Soru Mi Note 3 - Bootloader Kilidini Açamıyorum

Aelfwig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Merhabalar arkadaşlar, artık kafayı yemek üzereyim. Mi Unlock denilen hurda programı bilgisayarıma indirdim. Telefonumdan geliştirici seçenekleri aktifleştirdim.

OEM Unlocking ve USB Debugging aktif hale getirdim. Sonrasında telefonu kapattım ve fastboot'a vol eksi+power tuşlarıyla girdim. Sonrasında Mi Unlock hurdasını açtım ve telefonumu bilgisayarıma USB 2.0 portu üzerinden bağladım. Bağladığım halde telefonumu bağlanmamış olarak gördü. Aygıt yöneticisinden sürücü vs. değiştirdim, bir şeyler indirdim kurdum. Google'ın ADB şeyleri yerine Xiaomi'nin kendi sürücüsünü seçtim. Ne yaparsam yapayım olmadı. Arada sırada Mi Phone olarak gördü Mi Unlock lakin sonrasında aygıt tanıma kısmında %50'de hata verip unknown device diye uyarı verdi. Çıldıracağım, nerede yanlış yapıyorum? MIUI 10 Eu rom yüklemek istedim, daha ilk adımdan hiçbir şey yapamıyorum ve bu saçma hataya bir anlam da veremiyorum. 3 tane rom denedim. MIUI 10 Global Beta, MIUI 10 Developer, MIUI 9, hiçbirinde de bir değişiklik olmadı.

Aelfwig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Benim eski Mi A1 telefonumda da benzer sıkıntıyı yaşamıştım. Windows 7 bilgisayarımda çözmüştüm işi. Anlamıyorum yapan nasıl yapıyor, yapamayan neden yapamıyor acaba?

Oyla:

Aelfwig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Bilgisayarıma Windows 7 attım ve sıkıntısız %99'a kadar geldi, sonrasında şöyle bir hata verdi. Sanırım bu sizlerin bahsettiği bekleme süresi. Sizde de böyle bir şey çıkmıştı, değil mi?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

LloydGanzer54

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Emre
Cihazım
Mi 6
Konular
17
Bilgisayarıma Windows 7 attım ve sıkıntısız %99'a kadar geldi, sonrasında şöyle bir hata verdi. Sanırım bu sizlerin bahsettiği bekleme süresi. Sizde de böyle bir şey çıkmıştı, değil mi?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Evet 61 saat sonra bir daha girin bu sefer olucaktır ama yedekleme yapmayı unutmayın bütün verileriniz silinecek çünkü

Oyla:

Aelfwig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Bootloader kilidini başarıyla açtım. MIUI 10 EU rom yükledim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sanırım yaşadığım sorun Windows 10'un otomatik yüklediği driverlar ile ilgiliydi. Farklı şeyler denememe rağmen olmamıştı. Windows 7 üzerinden sorunsuz bir şekilde her işlemi tamamladım. Tekrardan hepinize teşekkür ederim.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Bootloader kilidini başarıyla açtım. MIUI 10 EU rom yükledim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sanırım yaşadığım sorun Windows 10'un otomatik yüklediği driverlar ile ilgiliydi. Farklı şeyler denememe rağmen olmamıştı. Windows 7 üzerinden sorunsuz bir şekilde her işlemi tamamladım. Tekrardan hepinize teşekkür ederim.

Geçmiş olsun hocam, güle güle kullanın. :)

Oyla:

Aelfwig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
10
apolat Bana 61 saat bekle demişti. Yaklaşık 66 saat sonra tekrar denedim açmayı, herhangi bir mesaj gelmedi. Bootloader kilidim sorunsuz açıldı.

Peocawe Çok teşekkür ederim hocam.

Oyla:
Üst Alt