Rehber Mi Note Hard Brick Sorunu ve Çözümü

mahmut33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mahmut
Cihazım
redmi note6 pro
Konular
1
merhabalar benimde redmi 6 pro var bunu türkçe yapmak için bootloaderini açtım ve rom attım telefon açmadı daha sonra lütfen bi yardım edermisiniz

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
merhabalar benimde redmi 6 pro var bunu türkçe yapmak için bootloaderini açtım ve rom attım telefon açmadı daha sonra lütfen bi yardım edermisiniz
Bilgisayara bağlayınca 9008 olarak görünüyor mu?

MI 6X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mahmut33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mahmut
Cihazım
redmi note6 pro
Konular
1
evet kardeşim

suntalam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
redmi note lte
Konular
1
Merhaba

Benim de bilgisayar telefonu Qalcom 9008 olarak görüyor ama mi flash programı ya "receving hello packet" hatası yada çok zararlı hata uyarısı veriyor ve rom yüklemiyor. 64 bi mi flash indirdim kurdum. Romu "C" ye attım oradan flashlıyorum. Yine de olmuyor. tuş kombinasyonlarıyla fastboot moduna geçmiyor telefon. Yazının başında tarif edilen her şeyi yaptım. Yardımcı olabilecek var mı?

Ekli dosyalar

• a.JPG
    a.JPG
    73,4 KB · Görüntüleme: 13
  • b.JPG
    b.JPG
    18,4 KB · Görüntüleme: 13

nusret41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
nusret
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
14
Yanlis partisyon silinmesi sonuci bu yontem ile cihaz calisir mi
Note 8

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba

Benim de bilgisayar telefonu Qalcom 9008 olarak görüyor ama mi flash programı ya "receving hello packet" hatası yada çok zararlı hata uyarısı veriyor ve rom yüklemiyor. 64 bi mi flash indirdim kurdum. Romu "C" ye attım oradan flashlıyorum. Yine de olmuyor. tuş kombinasyonlarıyla fastboot moduna geçmiyor telefon. Yazının başında tarif edilen her şeyi yaptım. Yardımcı olabilecek var mı?
Dosya adlarında değişik karakterler kullanmayınız. ' işaretlerini kaldırıp öyle deneyiniz.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ruslan1988

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ruslan
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Bugün sizlere Mi Note cihazınız yani Hard Brick olmuş cihazınızı bu sorundan kurtarmayı anlatacağım.

Brick Olma Nedenleri

• Yanlış recovery yada rom yükleme
  • Recovery yada rom yükleme esnasında yarıda kesme
Brick olmuş cihaz belirtileri

• Şarj olma ledi yanmaz
  • Cihaz açılmaz
  • PC tarafından tanınmaz
  • Fastboot yada recovery moda girmez
  • Kısaca telefon ölmüş gömeni yok - şaka şaka ağlama hemen

" Öncelikle şunu belirtelimde başımız ağrımasın. Cihazınızın tüm sorumlulu sizdedir bu anlatım sonucu başınıza gelecek kaza ve belalardan ne sitemiz nede ben sorumlu değilimdir sonra bilmiyoruz görmedik okumadık demeyelim. "

Olayın anladığımızı ve kavradığımız düşünerek anlatımlara

Gerekli araç gereçlerimizi hazır edelim şimdi.

• Neşter - değil tabi bunu neden yazdıysam neyse devam
  • Küçük bir kablo - tek tel şeklinde olması kabloların etrafa deymesini engeller
  • Windows ile çalışan bir bilgisayar - Unutmadan ekleyelim hemen driver sürücü imzalamayı devre dışı bırakın açılışta nasıl yapıldığını bilmiyorsanız .
  • Mi Flash en son versiyon v2014.11.07 - Eskisi var olmazmı demeyin olmaz.
  • Bir adet fastboot Rom - Bu son iki dosyayı indirme linki olarak verecem altta meraklanmayın.
  • Ve biraz da sabır şuan için işinizi görecek
" Şimdi farzediyorum ki siz windows sürücü imzamalayı devre dışı bıraktınız ve kablonuzuda hazırladınız."

Şimdi ise telefonunuzun bataryasını çıkarın bir köşeye koyun. Sim kartınızı çıkarın. Aşağıda ki gördüğünüz gibi sim kart yuvasında iki noktaya ulaşacak şekilde cihazınızı açın.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

• Elinizde ki kablonun bu iki noktaya doğru şekilde değeceğinden emin olun.
  • Cihazın unbrick olduğuna emin olana kadar orda tutun
  • Şimdi mi flash uygulamasını açın
  • Advandec bölümünü seçin
  • FASTBOOT ROM dosyasının içinden çıkan FASTBOOT SCRIPT OPTION seçenekerinden FLASH ALL.BAT (Herşeyi sıfırlar tavsiyedir) yada Except DATA STORAGE.BAT (Kullanıcı dosyalarını korur) dosyalarından birini seçin
  • İkinci seçeneği boş bırakın [ Nv boot script - doldurmamıza gerek yok]
  • MSIMAGE.MBN , MPRG.MBN , RAW0 programming.XML and Patch0.xml için rom içinde ki uygun dosyaları yerleştirin
  • Cihazı pc ye takın - kablo takılı ve batarya sökülü şekilde
  • Driver kurulumu olacak bitmesini bekleyin
  • Cihazın bağlandığını anladığınızda Flash Rom butonuna basabilirsiniz algılamaz ise bir kaç Refresh yapın
  • İşlem bitene kadar bekleyin daha sonra cihazınızdan kabloyu çıkarın. Bataryanızı takın ve açın eğer mi logosu gelirse sorun düzelmiştir. Eğer gelmez ise şarja takın bataryanız şarj oluyor ve led yanıyor ise yine sorun düzelmiş demektir.

- Eğer kurulum esnasında driver yükleme hatası alırsanız cihaz yöneticisini kontrol edin orada kurulu olmayan driver /programfile/xiaomi/miflash/qualcomm/ "burada" driver dosyaları mevcuttur kontrol edip yükleyin.

- Mi flash bir hata verir ise bilgisayarınıza reset atıp tekrar deneyin ama sürücü imzalamayı devre dışı bırakmayı unutmamaya dikkat edin

- Eğer mi flash algılamaz ise o küçük kablonuzun doğru yerlere değdiğinden emin olun. Yada kablonuzun sağlam olduğundan

- Eğer hala sorun varsa çöğe atın demeyeceğim tabi siz buraya yazın sorunu ben yardımcı olurum size.

Download Links:Mi flash 2014.11.07:

FASTBOOT ROM:
hocam bende mi a2 (mi6x) cevirme firmware silerek miui 11 yukledim. Bu gun degisdim miui 12 yukledim telefon sikintisiz calisiyor twrp-e giriyor kamera falan hersey calisir durumda . Sorun fastboot acilmiyor siyah ekranda duruyor yardimci olursaniz sevinir simdiden tesekkurler

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
hocam bende mi a2 (mi6x) cevirme firmware silerek miui 11 yukledim. Bu gun degisdim miui 12 yukledim telefon sikintisiz calisiyor twrp-e giriyor kamera falan hersey calisir durumda . Sorun fastboot acilmiyor siyah ekranda duruyor yardimci olursaniz sevinir simdiden tesekkurler

O cihaz hakkında bilgim yok maalesef

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Siyah ekranda iken bilgisayar cihazı tanıyor ve fastboot devices komutunda cihaz görünüyor ise logo dosyası bozulmuştur. Önemli bir sorun oluşturmaz.

Üst Alt