Rehber MI Note 3 Twrp Recovery + Xiaomi.eu Rom Kurulumu

• Konbuyu başlatan Lopus
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 193
  • Görüntüleme 50K

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
benim ilk xiaomi cihazım bununla ilgili bi sorum olacak. bl kilidini açınca sonylerdeki gibi drm keyleri gidiyormu. ta bölümü yedek almaya gerek varmı. birde bl kilidi ile garanti dışı kalıyor değilmi cihaz. kapayıncada normale dönüyordur heralde ?

diğer sorumda Donanım haberde bi arkadaş yazmış sordum cevap vermedi. Xiaomilerde rom atma işlemleri esnasında imei silinme riski varmı. eskiden bazı markaların cihazlarında bu risk vardı. xiaomi için bu risk durumu nedir. samsunglarda bi dosyanın yedeğini almak gerekiyordu böyle bi durumda karşılaşma ile. bunda varmı böyle bir durum

TigerKHaN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Redmi Note 3
Meslek
Engineering Elektronic
Konular
3
Hocam merhaba eu rom yükledim mi note 3 e ön kamera kotü gosteriyor diye beğenmedim global roma geri dönmek için mi flash tool global ile rom attim
Daha beter oldu
Kamera uygulaması kamera yi göstermiyor şimdi ne yapacam yardımcı olun lütfen

Kamera bulanık göstermesi veya sensör lerin çalışmaması durumunda Mi Note 3 e ait stock rom icinde verilen Persist img dosyasii pc den flashlanmasi gerekir. Cihaz fastboot modda iken.

alp238

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
alp
Cihazım
mi 5s plus
Konular
1
İki haftadır eu rom güncellemesi alamıyorum neden acaba mi note 3 eu beta rom kullanıyorum herkeste böylemi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xswindler

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hüseyin
Cihazım
mi note 3
Konular
0
merhaba, cihazıma biraz önce twrp dosyasını flashladım. ama ses açma ve güç tuşuna bastığım zaman twrp gelmiyor. reboot ve telefonu sıfırlama seçeneklerini sunuyor. twrp'yi minimal adb and fastboot üzerinden açtığım zaman ise bana bir şifre soruyor. Nasıl bir yöntem uygulamalıyım ?

se7en

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gurkan
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
2
merhaba, cihazıma biraz önce twrp dosyasını flashladım. ama ses açma ve güç tuşuna bastığım zaman twrp gelmiyor. reboot ve telefonu sıfırlama seçeneklerini sunuyor. twrp'yi minimal adb and fastboot üzerinden açtığım zaman ise bana bir şifre soruyor. Nasıl bir yöntem uygulamalıyım ?
Ses kısma + güç tuşuna basarak açabilirsiniz

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Sorununuzu ekran görüntüsüyle desteklermisiniz şifre soran kısımdan.

suleymanbegic

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hürriyet mh
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
13
bootloader kilidini kaldırmak için telefonu etkinleştirmek gerekir mi acaba ? ben turktelekom kullanıyorum fakat telefon etkinleşmiyor bir türlü. kilidi açmak için başvuru yaptım mesajda geldi geldi ama tools u kurul kilidi açmaya çalışırken hata alıyorum. geliştirici ayarlardan OEM kilit açma ve USB hata ayıklamada açık ama cihazı pc ye bağlayıp unlock dediğimde hata alıyorum. konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim. birde bir video cekip note 3 için sadece youtube ye falan paylaşma imkanınız olur mu acaba linkler ile birlikte ?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
bootloader kilidini kaldırmak için telefonu etkinleştirmek gerekir mi acaba ? ben turktelekom kullanıyorum fakat telefon etkinleşmiyor bir türlü. kilidi açmak için başvuru yaptım mesajda geldi geldi ama tools u kurul kilidi açmaya çalışırken hata alıyorum. geliştirici ayarlardan OEM kilit açma ve USB hata ayıklamada açık ama cihazı pc ye bağlayıp unlock dediğimde hata alıyorum. konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim. birde bir video cekip note 3 için sadece youtube ye falan paylaşma imkanınız olur mu acaba linkler ile birlikte ?
Forumda ki Mi5 bölümünde mi5 unlock konusu mevcut adımları izleyerek bootloader kilidini açmayı deneyebilirsiniz.

Yavuzkuchan1907

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
MI note 3 için xiaomi.eu rom mevcut hocam konuda paylaştım zaten öncelilkle cihazda bootloader kilidi açık değilse kilidi açın,sonra twrp recovery yükleyip konudaki anlatımları uygulayın.
xiaomi mi note 3 dianxin dosyasını yanlişlikla sildim nasıl geri yukleyebilirim

ozbek303

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
F4T1H
Cihazım
Mi Note III
Konular
0
Forumda ki Mi5 bölümünde mi5 unlock konusu mevcut adımları izleyerek bootloader kilidini açmayı deneyebilirsiniz.

Hocam bende Global rom var , o şekilde geldi telefon ve rom'u hiç değiştirmedim. Şimdide Global 9.5.3 sürümü yayınlandı ve banada geldi sürüm. Lakin Yüklerken sürekli hata veriyor. Normal şekilde ağır ağır indiriyor ama indirme tamamlanmadan hata veriyor. %99'da kaç kere hata verdi sayamadım. Global rom'u indirip telefona attım , telefonun update uygulamasından indirilmiş rom'a gelip yüklemeyi denedim yine olmadı.
En son Güç+ses kısma tuşu ile kurtarma modunda yüklemeyi denerken format attım verilerimde gitti. kafayı yiyecem. ne yapmam gerekiyor.
[doublepost=1525094002,1525093797][/doublepost]
Hocam bende Global rom var , o şekilde geldi telefon ve rom'u hiç değiştirmedim. Şimdide Global 9.5.3 sürümü yayınlandı ve banada geldi sürüm. Lakin Yüklerken sürekli hata veriyor. Normal şekilde ağır ağır indiriyor ama indirme tamamlanmadan hata veriyor. %99'da kaç kere hata verdi sayamadım. Global rom'u indirip telefona attım , telefonun update uygulamasından indirilmiş rom'a gelip yüklemeyi denedim yine olmadı.
En son Güç+ses kısma tuşu ile kurtarma modunda yüklemeyi denerken format attım verilerimde gitti. kafayı yiyecem. ne yapmam gerekiyor.

Ekli dosyalar

• güncelleme hatası.jpg
    güncelleme hatası.jpg
    32,5 KB · Görüntüleme: 20
Üst Alt