Mod Mi Note 10/Pro Miui 12 Gelişmiş Kamera Modülü

kubatlifaruk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
mi note 10
Konular
3
hocam şu miui 12 ile birlikte kameranın tam anlamıyla çöp olmasına nasıl bir çözüm bulabiliriz. Acaba miui 11 deki kamerayı farklı romlar için kullanabiliyor muyuz

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
hocam şu miui 12 ile birlikte kameranın tam anlamıyla çöp olmasına nasıl bir çözüm bulabiliriz. Acaba miui 11 deki kamerayı farklı romlar için kullanabiliyor muyuz
pek sanmıyorum. zaten bu cihaza miui 11 ötesi hikaye.

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377

Miui 12 ile kameranın performans düşüşü oldukça yaygın bir sorun ne yazık ki. Bu sorunu iki şekilde çözebilirsiniz, ya kamera modülü yükleyeceksiniz, yada kamera güncellemesi yayınlanmıştı, Global olmayan tabanlı bir rom kullanıyorsanız güncellemeyi elle yükleyebilirsiniz. Son güncelleme sonrası bazı Note 10 cihazlarda iyileşme olduğunu yazmışlardı.

kubatlifaruk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
mi note 10
Konular
3
Miui 12 ile kameranın performans düşüşü oldukça yaygın bir sorun ne yazık ki. Bu sorunu iki şekilde çözebilirsiniz, ya kamera modülü yükleyeceksiniz, yada kamera güncellemesi yayınlanmıştı, Global olmayan tabanlı bir rom kullanıyorsanız güncellemeyi elle yükleyebilirsiniz. Son güncelleme sonrası bazı Note 10 cihazlarda iyileşme olduğunu yazmışlardı.
Abi hangi modül faydalı bu konuda bahsettiğiniz iki çözüm için de link vs atabalir misiniz acaba
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

pek sanmıyorum. zaten bu cihaza miui 11 ötesi hikaye.
Telefonun tek numarası kamera bence o da miui 12 ile çöp oluyor bu telefonu kullanma amacı kalmıyor artık

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
Bu modu root/magisk olmadan sistem dosyalarını kopyalarak yükledim. mimoji özelliği çalışmıyordu onu da en son versiyonda yer alan eksik lib dosyalarını kopyalarak çözdüm.Tek çalışmayan özellik çift kamera diğerleri sağlıklı bi şekilde çalışıyor, teşekkürler. (EU rom, 12.5.5 stabil). Root veya magisk şart değil yani, twrp yeterli.

Root olmadan yapamazsınız zaten, magisk yüklü olması ön koşul 🙂
üstte yazdığım gibi magisk olmadan kurdum ben

Meco37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
0
Bu modu root/magisk olmadan sistem dosyalarını kopyalarak yükledim. mimoji özelliği çalışmıyordu onu da en son versiyonda yer alan eksik lib dosyalarını kopyalarak çözdüm.Tek çalışmayan özellik çift kamera diğerleri sağlıklı bi şekilde çalışıyor, teşekkürler. (EU rom, 12.5.5 stabil). Root veya magisk şart değil yani, twrp yeterli.

üstte yazdığım gibi magisk olmadan kurdum ben
nasıl yaptınız tarif edebilirmisiniz

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
nasıl yaptınız tarif edebilirmisiniz
twrp üzerinden file managera girin. burda system/ privapp içerisinde MiuiCamera klasörünü ne olur ne olmaz diye yedekliyoruz (modun çalışmama veya sorun çıkarma ihtimaline karşı geri eski kameraya dönebilmek için). Güvenli bi yere kopyaladıktan sonra bu klasörü silip, yeni modu MiuiCamera klasörünü buraya kopyalayın. (yani basitce eskini siliyoruz, yeni modluyu kopyalıyoruz). Sistemi yeniden başlattığımızda tamamdır. Yeni gelen özellikleri bir kereliğine indirmesi gerekiyor. Çift Video özelliği çalışmıyor diğerlerinde sorun yok.
Telegram grubundan 1.3.1 fixed diye bir versiyon indirmiştim ama aynı yöntemle yaptığımda hata vermişti. (Sıfırlama falan yapmadım, belki işe yarayabilir tekrar uğraşmak istemedim). Ben de Mimoji de çalışmamıştı. 1.3.1 versiyonunda olup bunda olmayan eksik lib dosyalarını kopyalayınca mimoji de çalıştı. Dikkat edin hepsini yeni versiyonla değiştirince olmuyor, sadece eksik olan dosyaları kopyalamak gerekiyor.

Magisk ile muhtemelen daha kolay yapılıyordur ama ben telefonda bankacılık vb uygulamalar uyarı verdiği için magisk/root kullanmak istemiyorum. Bu yöntemi buldum.
Kolay gelsin.

Meco37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
0
twrp üzerinden file managera girin. burda system/ privapp içerisinde MiuiCamera klasörünü ne olur ne olmaz diye yedekliyoruz (modun çalışmama veya sorun çıkarma ihtimaline karşı geri eski kameraya dönebilmek için). Güvenli bi yere kopyaladıktan sonra bu klasörü silip, yeni modu MiuiCamera klasörünü buraya kopyalayın. (yani basitce eskini siliyoruz, yeni modluyu kopyalıyoruz). Sistemi yeniden başlattığımızda tamamdır. Yeni gelen özellikleri bir kereliğine indirmesi gerekiyor. Çift Video özelliği çalışmıyor diğerlerinde sorun yok.
Telegram grubundan 1.3.1 fixed diye bir versiyon indirmiştim ama aynı yöntemle yaptığımda hata vermişti. (Sıfırlama falan yapmadım, belki işe yarayabilir tekrar uğraşmak istemedim). Ben de Mimoji de çalışmamıştı. 1.3.1 versiyonunda olup bunda olmayan eksik lib dosyalarını kopyalayınca mimoji de çalıştı. Dikkat edin hepsini yeni versiyonla değiştirince olmuyor, sadece eksik olan dosyaları kopyalamak gerekiyor.

Magisk ile muhtemelen daha kolay yapılıyordur ama ben telefonda bankacılık vb uygulamalar uyarı verdiği için magisk/root kullanmak istemiyorum. Bu yöntemi buldum.
Kolay gelsin.
teşekkür ederim deniycem

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38

Kolay gelsin.
hocam tam da bunu aramak için fgirdim foruma 6 ay sonra tekrar...
bugun aliexpressten gelen camera camlarını degistirttim eskisi catlamıştı.

miui12 camera performansı barzi düştü,miui11e dönesim de gelmiyor,
bu yazdıgınız yöntem için ing link filan yok mu, telegramda mı paylaşılıyor sadece?

birazdan 12.5.5 27 elül tarihli cıkan EU rom stainli yükliyecegim.

camları da temiz taktırmışken temiz kurulum yapayım telefonu.
yahu hepsini gectim 5X optik zoomda neden videoözelliğini kaldırdlar ki?
sizin bu yoıntemde o geri geliyor mu? miui11de kullanıyorduk.
şimdi video secince 5x gelmiyor ekrana.

Üst Alt