Yardım Mi Note 10 Pro "Parmak izi eklenemedi" Hatası

canerilto45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
5
Parmak izi eklemeye çalıştığımda aşağıdaki hatayı veriyor forumda persist.img yöntemi vardı denedim onu sorunsuz olarak adımlarda tamamlandı ama hala aynı hatayı veriyor başından beri bu hatayı alıyordum ama bugün cihazın unlock süresi bitti bugün deneyebildim yöntemi ancak sorun düzelmedi

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

canerilto45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
5
reis aynı olay benim başıma gelmişti. bu şekilde düzeltmiştim. Kalibre etmen için dediğim gibi elinde iki kağit olacak siyah ve beyaz kalibre uygulamasını açmadan önce sensörü beyaz kağit ıle kapat ve uygulamayı çalıştır o aşamayı geçtikten sonra ikinci uyarıyı onaylamadan önce beyaz kağıdı kaldır ve siyah kağıdı koy başarılı olunca yeşil bir yazı çıkıyor.

Eng romu b ende yükledim ve parmak izi zaten seninki gibi bozulmuştu ve uzun uğraşlar sonucu bu şekilde düzeltmiştim.

çıkan uyarıya bakılırsa kalibre edemediğin görülür onu kalibre edemedikce parmak izi çalışmaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

eng rom ile parmak izi bozulmuyor eng romu kullanmayı bilmeden yapılan yanlış işlemler bozar bazı şeyleri ben eng romu bir kaç kez yükledim parmak izi bozulmadı. eng rom ile bozulan parmak izi sensörümü düzelttim. arkadaş düzgün bir şekilde yaparsa düzelir.
eng rom yüklü iken 1 kere yaptım dediğniz şekilde succeed yazdı sonda ama normal rom kurduktan sonra yine aynı hatayı almaya devam ettim
bu ekranın aynısıydı yaptığım yer

Bahsettiğim ekrana *#*#6484#*#* yaparakta ulaşılıyormuş oradan tekrar yapmaya çalıştığımda siyah kağıt koyduktan sonra "1503 get calibration failed" yada "0x40d error unknown" yazıyor

Buda benim aldığım bir ss

Son düzenleme:
Oyla:

oski_58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9
Konular
7
Telefonu yiğenim attı ve düşme sonucu benim de aynı sorunum var büyük ihtimal sensör zarar gördü bende de öyle çünkü

Oyla:

Rüzocux

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüzgar
Cihazım
Redmi note 6 ro
Konular
77
eng rom yüklü iken 1 kere yaptım dediğniz şekilde succeed yazdı sonda ama normal rom kurduktan sonra yine aynı hatayı almaya devam ettim
bu ekranın aynısıydı yaptığım yer

Bahsettiğim ekrana *#*#6484#*#* yaparakta ulaşılıyormuş oradan tekrar yapmaya çalıştığımda siyah kağıt koyduktan sonra "1503 get calibration failed" yada "0x40d error unknown" yazıyor

Buda benim aldığım bir ss
hocam sorunu çözdünüz mü 1503 get calibration failed hatasını ben de alıyorum ne kadar beyaz ve siyah materyalleri sırasıyla koysam da

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Merhaba. Kalibre işlemini yaptıysanız ve düzelmediyse Global yüklü olarak gelen romu kurun. Cihaz geldiğinde üzerindeki yüklü olan rom odur büyük ihtimalle. Persist dosyasından kaynaklı olabilir bu sorun. Persist flashlayarak deneyin. Eğer donanımsal bir arıza yoksa sorununuz çözülür. Aşağıda global romun persist dosyasını yükledim. Bunu kullanmayı deneyin inşallah çözüm olur. Sevgiler.

Oyla:

Rüzocux

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüzgar
Cihazım
Redmi note 6 ro
Konular
77
Merhaba. Kalibre işlemini yaptıysanız ve düzelmediyse Global yüklü olarak gelen romu kurun. Cihaz geldiğinde üzerindeki yüklü olan rom odur büyük ihtimalle. Persist dosyasından kaynaklı olabilir bu sorun. Persist flashlayarak deneyin. Eğer donanımsal bir arıza yoksa sorununuz çözülür. Aşağıda global romun persist dosyasını yükledim. Bunu kullanmayı deneyin inşallah çözüm olur. Sevgiler.

bu yöntemi biliyorum hocam fakat en sona bırakmak istedim eu rom kullanıyorum önce persisti silip yeniden yükledim ama bu sefer hiç kalibre etmedi son çare olarak da fastboottan globale geçip kalibre edip yeniden eu kurdum yine de teşekkürler

Oyla:

AHMET2775

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
AHMET
Cihazım
NOTE 10 PRO
Konular
0
Merhabalar,
redmi note 10 pro kullanıyorum parmak izi kayboldu ayarlarda gözükmüyor sanki öyle bir özelliği yokmuş gibi bunu nasıl çözebilirim.

Oyla:
Üst Alt