mi note pro twrp üzerinden global rom yükleyince brick oluyor

'Mi Note Pro' forumunda ronaldokinq tarafından 25 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. Arkadaşlar başlıktata yazdığı gibi xiaomi eu diye bir site var biliyorsunuz global rom paylaşıyor oradan indirdiğim miui 9 romunu twrp üzerinden yüklemeye çalışınca boot etmiyor acaba yüklerkenmi bir hata yapıyorum acil yardım edin lütfen telefondaki bütün herşeyim silindi üstüne defalarca mi flashtan flashlamak zorunda kaldım miui 8.5 sürümündede aynı şey oluyor yüklüyorum daha sonra 3 5 saniye mi logosu geliyor sonra tekrar geliyor bootloop deniyordu sanırım nerede hata yapıyorum

2. Flash tool için olanı mı yoksa recovery için olanı mı indirmiştin?Flash tool ile de deneyebilirsin flash tool romu Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... burada yer alıyor.Nasıl yapıldığı ise Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... burada yer alıyor.

3. benim indirdiğim rom orjinal değil global rom xiaomi eu varya oradan miui roms a girdim oradan mi note pro için olanı indirdim normal romda türkçe dil desteği yok
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... buradan indirdim

4. twrp sürümüyle alakası olabilir mi diyecem ama yoktur galiba. bl kilidi felan kapanıyor olmasın

5. yükledikten sonra bootloader kilitleniyor ama twrp felan silinmiyor bu arada twrp sürümü 2.8.6.0 twrp nin daha yeni sürümünü bulamadım nette

6. kilidi açıkmıydı eu romu flashlarken

7. #7 ronaldokinq, 25 Kasım 2017
    Son düzenleme: 25 Kasım 2017
    evet açıktı kilitlenmesi normalmiş yabancı forumlarda okudum ama nedense benim yazılım hiç açılmıyor bu arada yüklenirken arada üst üste 2 kere hata veriyor Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... aynı buradaki ssteki gibi

8. o hatayı ilk rom kurarken verir ama romu kurmadan önce format - yes işlemini yaptın ve full wipe yaptın mı dahili hafızada dahil silseydin

9. şimdi deniyecemde dahili hafızayı silersem romu kuramamki kurup öyle silsem olurmu

10. Twrp açınca pcye bağla teli görüyorsa dahıyı sil silince romu pcden tele at kur

11. maalesef görmüyor

12. Twrp moduna alıp pcye bağladın mı?Ben twrp moduna alıp bağladığımda görüyor ve twrp ayarlaında mtp açıktı bende.Yoksa telefona attığın rarı mı görmüyor?

13. mtp yi nereden açabilirim

14. Twrp kısmında bağla yazan yere girip MTP'yi etkinleştire dokunduğunuzda olur.

15. twrpnin 3.0.0 sürümünü buldum oradan yüklemeyi denedim yine aynı hata sanırım yazılımla alakalı birde nedense yüklüyorum daha sonra giremiyorum tekrar twrp ye sanki twrp yi siliyor

16. tek bir sorun yok yaptıgın işlemlerde garip bir durum istersen burdan ücretli yardım al halletsinler baya karışmış senin iş

17. şuanda herşeyi dahili hafıza dahil silip denedim bakalım açılacakmı hata vermedi

18. Aynı sorunu bende yaşıyorum, bugün xiaomi.eu dan indirdiğim mi note pro romunu twrp ile yüklemeye çalışınca kendi kendine kapattı ve mi.com ekranından öteye telefon geçmiyor ve kendini kapatıyor, offical romları yükledim fastboot modunda ama yine aynı hatayı veriyor ve telefon hep mi.com ekranında kalıyor. var mı bununla ilgili çözümü olan?

19. ben stableye girip oradan 8.2 yi yükledim ayrıca kendi yüklediğim twrp yide veriyorum umarım seninde problemin çözülür
    twrp:Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    buda yüklediğim sürüm:Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

20. Peki bu twrp yi nasıl yükleyebilirim (: telefon sadece fastboot da açılıyor.
    --- Birleştirilmiş mesaj, 25 Kasım 2017Orijinal mesaj tarihi 25 Kasım 2017 ---
    Ayrıca twrp ile bu imajı telefonun hafızaya nasıl atacağım? telefon açılmıyor fastboot dışında.

21. bootloader kilidi açıksa adb üzerinden yükleyebilirsin internette var nasıl yükleyebileceğine dair rehberler
    --- Birleştirilmiş mesaj, 25 Kasım 2017Orijinal mesaj tarihi 25 Kasım 2017 ---
    twrp açıkken kabloysa pcye bağlayınca görüyor pcyi

22. açıldı mı telefon

23. Sorun şu ki ben telefonu twrp ile açamıyorum, benim telefon ses kısma tuşu + power tuşuyla sadece fastbood modunda açılıyor, diğer türlü sürekli kendini kapatıyor. Twrp yi başlatamıyorum telefonda.

24. bendede aynı şey oluyor adb minimal indir pcye sonra adbnin bulunduğu klasöre sana attığım twrpyi at ve şu komutları gir
    fastboot flash recovery twrp-3.0.0.0-leo-nian-20160217.img
    fastboot boot twrp-3.0.0.0-leo-nian-20160217.img
    bu komutları girerken hata verirse fastbootun kilitlidir açmak için telefonu edl moda alıp bootloader kilidi açık olan bir rom kurman gerekir maalesef bende bundan bir haftadır muzdarip olduğum için sonunda çözdüm bu arada bayağı bir bilgi kaptım

25. Twrp yi yüklerken aşağıdaki hatayı alıyorum.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...