatalı oluyor ve internete bağlanmıyor.
Bir paradoks var evet. Güncelleme ile düzeleceğini ümit ediyoruz.
İki seçenek var, ya cihazın elektriğini hiç kesmeyeceksiniz saat bozulmayacak ya da her seferinde açılışta tarihi ve saati girmeniz gerekecek.
Bazı kişiler farklı deneyimlerle çözmüşler durumu, bende mesela wifi ayarlarında wifi frekans kanalını 13 ten 1-9 arasında herhangi bir rakama çekerek çözüyorum. Size de tavsiye ederim. Wifi arayüzünden kablosuz erişim kanal numarasını otomatikten çıkartıp 1-9 arasında herhangi bir numaraya sebitleyin. Sorun muhtemelen çözülecektir.
Sağlıklı günler.
merhaba bende bügün aldım ama tarihi manuel nasıl ayarladım dediğiniz ayarları vs. kapattım olmadı wifi frekans ayarını nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz ?

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
merhaba bende bügün aldım ama tarihi manuel nasıl ayarladım dediğiniz ayarları vs. kapattım olmadı wifi frekans ayarını nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz ?
Merhaba,
Kanal değiştirerek sorunu çözecekseniz eğer tarihi ve saati otomatik yapın, çünkü manuel yapmak zaman geçtikçe cihazın yine internete çıkışını engelleyecektir. Manuel olarak tarih ayarlamak wifi ile uğraşmak istemeyip sorunu kökünden halletmek istemeyenler içindir.
Şimdi gelelim nasıl yapıldığına; öncelikle bu konuda sizin için site buldum. Foruma aykırı mı değil mi bilmiyorum. Yöneticilerinde affına sığınarak sizinle paylaşmak istiyorum. Çünkü gayet açık ve net anlatılmış. Takıldığınız yerlerde yine yardımcı olmaya çalışırım.
Kolay gelsin.

bgstfb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Mi5
Konular
1
hiç bir şekilde çözülmüyor.
kanalı değiştirdim, saati otomatik yaptım, statik ip yaptım, modemi resetledim vs Allah rızası için bir çözümü var mı? paylaşır mısınız?
telefonun internetine bağlanıyor ama evdeki wi-fi'ye bağlanmıyorheadbang~~

gokademm

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem
Cihazım
Kök
Konular
0
hiç bir şekilde çözülmüyor.
kanalı değiştirdim, saati otomatik yaptım, statik ip yaptım, modemi resetledim vs Allah rızası için bir çözümü var mı? paylaşır mısınız?
telefonun internetine bağlanıyor ama evdeki wi-fi'ye bağlanmıyorheadbang~~
Aynı sorun bende de var. Bir çözümü var mı acaba. Yoksa iade edeceğim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    547,2 KB · Görüntüleme: 46

eren06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Mi a3, mi stick
Konular
0
Bende ilk bir iki wifi kopma sorunu yoktu artık var, güncelleme de kablosuz erişim kanal numarasını deneyeceğim. Arkasında marka desteği olması lazım müşteri hizmetleri numarası bile bulamadım

Yalçınnnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaçın
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
0
Arkadaşlar aynı sorun bende de var her şeyi denedim olmuyor, internet bağlansa bile bir süre sonra tekrar bağlı, internet yok diyor yada bağlı değil diyor. Kanal değiştirme, saat tarih ayarı, aklınıza ne gelirse denedim. Benim modemim 2.4 ghz veriyor, sorun belli ki bununla alakalı çözümü olan varsa Allah rızası için yardım edin yoksa iade edeceğim.

Üst Alt