Mi şifremi unuttum. Telefon sıfırlandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Serkank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan Karab
Cihazım
Red mi s2
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
10.3
Telefon Modeli
Red mi s2
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Telefonumu sıfırladım hard reset atarak çünkü mi şifremi bilmiyorum ve ona bağlı olan eski hattımı şuan kullanmıyorum. Şifre sıfırlama linki direk o numaraya gidiyor. Telefon açılır açılmaz bu şifreyi soruyor bana. Telefonu kapatamıyorum, hiç bir şey yapamıyorum. Şifreyi geri edinmek için yardımcı olun lütfen. Bir kaç telefoncu arkadaşa gösterdim 45dolar talep ettiler. Mağdurum lütfen yardım edin.

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Merhaba hocam, bu konu ile şifreyi sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
Şifre sıfırlama yapamazsınızsanız Zenex hocam ile iletişime geçebilirsiniz.

Oyla:

Serkank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan Karab
Cihazım
Red mi s2
Konular
1
Merhaba hocam, bu konu ile şifreyi sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
Şifre sıfırlama yapamazsınızsanız Zenex hocam ile iletişime geçebilirsiniz.
Burası miui resmi sayfası ve sen benden ücret talep ediyorsun. Sizleri şikayet edeceğim!

Edit:chatin_62
Argo cümleler silinmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Burası miui resmi sayfası ve sen benden ücret talep ediyorsun. Sizleri şikayet edeceğim!

Edit:chatin_62
Argo cümleler silinmiştir.
Öncelikle geçmiş olsun. Bazı konuları açıklığa kavuşturmak gerekiyor.
1.si sizin durumunuzda herhangi bir mağduriyet söz konusu değildir. Şifrenizi unutmuş olmanız Xiaomi'nin suçu değil.
Xiaomi bir çok yöntemle şifre sıfırlama imkanı vermektedir. Eğer başarılı olamazsanız Xiaomi'ye mail atıp, cihazın size ait olduğunu ispat ettiğiniz takdirde blokeniz kaldırılır. Çünkü cihaz sizin yapmış olduğunuz bir hata nedeniyle çalıntı moduna girmiş.
2.si burası resmi Fan sitesidir, Xiaomi'nin sitesi değil. Buradaki herkes gönüllülük esasına göre diğer kullanıcılara yardımcı olmaya çalışır. Bazı durumlarda da gönüllülük yetmemektedir. Yapılan işlemler için maddi giderler söz konusudur. Böyle durumlarda da bu giderlerin karşılanması için elbette ücret talep edilmektedir. Yaptırıp yaptırmamak tabiki kullanıcının tasarrufundadır. Silah zoru yoktur.
3. ve en önemlisi de eğer bu forumdan yararlanmak istiyorsanız üslubunuzu düzeltmeniz gerekmektedir.

Oyla:

Serkank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan Karab
Cihazım
Red mi s2
Konular
1
1.si sizin durumunuzda herhangi bir mağduriyet söz konusu değildir. Şifrenizi unutmuş olmanız Xiaomi'nin suçu değil.
Xiaomi bir çok yöntemle şifre sıfırlama imkanı vermektedir. Eğer başarılı olamazsanız Xiaomi'ye mail atıp, cihazın size ait olduğunu ispat ettiğiniz takdirde blokeniz kaldırılır. Çünkü cihaz sizin yapmış olduğunuz bir hata nedeniyle çalıntı moduna girmiş.
2.si burası resmi Fan sitesidir, Xiaomi'nin sitesi değil. Buradaki herkes gönüllülük esasına göre diğer kullanıcılara yardımcı olmaya çalışır. Bazı durumlarda da gönüllülük yetmemektedir. Yapılan işlemler için maddi giderler söz konusudur. Böyle durumlarda da bu giderlerin karşılanması için elbette ücret talep edilmektedir. Yaptırıp yaptırmamak tabiki kullanıcının tasarrufundadır. Silah zoru yoktur.
3. ve en önemlisi de eğer bu forumdan yararlanmak istiyorsanız üslubunuzu düzeltmeniz gerekmektedir.
Mağduriyetten kastettiğim şey kesinlikle bu forumdaki gibi fırsatçıların olmasından yanadır. Siz bence konudan ırak kalmışsınız. Xiaomi nin suçu değil ama garanti kapsamına giren bir üründen ücret talep etmek buradakilerin suçu ve beni mağdur ediyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Maddi GİDER? Kullanıcılara yardımcı olurken maddi giderleriniz mi oluyor? Hadi ordan be kardeşim. Size hayırlı işler. Koparın koparabildiğinizi!

Üslubu siz gibi rüşvet usulü iş yapan takımsız taklavatsız insanlardan öğrenecek değiliz.

Oyla:

Glorious

Teknoloji Delisi, Supporter
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Poco X4 Pro 5G
Konular
28
Mağduriyetten kastettiğim şey kesinlikle bu forumdaki gibi fırsatçıların olmasından yanadır. Siz bence konudan ırak kalmışsınız. Xiaomi nin suçu değil ama garanti kapsamına giren bir üründen ücret talep etmek buradakilerin suçu ve beni mağdur ediyor.

Maddi GİDER? Kullanıcılara yardımcı olurken maddi giderleriniz mi oluyor? Hadi ordan be kardeşim. Size hayırlı işler. Koparın koparabildiğinizi!
Öncelikle burası forum burada mecburi hizmet değil gönüllülük esaslı yardımlaşma vardır ve evet dışarıda telefonculara vereceğiniz paraları buradaki teknik servis arkadaşımız daha ucuz yolla yapıyor sadece FORUM için uygulanan bu indirimde gönüllü yardımlaşma olarak anlamanızı beklediğimiz durum.

Garantim var ücret ödemek istemiyorum diyorsanız telefon tamiri yapan firmalar ile değil SADECE XIAMOİ STORE ve XIAMOİ DESTEK ile iletişime geçmeniz gerekli.

Oyla:

Serkank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan Karab
Cihazım
Red mi s2
Konular
1
Öncelikle burası forum burada mecburi hizmet değil gönüllülük esaslı yardımlaşma vardır ve evet dışarıda telefonculara vereceğiniz paraları buradaki teknik servis arkadaşımız daha ucuz yolla yapıyor sadece FORUM için uygulanan bu indirimde gönüllü yardımlaşma olarak anlamanızı beklediğimiz durum.

Garantim var ücret ödemek istemiyorum diyorsanız telefon tamiri yapan firmalar ile değil SADECE XIAMOİ STORE ve XIAMOİ DESTEK ile iletişime geçmeniz gerekli.
Bak üslup budur işte. Diğer yönetici arkadaş gibi kendini bilmez tavırlar takınmayıp, artislik yapmadığın için teşekkür ederim. Gerçi onun artisliği bize sökmez de burda elinde yetki var diye oynuyor ERKEK xD

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
2.2. Üslup : Kullanılan dilin saldırgan öğeler içermemesi ve üyelerin birbirlerine “siz” diyerek hitap etmesi esastır. Sizin için sorun olmayacak herhangi bir kelimenin, bir başkası için kırıcı olabileceğini düşünerek yazın. Sinirlerinize hâkim olamayacaksanız yazmayınız. Bir başka üyeye veya gruba hakaret/küfür edilmesi kabul edilebilir bir davranış değildir.
2.3. Genel Ahlak Kuralları : Sitemizde her hangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Üyelerimiz arasında yaş olarak küçüklerin de bulunduğunu göz önünde bulundurarak yazın.
2.4. Kişisel Saldırılar, Dini, Politik ve/veya Irksal Tartışmalar : Her ne kadar özgür bir ortamda paylaşım yapmak için var olsak da; forumumuz özel olarak android cihazlar hakkında konuşulması için vardır ve mobil cihazlar dışındaki sohbetlerin tartışmaya dönüşmesine izin verilmeyecektir.
Forumumuzda üyeliği bulunan Serkank isimli kullanıcı,forumumuza üyelerimize çirkin,aşağılayıcı ve hoşgörüsüz tavırları yüzünden forumumuzdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır.
Miui Türkiye ailesi,tamamen gönüllülük esaslı,insanların kendine ayıracağı vakti bizlere siteye üyelere ayırarak açılmış bir forum sayfasıdır,kimse size yöneticilerimiz,kullanıcılarımız yardımcı olmak zorunda değildir.
Bu tarz hataları,servisler bile ücreti ile yaparken,bizim ücretsiz destek verebilmemiz,onun yanında ücretli destek vermiyoruz diye,forumumuzda üyelerimiz en başında yöneticilerimizin hakarete uğraması söz konusu bile olamaz.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

Üslubu siz gibi rüşvet usulü iş yapan takımsız taklavatsız insanlardan öğrenecek değiliz.
Eğer girer de okursanız diye yazıyorum. Gerçi anlayacak olsaydınız ilk mesajda yazılanları gayet iyi anlardınız ama üye olur olmaz böyle bilenerek gelip saygısızca bunları yazmanız amacınızın başka olduğunu gösteriyor. Yardıma ihtiyacı olan birisi böyle kendi ayağına sıkacak bir üslupla ortalıkta dolanmaz. Kuyruk acınızı, kıskançlığınızı ancak böyle gösteriyorsunuz. Ama kendinizi rezil ettiğinizi anlayacak kapasitede değilsiniz.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt