mı note pro kendiliğinden reset atma

şahin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Merhaba arkadaslar mi note pro kullanıyorum cihaz hiçbir donma veya kasma olmadan normal kullanımda birden reset atıyor kendine neden olabilir nedir sorun?

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Wsm tools kullanıyorsanız, bazı modüller uyumsuz olduğu için veya yüklediğiniz tema ile ilgili de olabilir.

şahin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Hocam xiaomi.eu 7.1.4.0 stabil sürüm kullanıyorum temalar orijinal fakat IMEI sıkıntısını bi baskasi halletmisti acaba o aşamada bi sıkıntı olmuş olabilir mi

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Hocam xiaomi.eu 7.1.4.0 stabil sürüm kullanıyorum temalar orijinal fakat IMEI sıkıntısını bi baskasi halletmisti acaba o aşamada bi sıkıntı olmuş olabilir mi

Ondan Yapacağını Sanmıyorum. Uygunsuz bir Uygulamada Yapıyor Olabilir. Sürüm Yükselterek Dener Misiniz?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam temiz bir kurulum yapın ne olduğuna bakalım. Aynı şekilde bir arkadaşın note 3 pro cihazı da reset atıyordu temiz kurulum yaptık fakat sorun düzelmedi umalım sizinki düzelsin. Yazılımsal sorunların neden olabişeceği gibi donanım sorunu da az da olsa olabilir.

şahin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Temiz bir kurulum derken hocam acemisiyim bu işin biraz daha açabilir misiniz?

şahin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Birde IMEI sorununu başka birine yaptırmıştım şuan o kişiye ulaşamıyorum ve bu işten biraz anlayan bi arkadasla farklı bi rom denedik IMEI gitti temiz kurulum sonrası IMEI sıkıntısı da olur mu?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam temiz kurulum için aşağıdaki yönergeleri izleyin. Cihazdaki bütün veriler silinecektir yedek alın önemli dosyalarınızı.

1-) bu linkten bootloader kilidi açık olan 6.1.7 fastboot romunu indirin. 7zip yardımı ile arşivden çıkartın. Tekrar bir arşiv gelirse (images klasörü vs çıkmazsa) o arşivi de 7 zip ile çıkarın images klasörü vs görünecektir.

2-) Mi flash tool u açın.
Eğer kurulu değilse burdan indirip kurabilirsiniz. Kurulumda sizden izin isteyecektir yinede yükle seçeneği ile devam edin gelen sorulara. Bilgisayarı yeniden başlatın.
2.1-) Eğer kuruluysa programı açın browse kısmına rardan çıkarttığımız images klasörünün bulunduğu dizini gösterin(images klasörünün içini değil).

3-) Adb driver ları kurulu değilse bu linkten indirip yönetci olarak çalıştırın ekrana gelen sorulara "Y" yazıp enterlayın.
3.1-) Eğer kuruluysa "adb reboot edl" komutunu yazıp enterleyin. Cihazın ekranı kararacaktır korkmayın download moda geçmiş demektir.

4-)Mi flash tool dan refresh butonuna tıklayın telefonu Comxx port olarak görecektir. En alttan flash all seçip flash a basın. Program cihaza kurulum yapmaya başlayacaktır bitince yeniden başlar cihaz ilk açılış 5 dakika sürebilir. Kendiliğinden başlamazsa güç tuşuna basılı tutun.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Birde IMEI sorununu başka birine yaptırmıştım şuan o kişiye ulaşamıyorum ve bu işten biraz anlayan bi arkadasla farklı bi rom denedik IMEI gitti temiz kurulum sonrası IMEI sıkıntısı da olur mu?
Hocam imei rom atınca değişmez benim telefonun iki sim slotunda da imei tamiri var ama sizin imei nasıl değiştirilmiş bilmiyorum bir şey diyemem.

şahin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Hocam temiz kurulum için aşağıdaki yönergeleri izleyin. Cihazdaki bütün veriler silinecektir yedek alın önemli dosyalarınızı.

1-) bu linkten bootloader kilidi açık olan 6.1.7 fastboot romunu indirin. 7zip yardımı ile arşivden çıkartın. Tekrar bir arşiv gelirse (images klasörü vs çıkmazsa) o arşivi de 7 zip ile çıkarın images klasörü vs görünecektir.

2-) Mi flash tool u açın.
Eğer kurulu değilse burdan indirip kurabilirsiniz. Kurulumda sizden izin isteyecektir yinede yükle seçeneği ile devam edin gelen sorulara. Bilgisayarı yeniden başlatın.
2.1-) Eğer kuruluysa programı açın browse kısmına rardan çıkarttığımız images klasörünün bulunduğu dizini gösterin(images klasörünün içini değil).

3-) Adb driver ları kurulu değilse bu linkten indirip yönetci olarak çalıştırın ekrana gelen sorulara "Y" yazıp enterlayın.
3.1-) Eğer kuruluysa "adb reboot edl" komutunu yazıp enterleyin. Cihazın ekranı kararacaktır korkmayın download moda geçmiş demektir.

4-)Mi flash tool dan refresh butonuna tıklayın telefonu Comxx port olarak görecektir. En alttan flash all seçip flash a basın. Program cihaza kurulum yapmaya başlayacaktır bitince yeniden başlar cihaz ilk açılış 5 dakika sürebilir. Kendiliğinden başlamazsa güç tuşuna basılı tutun.

Üst Alt