Yardım Mi Note 10 Pro "Parmak izi eklenemedi" Hatası

canerilto45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
5
Parmak izi eklemeye çalıştığımda aşağıdaki hatayı veriyor forumda persist.img yöntemi vardı denedim onu sorunsuz olarak adımlarda tamamlandı ama hala aynı hatayı veriyor başından beri bu hatayı alıyordum ama bugün cihazın unlock süresi bitti bugün deneyebildim yöntemi ancak sorun düzelmedi

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mesocoban

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
mi mix 3
Konular
8
reis eng rom yüklediysen büyük ihtimalle kalibre edilmesi gerekiyor. onuda tekrar eng rom yükleyip yapman gerekiyor

Oyla:

canerilto45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
5
reis eng rom yüklediysen büyük ihtimalle kalibre edilmesi gerekiyor. onuda tekrar eng rom yükleyip yapman gerekiyor
eng rom ne oluyor hocam pek bilmiyorumda global 12.0.1.0 rom yüklüydü çalışmıyordu global 12.0.2.0 indirip yükledim hala aynı link atabilirmisiniz yapmam gerekenleri rica etsem

Oyla:

mesocoban

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
mi mix 3
Konular
8

Oyla:

mesocoban

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
mi mix 3
Konular
8
burdan eng romu indir telefunu bootloader kilidini aç sonra mi flash ile bunu flashla flashlamadan önce sağ alt köşedeki clear all seçeneğin seçili olmasına dikkat et yoksa tekrar bootloader kilidi kapanır. flasladıktan sonra telin açılmasını bekle açıldıktan sonra yanında bir beyaz bide siyah kağıt olsun.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

dili çince ama ayarlardan ingilizce yap ordan parmak izi kalibre eden uygulama var onu aç yönergeleri takip et beyaz kağıdı isterse parmaizi sensörün üstünü ertecek sekilde kapat ondan sonra siyah kağıdı ister ondan sonrada o kağıdı koy oda başarılı olduktan sonra onay mesajı geliyor o mesaj yeşil ise başarılı bir şekide yapılmış demektir. ondan sonra yine normal romunu yükle

Son düzenleme:
Oyla:

canerilto45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
5
burdan eng romu indir telefunu bootloader kilidini aç sonra mi flash ile bunu flashla flashlamadan önce sağ alt köşedeki clear all seçeneğin seçili olmasına dikkat et yoksa tekrar bootloader kilidi kapanır. flasladıktan sonra telin açılmasını bekle açıldıktan sonra yanında bir beyaz bide siyah kağıt olsun.

dili çince ama ayarlardan ingilizce yap ordan parmak izi kalibre eden uygulama var onu aç yönergeleri takip et beyaz kağıdı isterse parmaizi sensörün üstünü ertecek sekilde kapat ondan sonra siyah kağıdı ister ondan sonrada o kağıdı koy oda başarılı olduktan sonra onay mesajı geliyor o mesaj yeşil ise başarılı bir şekide yapılmış demektir. ondan sonra yine normal romunu yükle
Çok teşekkürler hemen deniyorum

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
hala yüklemediyseniz ya iptal edin bu işlemi yada eng romun içinden persist dosyasını silip yükleyin yoksa parmak izini kaybedersiniz..

Oyla:

canerilto45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
5
hala yüklemediyseniz ya iptal edin bu işlemi yada eng romun içinden persist dosyasını silip yükleyin yoksa parmak izini kaybedersiniz..
Şuan tekrar normal romu kuruyorum

1503 get calibration failed hatası alıyorum

eng rom kurdum kalibrasyon uygulaması ile bir kere kalibrasyonu tamamlamayı başardım daha sonra normal rom kurduktan sonra hatayı almaya devam ediyordum *#*#6484#*#* dan kalibrasyonu açtığımda black flat kısmında "1503 get calibration failed" hatası alıyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

mesocoban

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
mi mix 3
Konular
8
reis aynı olay benim başıma gelmişti. bu şekilde düzeltmiştim. Kalibre etmen için dediğim gibi elinde iki kağit olacak siyah ve beyaz kalibre uygulamasını açmadan önce sensörü beyaz kağit ıle kapat ve uygulamayı çalıştır o aşamayı geçtikten sonra ikinci uyarıyı onaylamadan önce beyaz kağıdı kaldır ve siyah kağıdı koy başarılı olunca yeşil bir yazı çıkıyor.

Eng romu b ende yükledim ve parmak izi zaten seninki gibi bozulmuştu ve uzun uğraşlar sonucu bu şekilde düzeltmiştim.

çıkan uyarıya bakılırsa kalibre edemediğin görülür onu kalibre edemedikce parmak izi çalışmaz

eng rom ile parmak izi bozulmuyor eng romu kullanmayı bilmeden yapılan yanlış işlemler bozar bazı şeyleri ben eng romu bir kaç kez yükledim parmak izi bozulmadı. eng rom ile bozulan parmak izi sensörümü düzelttim. arkadaş düzgün bir şekilde yaparsa düzelir.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt