Yardım Mi Note Pro ROM atma sorunu.

utkuuzun123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
mi 6/5/note pro
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Telefon boş
Telefon Modeli
Mi Note Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Öncelikle selamun aleyküm dostlarım. Bugun mi note pro'ya rom atarken cihazı brick ettim sanırım. TWRP açılıyor ama rom yüklenmiyor ve wipe ettiğim için de cihaz bomboş.
twrp olarak 3.0.0-0 jemmini kullanıyorum daha yeni versiyonları yüklemeye çalışınca "dtb not found" hatasını veriyor. Bu versiyonda da rom yüklerken error 7 hatasını veriyor. Cihaza mokee'nin android 9.0 romunu yüklemek istiyorum.
ROM :
LineageOS 14.1 ve Resurrection Remix 5.7.0'ı da denedim ama hiçbir şekilde rom kabul etmiyor telefon ne yapmam gerek ?
*Sanırım Bootloader kilitli ama sitesinde giriş yapınca "502 bad gateway / nginx/1.14.1" hatasını veriyor giriş yapılmıyor.*

Ekli dosyalar

• gateway.JPG
    gateway.JPG
    36 KB · Görüntüleme: 10

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Önceki romunuzfa Android versiyonunuz neyse o android versiyonunda olan bir romu kurun.

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Öncelikle selamun aleyküm dostlarım. Bugun mi note pro'ya rom atarken cihazı brick ettim sanırım. TWRP açılıyor ama rom yüklenmiyor ve wipe ettiğim için de cihaz bomboş.
twrp olarak 3.0.0-0 jemmini kullanıyorum daha yeni versiyonları yüklemeye çalışınca "dtb not found" hatasını veriyor. Bu versiyonda da rom yüklerken error 7 hatasını veriyor. Cihaza mokee'nin android 9.0 romunu yüklemek istiyorum.
ROM :
LineageOS 14.1 ve Resurrection Remix 5.7.0'ı da denedim ama hiçbir şekilde rom kabul etmiyor telefon ne yapmam gerek ?
*Sanırım Bootloader kilitli ama sitesinde giriş yapınca "502 bad gateway / nginx/1.14.1" hatasını veriyor giriş yapılmıyor.*
1 bootloader kilitli olsa twrp yükleyemezsiniz hocam
2 kullandığınız twrp yüklemek istediğiniz rom ile uyumsuz ya da paket hatalı olabilir.
3 farklı bir rom dosyasını indirip deneyebilirsinz.

Oyla:

utkuuzun123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
mi 6/5/note pro
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Önceki romunuzfa Android versiyonunuz neyse o android versiyonunda olan bir romu kurun.
Teşekkürler hocam deneyeyim geri dönüş yaparım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

2 kullandığınız twrp yüklemek istediğiniz rom ile uyumsuz ya da paket hatalı olabilir.
Farklı TWRP denemeyi düşündüm ama twrpyi kurarken
fastboot flash recovery twrp.img'yi yazıyorum daha sonra fastboot boot twrp.img yazınca hata veriyor dtb not found diyor başka twrp atamıyorum en son miui 8 vardı onun o android sürümünde bir rom deneyeyim , geri dönüş yaparım hocam

Hocam farklı romu deneyeceğim ama telefonu bilgisayara bağlayıp twrp boot edebilmeme rağmen bilgisayarda telefonu göremiyorum rom'u atacağım atamıyorum.
"
adb push rom.zip /sdcard/rom.zip

"
bu kodla atmayı denedim "device not found" diye hata veriyor bu seferde.

flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~flower~~

"Sorun hala devam ediyor aynı sürümde bir rom atarken de error 7 hatasını veriyor twrp"

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mi Note Pro modelinde bootloader kilidi yoktu diye hatırlıyorum. Öncelikle bir kontrol edin isterseniz

Fastboot ile orijinal rom yükledikten sonra yeniden TWRP yükleyip dilediğiniz roma geçebilirsiniz.

Oyla:

utkuuzun123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
mi 6/5/note pro
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Bilgisayar cihazı mi-4c olarak görüyor

Mi Note Pro modelinde bootloader kilidi yoktu diye hatırlıyorum. Öncelikle bir kontrol edin isterseniz

Fastboot ile orijinal rom yükledikten sonra yeniden TWRP yükleyip dilediğiniz roma geçebilirsiniz.
Hocam kilitli gözüküyor

Ekli dosyalar

• cmd.JPG
    cmd.JPG
    30,7 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Oyla:

utkuuzun123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
mi 6/5/note pro
Meslek
Öğrenci
Konular
2

işeyaradı hocam orijinal rom kurdum açıldı elinize sağlık

Oyla:
Üst Alt