Yardım Mi Note 10 Lite (Wi-Fi) Sorunu.

Assembly

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Öncelikle merhabalar, bir kaç gün önce mi store dan Xiaomi mi note 10 lite modelini aldım. Telefonu alıp eve geldiğimde biraz Wi-Fi sorunu olduğunu fark ettim. Wi-fi'ye bağlıyken Mesela Telefonun hava durumuna şehir eklerken ağ hatası demesi, Telefonun kendi güncellemesini yapmak istediğimde ağ hatası demesi, telefona bir e-posta eklerken yine ağ hatası demesi, Mi hesabıma girmeye çalışırken yine ağ hatası demesi gibi. Tüm bunların yanında normal olarak internet'te gezebiliyorum onda bir sıkıntı yok ancak bu dediklerimi wifiye bağlı halde yapamıyorum.

Kendimce bir çözüm buldum modemin arayüzüne girdim ve ordan kablosuz ağdaki 5G transferini kapattım sadece 2.4g freakansı açık bıraktım. Bundan sonra sorun çözüldü ancak bugüne kadar elime geçen cihazların hiçbirinde bu sorunu yaşamadım. Ne yani ? her wifi li ortama gittiğimde ''modeminizin arayüzüne girip bişeyler yapabilirmiyim ?'' 'mi diyeceğim ? :D sorunum genel olarak bu efenim. Aldığım yeri yani Mi Store'u aradım kendileri telefona güncelleme geleceğini ancak durum çekilemeyecek kadarsa getirin garantiye yollayalım dediler bende gün içinde uğramaya çalışırım dedim. Sizlerin tavsiyesi ne olur bu konuda ?

mcancakar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet can
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
Muhtemelen modemle alakalıdır. Ben dün aldım telefonu mi hesabını kurdum şifresiz kayıtlı olduğu içn sorunsuz bağlandı wifiye sıkıntısız kullandım

Oyla:

Assembly

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Muhtemelen modemle alakalıdır. Ben dün aldım telefonu mi hesabını kurdum şifresiz kayıtlı olduğu içn sorunsuz bağlandı wifiye sıkıntısız kullandım
Bugüne kadar modemime bağladığım hiçbir cihaz böyle bir sıkıntı çıkarmadı, bu arada hard resetler de çare olmadı

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Bugüne kadar modemime bağladığım hiçbir cihaz böyle bir sıkıntı çıkarmadı, bu arada hard resetler de çare olmadı
Hocam bunların hepsini eski mi 8 lite cihazım ile yaşıyordum ben de. Ama mobil veri ile yapınca hepsini yapabiliyordum. Bu cihazda da bu şekilde. Mesela size bir öneri veriyorum. Bir telefondan mobil veri paylaşın wifiyle ona bağlanıp o şekilde deneyin onda böyle sıkıntılar yaşamazsınız. Modemle ilgili böyle bir sıkıntı var

Oyla:

Assembly

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Hocam bunların hepsini eski mi 8 lite cihazım ile yaşıyordum ben de. Ama mobil veri ile yapınca hepsini yapabiliyordum. Bu cihazda da bu şekilde. Mesela size bir öneri veriyorum. Bir telefondan mobil veri paylaşın wifiyle ona bağlanıp o şekilde deneyin onda böyle sıkıntılar yaşamazsınız. Modemle ilgili böyle bir sıkıntı var
O dediğinizi denedim cihazı aldığım gün ve dediğiniz gibi olumlu sonuçlandı. Peki var mı bir öneriniz modem ile alakalı ? yani.. eminmisiniz modemin sıkıntılı olduğundan ?

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
O dediğinizi denedim cihazı aldığım gün ve dediğiniz gibi olumlu sonuçlandı. Peki var mı bir öneriniz modem ile alakalı ? yani.. eminmisiniz modemin sıkıntılı olduğundan ?
Yani hocam ttnet kullanıyorum ben siz de öyle ise bir fikrim yok açıkçası. Super online wifilere falan bağlanınca sıkıntı olmamıştı. Telefonla alakası yok gibi pek. Peki siz nasıl çözdüm demiştiniz evdeki problemi. Wifi arayüzünden ne yapmıştınız hocam ben de deneyeyim

Oyla:

Assembly

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Yani hocam ttnet kullanıyorum ben siz de öyle ise bir fikrim yok açıkçası. Super online wifilere falan bağlanınca sıkıntı olmamıştı. Telefonla alakası yok gibi pek. Peki siz nasıl çözdüm demiştiniz evdeki problemi. Wifi arayüzünden ne yapmıştınız hocam ben de deneyeyim
Superonline kullanıyorum bu yeni modem dedikleri modemi taktılar bağlatırken. Modem Huawei marka ve dediğim gibi arayüze girdim direk karşıma çıkan kablosuz ağ kur seçeneğine bastım, karşıma çıkan 5GHz seçeneğini ve otomatik ağ geçişi seçeneğini kapatıp sorunu çözdüm.

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Superonline kullanıyorum bu yeni modem dedikleri modemi taktılar bağlatırken. Modem Huawei marka ve dediğim gibi arayüze girdim direk karşıma çıkan kablosuz ağ kur seçeneğine bastım, karşıma çıkan 5GHz seçeneğini ve otomatik ağ geçişi seçeneğini kapatıp sorunu çözdüm.
İlginç hocam valla. Ama telefonla pek alakası yok bu durumun ne yazık ki. Birçok android kullanıcısı yaşıyor bunları

Oyla:

Assembly

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Ailemin telefonları ile denedim hepsi de android bu arada, mi note 10 lite da yaşadığım problemlerin aynısını göstereceklermi diye, hiçbirinde böyle bir sıkıntı olmadı. Yarın telefonu aldığım yere götüreceğim galiba emin olamıyorum..

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Ailemin telefonları ile denedim hepsi de android bu arada, mi note 10 lite da yaşadığım problemlerin aynısını göstereceklermi diye, hiçbirinde böyle bir sıkıntı olmadı. Yarın telefonu aldığım yere götüreceğim galiba emin olamıyorum..
MIUI arayüzü ile alakalı olabilir hocam. Siz bilirsiniz tabi içiniz rahat etmiyorsa götürün

Oyla:
Üst Alt