Yardım Mi Note 10 Lite (Wi-Fi) Sorunu.

Assembly

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Öncelikle merhabalar, bir kaç gün önce mi store dan Xiaomi mi note 10 lite modelini aldım. Telefonu alıp eve geldiğimde biraz Wi-Fi sorunu olduğunu fark ettim. Wi-fi'ye bağlıyken Mesela Telefonun hava durumuna şehir eklerken ağ hatası demesi, Telefonun kendi güncellemesini yapmak istediğimde ağ hatası demesi, telefona bir e-posta eklerken yine ağ hatası demesi, Mi hesabıma girmeye çalışırken yine ağ hatası demesi gibi. Tüm bunların yanında normal olarak internet'te gezebiliyorum onda bir sıkıntı yok ancak bu dediklerimi wifiye bağlı halde yapamıyorum.

Kendimce bir çözüm buldum modemin arayüzüne girdim ve ordan kablosuz ağdaki 5G transferini kapattım sadece 2.4g freakansı açık bıraktım. Bundan sonra sorun çözüldü ancak bugüne kadar elime geçen cihazların hiçbirinde bu sorunu yaşamadım. Ne yani ? her wifi li ortama gittiğimde ''modeminizin arayüzüne girip bişeyler yapabilirmiyim ?'' 'mi diyeceğim ? :D sorunum genel olarak bu efenim. Aldığım yeri yani Mi Store'u aradım kendileri telefona güncelleme geleceğini ancak durum çekilemeyecek kadarsa getirin garantiye yollayalım dediler bende gün içinde uğramaya çalışırım dedim. Sizlerin tavsiyesi ne olur bu konuda ?

dgnvc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Doğan
Cihazım
mi 10 lite
Konular
0
Selam, Aynı sorun bende de vardı. Çözdüm olayı,
(wifi açık, mobil kapalı olacak)
Ayarlar>sımkart&mobil ağlar>gelişmiş ayarlar>Mobil ağ tanılama>ağı test et.
Hadi geçmiş olsun.

Oyla:
Üst Alt